Značka vody bez zbytečné „vody“. Případ toho, jak jsme se rozhodli sedět na dvou židlích

Jakákoli agentura dává přednost případům, ve kterých lze uplatnit odvážné inovativní přístupy a neomezenou kreativitu. Ale co když je trh klienta tradiční a plný mnoha zavedených stereotypů? Úkolem je zároveň realizovat ten nejčerstvější vzhled. Mluvíme o projektu značky Repina pro vodu „zdroj Staro-Mytishchi“.

Žádost klienta

Zdroj Staro-Mytishchinsky úspěšně působí na ruském trhu dodávek vody B2B již více než 25 let. Jedná se o společnost s vlastní historií, zavedenými tradicemi, vyvinutými vysokými standardy kvality a služeb. V roce 2020 však společnost dospěla k závěru, že značka potřebuje zásadní aktualizaci. Repina branding agency měla za úkol vyvinout nové umístění společnosti a nabídnout moderní řešení pro obalový design a firemní identitu.

Světový oceán: co tam mají konkurenti

Provedli jsme analýza konkurenčních B2B segmentů, včetně: Arkhyz, Holy Spring, Royal Water, Kalinov Spring, Karelia, Shishkin Les, Pilgrim, Ya a Eden. Všechny společnosti analyzovaly klíčová sdělení a povahu značek, konkurenční výhody, funkce identity, sémantická území.

Ukázalo se, že všichni konkurenti používají stejné vizuální kódy a přitahují stejný význam: všude jsou prameny, řeky, hory a další přírodní jevy. Dokonce i barevné schéma je téměř identické: kombinace modré, červené a bílé.

Štítek zdroje „Staro-Mytishchi“ také shromáždil všechny tyto stereotypy. Pro nás bylo důležité zachovat kategorizaci, ale nabídnout nové řešení.

Pomoc v místnosti a vyhledávání vhledů

S cílovým publikem proběhl cyklus hloubkových rozhovorů, aby pochopili, jak lidé a obchodní zástupci volí vodu pro sebe a pro kancelář a co je pro ně důležité.

Samotný název „zdroj Staro-Mytishchi“ určuje tradice, kterých je na tomto trhu již dost. Proto nemá smysl tento konkrétní příběh posilovat a rozvíjet.

V procesu studia trhu, konkurence a cílové skupiny bylo zřejmé, že spotřebitelé vody nepotřebují legendy, přitažlivé významy, příběhy o výhodách a rady, jak pít vodu. Pro lidi je přirozené mít dobrou vodu. Voda prostě musí být vždy tam – což zahrnuje takové komponenty jako vysoká kvalita a servis.

Přírodní jako voda

Nezáleží na tom, jakou funkci vody spotřebitel ocení více. Nezáleží na tom, zda chce zhubnout, nebo si vůbec nevšimne spotřeby vody. Rozhodli jsme se nespoléhat na společné pravdy a „životodárnou moc“. Na základě tohoto vhledu se zrodil koncept „Přirozeně jako voda“, který je založen na myšlence jednoduchosti a poctivosti.

Voda je přirozená. Je přirozené pít čistou vodu, nemyslet na dodací lhůty, získávat nejlepší kvalitu, dostávat dárky a slevy za věrnost.

Důraz je kladen na posun vpřed, vývoj a zlepšování technologií.

Aktualizace identity

Jednou z obtížných fází byl vývoj loga. Název 24 písmen je noční můrou designéra. S tolika symboly se logo rozhodně muselo zvětšit a zvýraznit, zabírat hlavní část štítku. Po vytvoření pozice o poctivosti, technologii a modernosti jsme pochopili, že musíme opustit jednu věc – odkaz na dlouhou historii společnosti. Ale jak to všechno kombinovat. K tomu pomohl starý dobrý konstruktivismus. Pomlčka a prvky loga v logu byly zobrazeny ve formě typografické vlnovky, která připomíná vlnu.

Nový štítek má také tvar vlny – nejjednodušší a nejzřetelnější obraz, kupodivu jej však nikdo v takovém formátu nikdy nepoužil. Vlna se pohybuje od láhve k láhvi a spojuje je dohromady. Hluboký a čistý odstín modré barvy přechází do průhlednosti a vytváří dojem světla ve vrstvách vody.

Také jsme vyvinuli design lahve o objemu 0,5 litru – rovný, s výraznými vlnami, formát štítku zde vypadá působivě. Geometrická, ale sofistikovaná láhev doplňuje estetiku značky, pohodlně padne do ruky a bezproblémově zapadne do kancelářského prostoru, zejména pokud je dodáván se značkovými stojany.

Brýle se ukázaly jako lehké a výstižné:

Jedním z hlavních reklamních médií značky jsou značková dodávková vozidla. Zde jsme zdůraznili myšlenku vln a hlubokých vrstev při zachování minimalistického přístupu:

Inspiroval nás návrh týmu agentury ustoupit od tradice a zaměřit se na modernost, kvalitu a služby. Všechna rozhodnutí byla podložena a podpořena průzkumem trhu a publika. Koncept „Přirozený jako voda“ narazil na značku a vyjádřil naše hlavní hodnoty: odpovědnost, péče, lehkost. Nový image značky vypadá ušlechtile, vzbuzuje důvěru a design obalu s nádechem konstruktivismu, velkým logem a neobvyklým tvarem štítku nás odlišuje od našich konkurentů.

Světlana Smirnova generální ředitelka zdroje Staro-Mytishchinsky

Společnost žije s novým image již více než rok a již se jí podařilo vysoce ocenit implementované změny. Můžeme říci, že tento případ je příběhem o tom, jak můžete změnit stereotypní přístup na tradičním trhu a zároveň zachovat vše nejlepší, co klient za ta léta vyvinul.

Další případy a články lze zobrazit na značce webu Repina

#design #branding

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.