Zpracování fotografií pro Instagram na smartphonu

Chci se s vámi podělit o velmi jednoduchý, ale nejúčinnější způsob, jak zpracovat fotografie v telefonu a dosáhnout skvělého výsledku několika klepnutími. Tato metoda se bude líbit zejména dívkám.

< span class = "ui_preloader__dot">

Chci vás hned varovat: nejedná se o profesionální metodu, tato metoda je primárně pro domácí použití. Zpracování fotografií v telefonu. Takže bez obtěžování stiskněte několik tlačítek a pořiďte fotografii, kterou bychom chtěli. To se samozřejmě nedá srovnat s profesionální retušou ve Photoshopu, kde mistr svého řemesla stráví několik hodin na jedné fotografii a udělá z nás mistrovské dílo. Je to pro osobní použití: rychlé a efektivní.

Zpracování fotografií

Koneckonců, každý má rád fotky, kde se nám na nich líbí? Díky této metodě můžete dosáhnout dobrého výsledku, i když fotografie nedopadla dobře: ať už je to nízká kvalita selfie fotoaparátu nebo náš unavený vzhled a modřiny pod očima.

Dnes se AI vyvinula tak dobře, že potřeba strávit několik hodin práce ve Photoshopu zpracováním fotografií pro Instagram jednoduše zmizela. Chci vám říct o aplikacích, které dělají maximum a dělají magickou magii.

Zpracování fotografií se skládá ze tří fází:

1. Vylepšení fotografie 2. Retuš obličeje 3. Korekce barev

Vylepšení fotografie

Vezměme si jako základ obvyklý portrét dívky bez retuše a zpracování.

Vylepšení fotografie je nutné, pokud byla fotografie pořízena na tlumeně osvětleném místě nebo pomocí selfie fotoaparátu. Selfie kamery v telefonech zpravidla nejsou vybaveny dobrým fotoaparátem a kvalita obrázků je stále velmi žádaná. Ale díky vylepšení fotografií lze toto vše snadno opravit a vaše selfie fotka bude vypadat, jako by byla pořízena vlajkovou lodí s úžasnou selfie kamerou.

K vylepšení našich fotografií potřebujeme aplikaci Remini.

Remini je aplikace pro vylepšení fotografií AI.

Stažení pro: Android nebo iPhone.

Doposud jsem nepotkal lepší aplikaci než Remini. Může nejen vylepšit vaše fotografie, ale také obnovit staré. Dělá skutečný zázrak. Vhodné pro většinu typů fotografií pořízených na mobilních zařízeních, vylepšujeme jemné detaily a textury portrétů. Odstraňuje šum z fotografií, vytváří černobílé barvy a mnohem více. Kromě toho vám umožní zvětšit fotografii 2x bez ztráty kvality.

Aplikace je zdarma. Ke zpracování je nutné prohlédnout si inzerát. Můžete si však zakoupit placené předplatné a využívat všechny funkce bez reklam.

Jak pracovat s Remini?

1. Stáhněte si aplikaci Remini pro Android nebo iPhone a spusťte

2. V aplikaci vyberte funkci „Vylepšit“

3. Nahrajte fotografii a zpracovejte ji.

4. Poté fotografii uložte. Nyní byla vylepšena a kvalita. Samozřejmě mnohem více záleží na zdroji. Ve většině případů ale tento proces fotografii výrazně zlepší, zejména selfie.

Další příklady vylepšení:

S touto funkcí jsem experimentoval velmi dlouho a musím říci, že je schopná nejen vylepšovat fotografie, ale také dát druhý život: memy, obrazy, historické fotografie. Díky této aplikaci lze nyní prohlížet mnoho obrázků ve vysokém rozlišení.

3. Vyberte vhodný filtr pro retušování vaší fotografie. Někdo provede velmi lehkou a nepostřehnutelnou retuš, někdo zvýrazní oči a rozjasní obličej, třetí napne pokožku a odstraní vrásky. Vše záleží na tom, jaký výsledek chcete dosáhnout.

4. Díky tomu získáte chladný a čistý portrét, kde je pokožka napnutá, pod očima nejsou žádné modřiny, hladký obličej, žádné akné, výrazné oči a mnoho dalšího.

Pár kliknutí a výsledek je na tváři. FaceApp výrazně zjednodušuje práci s fotografiemi a umožňuje vám provádět retušování za pár minut. Kromě toho má mnoho předdefinovaných nástrojů: změnit věk, barvu vlasů, styl a další. Ale to je několikrát rozmazlování. Hlavní hodnotou je vysoce kvalitní retušování AI.

Je to tak jednoduché. Zkus to sám.

Korekce barev

Jakmile fotografii retušujete, můžete ji případně ozdobit barevnou korekcí. Myslím, že v roce 2021 už každý ví, co je korekce barev, a nemá smysl podrobně mluvit o tom, jak ji používat. Jedná se zpravidla o sadu hotových filtrů a jejich korekcí: jas, kontrast, sytost atd.

Z programů pro třídění barev, kde je mnoho skvělých a připravených filtrů, mohu doporučit následující:

VSCO

1. VSCO – aplikace má velké množství připravených předvoleb pro každou příležitost. Pár kliknutí a získáte skvělé barevné řešení pro vaše fotografie. Fotografie jsou vytvářeny s charakterem a atmosférou.

Fimo

Stahujte na Android nebo iPhone. 2. Fimo – analogové filtry. Opravdu miluji analogovou fotografii a ve Fimo jsem našel ty nejlepší filtry pro sebe. Vývojáři byli velmi zmatení a pokusili se přenést barvu skutečného filmu na digitální fotografie. Můj oblíbený filtr je EK 80 – perfektně padne téměř na všechny fotografie a hned vypadají skvěle. Stále s ním zpracovávám všechny své fotografie.

LightRoom

Stahujte na Android nebo iPhone. 3. LightRoom – doufám, že to nebude nutné představovat. Skvělý profesionální nástroj, který skvěle funguje v ekosystému Adobe. Na webu je spousta neuvěřitelných předvoleb, které z vaší běžné fotografie udělají fotografii WOW jediným dotykem.

celkem

  • Vylepšení fotografie pomocí Remini
  • Retušování obličeje v aplikaci FaceApp
  • Provádění barevných korekcí v VSCO, FIMO nebo LightRoom.

< p> Přeji vám všem skvělé fotografie, krásné portréty a samozřejmě se vám na fotografiích líbí. Doufám, že vám tento článek s tím pomůže.

Podělte se o své zkušenosti

Prosím, pokud jste tuto metodu vyzkoušeli, odepište prosím do komentářů, pokud jste s výsledkem spokojeni. Možná znáte jednodušší způsoby a efektivnější aplikace.

⚡ Pokud se vám tento materiál líbil, můžete sledovat můj Instagram/Facebook/Medium/Linkedin. Zde najdete další zajímavé designové materiály.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.