Zemfira za to nemůže, Gvasalia není génius

Je škoda, že všichni pronásledují návrháře obalů Zemfiry. Nemá smysl pronásledovat někoho, ale když lidé pronásledují ze špatného důvodu, pro který by mohli, je to úplně smutné. Znám proces návrhu obálky a umím si představit, co se přesně pokazilo. Během studie bylo obzvláště zábavné číst různá média, která absolutně nerozumí danému tématu, nazývají autora nápadu designérem a značka Balansiaga se píše jako Balansiada.

Nejprve se nám z rozhovoru s Renatou Litvinovou podařilo zjistit, že autorkou nápadu na obálku je Demna Gvasalia, kreativní ředitelka Balenciaga, tvůrce značky Vetements. Pro ty, kteří to nevědí, nejde o módní Itala, ale o módní Gruzínce. Přátelství Litvinové se slavným módním návrhářem proto není nic neobvyklého. Demna studoval u známého historika módy, vůdce módní věty Alexandra Vasiljeva. Směšně propletené.

Autor myšlenky a designér, performer nejsou totéž. Návrhář – Daniil Lebedev. Nebylo možné zjistit, kdo to byl, existuje předpoklad, že se jedná pouze o najatého nezávislého pracovníka nebo známého.

Setkali jsme se s postavami: Zemfira, Litvinova, Demna, Daniil Lebedev. Zdá se mi, že Zemfire bylo naprosto jedno, co je namalováno na obálce, protože je profesionální hudebnice a chápe, že je zbytečné jít všude, kde je to zbytečné. Litvinová se Demneho zeptala nebo jednoduše zmínila o novém albu a podrobnostech, to není tak důležité. Demna vytvoří koncept, možná náčrt, nebo jen slovně promluví nápad. Voila, Zemfira získává prestižní linii u autorů obálky módního návrháře. Zbývá dát návrháři, aby si uvědomil, co je. Návrhář, aniž by zacházel do podrobností, pracuje jako řemeslník na celkovém designu. Může být vydáno.

Nevšimli jste si problému? Problémem je cool módní návrhářka. Nebudu mluvit o svých subjektivních úsudcích o značce Balansiaga, o šílenství, které se tam děje. Faktem je, že se slovy border, demarcation, borderline state představuje většina linii, linii. Přes veškerou „osudovost“, rozporuplnou povahu Zemfiry, vzniká stabilní obraz popření, včetně toho, který se objevuje na albu. Možná pokus o překročení hranice známého nebo něčeho konkrétního. Proto je na obálce přeškrtnuto slovo „border“. Zní to hezky, ale obrázky a řešení jsou příliš zřejmé. Proto má Leo Lugansky na obálce totéž. Proto Gvasalia vytvořil tento nápad. To je hlavní chyba. Jelikož se jedná o zjevný obraz z kombinace faktorů, které jsou pro oba hudebníky stejné, práce se provádí tak, jak se dělá.

Nenávist vůči Zemfirovi vůči obálce není absolutně opodstatněná. Také nemá smysl vůbec někoho zasáhnout, i když se mi kryt nelíbil, protože design se podle mého názoru ukázal jako příliš primitivní. Právě se to stalo. Bylo by lepší, kdyby se designéři nestarali o vytvoření krytu. A někdy se prostě stane nehoda.

A kryt od designéra, který to nezajímá, si lze objednat ode mě. 🙂

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.