Vytvořil inzerát na telefon Nokia 3310

Zdravím všechny. Toto je Denis Weber.

Pokračuji v rozhovoru o svých projektech ve 3D. Tentokrát jsem se vzdálil od herního tématu (viz článek Vytvořil jsem úroveň z Battletoads/Double Dragon ve 3D, část 2 – animace) a rozhodl jsem se připomenout ikonický telefon Nokia 3310.

Představil jsem si, jak reklama na to může vypadat jako starý muž, pokud by byla vytvořena nyní. Na konci článku se můžete podívat, jak to celé dopadlo.

Jako vždy zanechám odkaz na původní video, pokud se vám video líbí více.

Ti, kteří se narodili v 90. letech, si dobře pamatují dobu, kdy byly telefony velké baculaté kusy plastu s tlačítky a dvoubarevnými displeji.

Postavte moderní smartphony vedle sebe a bude těžké pochopit, který je ten váš.

Ale tato jednoduchá plastová zařízení měla někteří pak zvýraznění. Můžete zavolat komukoli ze svých přátel, aniž byste se vrátili domů, nastavit si několik vyzváněcích tónů a hrát vestavěné hry. O stažení hry na Google Play tehdy nešlo.

Ze všech různých zařízení existoval jeden telefon, který si mnozí stále pamatují a milují. Toto je ikonická Nokia 3310 od stejnojmenné finské společnosti.

Tento model byl vydán na konci obou tisící rok, v roce, kdy se objevil Vitas, hra Sims a film Brother-2.

Telefon mohl nejen přijímat hovory a odesílat SMS, ale měl vestavěný časovač, kalkulačku, budík a až 4 hry. 2 z nich se staly stejně populárními jako samotný telefon.

3310 byl skutečným hitem a prodalo se 126 milionů kopií.

Díky kapacitě baterie 900 miliampérhodin, životnosti baterie mohl vydržet až 260 hodin.

Kromě toho se telefon vyznačoval jednoduše nebývalou silou, díky které byl 3310 internetovým memem .

V roce 2017 si společnost myslela, že nový je dobře zapomenutý starý, a rozhodla se model aktualizovat vydáním nové verze telefonu Nokia 3310.

Přestože někdo považuje vydání nového modelu za úspěšné, stále se nestal stejně populárním jako originál.

Zatímco režisér Brian Jay Singer produkoval první X-Men, Nokia natáčela reklamy na své nové zařízení.

Televizní reklamy ukazovaly vše kromě samotného produktu. Pokud jste někdy viděli reklamu na moderní smartphony, pak je v nich hlavním a hlavním prvkem vždy samotný smartphone.

Zajímalo by mě, jak by vypadala reklama té velmi ikonické Nokie 3310, kdyby byly vytvořeny nyní … Navíc se pomocí 3D můžete vždy podívat na známé věci z druhé strany. Bez váhání jsem začal vytvářet svoji reklamu.

Podle mých pokynů k úspěšné reklamě jsem se rozhodl, že základem videa bude samotný telefon. Abych byl upřímný, netušil jsem, jak by konečné video mělo vypadat. Nejjistější je ale začít s tím a během toho přijít na to, co vás napadne.

Na Wikipedii jsem našel vhodné odkazy na telefon. Zdálo se, že autor článku přidal fotografie telefonu ze všech stran, zejména pro 3D modeláře.

Otevřel jsem vlastnosti 3310 a zhruba přišel na to, na co se zaměřit.

Všechny 3D objekty se skládají z polygonů, které se získávají spojením tří nebo více bodů. Pokud je v modelu málo polygonů, pak se tomu říká model s nízkým poly a pokud jich je mnoho – vysoký poly.

Pro mé video je modelování s nízkým poly hodně vhodné.

Pokud se podíváte na telefon, skládá se z plastových částí, mezi kterými jsou dostatečně velké mezery. Nikdo nečekal, že bude testován na odolnost proti vodě.

Tyto části jsem začal vytvářet. Nejprve jsem vytvořil přední kryt s vybráním pro nápis Nokia a otvory pro reproduktor a poté plastový rámeček kolem.

< p> Pak jsem začal s hlavním rámem. Nyní vše vypadá dobře, dokud model neotočíte na stranu, protože je to pouze rovná základna.

Tlačítka budou umístěna ve spodní části těla, takže pro ně musíte předem zajistit otvory.

To je nejvíce vhodné umístit odkazy ze všech stran tak, aby se přepínalo mezi pohledy a okamžitě upravoval model z požadované strany.

V pouzdře jsou malá vroubkování, na která jsem také nezapomněl. Obecně platí, že když vytvářím nějaký model, se zaměřením na originál, snažím se věnovat zvláštní pozornost maličkostem, protože celá věc je v maličkostech.

Pohrával jsem si se zadním krytem po dlouhou dobu, protože by měl opakovat přední panel ohybu a být nahoře zaoblený, a z nějakého důvodu jsem toto zaokrouhlení nemohl udělat.

Nebojte se, nenamaloval jsem vám do telefonu ty šílené červené a modré barvy. Právě jsem zapnul zobrazení normálů v Blenderu, aby vypadaly správným směrem a nebyly invertovány.

Po chvíli jsem konečně dokončil zadní kryt a s ním i základ celého telefonu.

I myslím, že bych mohl model upravovat navždy, posouvat každý vrchol a hranu, ale nikdy nemohu dosáhnout dokonalé podobnosti s originálem, takže se držím v ruce.

