Vytvořil jsem aplikaci, která předpovídá, kolik lajků váš příspěvek Dribbble získá.

Dobrý den. Jmenuji se Vladislav Len, jsem mobilní vývojář a designér. Druhý den byl můj projekt Draftshot propuštěn. Chci o něm v tomto článku trochu promluvit.

ukázka, kterou jsem připravil pro spuštění na Product Hunt.

Jak to všechno začalo

Před několika měsíci jsem se rozhodl znovu založit účet na Dribbble. V té době jsem aktivně pracoval na Maindu a chtěl jsem ukázat komunitě design ikony aplikace. Zdálo by se, že jsem připravil velmi dobrý příspěvek a ikona se ukázala jako docela dobrá, nicméně publikace nezískala ani jedno srdce za den. Odstranil jsem příspěvek a na chvíli jsem úspěšně zapomněl na Dribbble.

Později jsem měl nápad – je možné předpovědět popularitu publikací o Dribbble pomocí strojového učení, aby se takové situace vyhnuly? A tak přišel nápad udělat Draftshot. Samozřejmě, zpočátku to byla jen zábava, ale později, poté, co jsem viděl první výsledky, jsem si uvědomil, že by to mohl být velmi užitečný nástroj.

První výsledky

První model jsem trénoval velmi rychle. Pořídil jsem několik stovek obrázků a po chvíli jsem testoval náhodné obrázky z Dribbble. Zábavné je, že s tak malým množstvím dat se ukázal velmi přesný model (ve srovnání s následujícími pokusy). Stále nevím, jak se to stalo. Při výběru obrázků pro trénink modelu jsem se zaměřil pouze na čísla (kolik lajků tento příspěvek dostal) a nijak tento proces neovlivnil. Jen suchá data a nic jiného. Následně se množství dat zvýšilo. Shromáždil jsem několik desítek tisíc různých obrázků od Dribbble, od těch nejúspěšnějších po nejoblíbenější v posledních letech.

Obtížné učení

Trénujte model, aby odlišil špatný design od dobrý – docela obtížný úkol. Jedna věc je, když musíte trénovat model, abyste řekli opici od žirafy. Ale je to jiné, když je to design.

Bez ohledu na to, jak skvělý je váš produkt, musíte udělejte vše pro to, abyste styl upravili pro Dribbble. To je místo, kde Draftshot pomáhá.

Když se podíváte na Dribbble feed, uvidíte, že většina obrázků je si navzájem velmi podobná. Některé příspěvky však získají více než 1 000 lajků, zatímco jiné zůstávají bez povšimnutí. Proč se tohle děje? Podle mého názoru existuje mnoho různých faktorů: od počtu vašich následovníků po čas zveřejnění. Nejprve však rozhodne design vašeho příspěvku. Koneckonců to, co uživatel vidí ve svém kanálu, jsou jen obrázky. Stánek s jídlem – bez ohledu na to, jak úžasný je váš produkt, musíte udělat vše pro to, abyste styl upravili pro Dribbble. To je místo, kde Draftshot pomáhá. Koneckonců, teď, před zveřejněním příspěvku, bude mít návrhář příležitost alespoň zhruba odhadnout, zda tento design půjde do Dribbble nebo ne. A pokud něco není v pořádku, bude možné příspěvek opravit nebo změnit a teprve poté jej publikovat.

Čím více srdcí – tím pravděpodobnější bude tento příspěvek na Dribbble populární. Zkuste, experimentujte, ale přemýšlejte vlastní hlavou. Nejčastěji Draftshot předpovídá popularitu obrázku docela přesně, ale někdy je to špatné. V nadcházejících verzích se pokusím snížit toto procento na minimum a implementovat inteligentní doporučení: jaký design je nyní relevantní, jaký je trend a jak vylepšit příspěvek, aby tomu odpovídal.

Aplikace je již k dispozici v Mac App Store. Další podrobnosti na webu:

Draftshot pro Dribbble Aplikace založená na ML, která předpovídá, jak populární mohou být vaše nadcházející záběry na Dribbble. draft.app

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.