Je čas vytvořit tlačítka. Tady není nic složitého. Zkopíroval jsem obrys otvoru a vysunul jej pro každé tlačítko klávesnice.

Blender má nádherný modifikátor Lattice, který se překládá do hash. Vytvoří se stejná mřížka, která při deformaci působí na všechny k ní připojené předměty. Jednoduše, pomocí mřížky můžete přidat křivky, odsazení a podobně pro celý model najednou.

< p>Na svém telefonu jsem pomocí kostek vytvořil další tři tlačítka, jako většina objektů vytvořených ve 3D.

Model je připraven k prvnímu malování. Toto je barva, kterou silně sdružuji s 3310. Jak uvidíte později, přidám další barvy těla.

Zapnuto zadní kryt, také jsem nezapomněl přidat pár tlačítek.

Ve spodní části pouzdra se jeho části nespojují, ale naopak mírně otevírají vnitřní část, na které existuje těch pár, ale tak nezbytných telefonních konektorů.

A po stranách jsou další dva prvky neobvyklého stylového tvaru.

Myslel jsem, že by bylo skvělé vyjmout telefon z používání animace k zobrazení všech jeho vnitřností.

Myslel jsem si, že není vůbec nutné vše rozebírat na ozubení, stačilo ukázat některé základní prvky. Začal jsem proto vytvořením součásti, do které je vložena tato prostorná baterie.

Jak se ukazuje, některé prvky jsou ve videu téměř nebo zcela neviditelné, ale je lepší je udělat předem, než se snažit vybrat vhodné úhly.

Vytvořil jsem prvek, na kterém je připevněna obrazovka a samotné místo, kde je připojen reproduktor a panel klávesnice.

Také jsem přidal malou podobnost šroubů a senzorů, takže že část nevypadá prázdná.

Zbývá nainstalovat vnitřky do pouzdra a mírně jej upravit, aby bylo vše vyčištěno.

Náš telefon se stále více podobá skutečnému. Myslím, že teď by se to dalo vytisknout na 3D tiskárně.

Instaluji baterii, která se podle mé představy také zúčastní závěrečné animace. Škoda, že 3310 není po ruce.

Je na čase přidat tlačítka k štítkům. Za tímto účelem Blender vytvoří rozložený model, takže souřadnice na 3D objektu odpovídají souřadnicím na textuře.

Nejprve jsem se pokusil vyfotit takovou fotografii telefonu, ale na 3D modelu to vypadalo opravdu špatně, a tak jsem znovu namaloval obrázky pro všechna tlačítka a do mixéru přidal texturu, kterou jsem již vytvořil, a poté nastavil rozbalit pro každé tlačítko.

Také jsem přidal textury pro baterii a přihrádku na baterie. A tím je model hotový.

Před vytvořením animace můžete udělat něco jako animaci. Vytvořil jsem pravidelný obdélník, který zhruba odpovídá velikosti telefonu, a již jsem jej přesouval před fotoaparát.

I přidal kameru na scénu a začal konfigurovat její přesun.

Pro video jsem použil stejný model telefonu pro každý z úhlů, ale po vytvoření videa jsem si myslel, že bude snazší použít stejný model a jednoduše jej přesouvat po scéně s fotoaparátem.

< img src = "/wp-content/uploads/12c01d0e043a160d26feac9a7e167053.png"/>

Animace je obecně dosti namáhavý proces a často trvá mnohem déle, než vytváření modelů samotných.

V mé scéně s několika identickými modely se kamera pohybuje mezi nimi.

A pokud jsem začal používat několik modelů, pak jsem je musel uspořádat tak, aby v různých rámečcích nespadaly do zorného pole kamery. Ach, kolik času bych tehdy ušetřil.

Dostal jsem nápad ukázat z telefonu ve videu dvě hry najednou. První je stejný had a druhý je Space Impact, ve kterém vesmírná loď střílí na nepřátele blasterem. A abych dodal trochu rozmanitosti, vytvořil jsem 3D animaci Space Impact.

Všechno není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Několik objektů z geometrických tvarů se pohybuje v prostoru a rozhraní s body a životy je umístěno nahoře, to je celá hra.

< p> B V této scéně jsem přidal animaci k rozebrání telefonu. Vybral jsem každý z detailů a přesunul jej podél jedné z os, a po několika snímcích jej vrátil zpět.

Had. Lidé za ní strávili desítky hodin, v době, kdy na telefonech nebylo tak šílené množství her.

Pro ni jsem vytvořil 2D animaci v After Effects od nuly. Vytvořil jsem čtverec a sestavil z něj celou scénu.

Menu bylo také nutné nakreslit úplně od začátku. Jak bylo plánováno, ve videu telefon přepíná mezi položkami nabídky. Měl jsem GIF s takovým přepínačem, který jsem vzal jako základ.

Jsem velmi blízko cílové čáry. A začal jsem do scény přidávat osvětlení. A je ho tu hodně. Hned na začátku videa jsem se rozhodl udělat módní vzhled z černé. Aby to bylo možné, musí se světelné zdroje zapínat plynule a současně.

U některých modelů byla přidána úvodní obrazovka, u některých míst pozadí a více světla.

Ach, nevím proč, ale zapomněl jsem štítek Nokia na přední a zadní straně telefonu. To znamená, že je musíte přidat pro každý z modelů na pódiu.

Konečné přípravy – změna barvy a pozadí telefonu pod ním ukázat, jak je Nokia 3310 stylová a mladistvá.

Po dokončení vykreslování bylo nutné video sestavit a přidat k němu hudbu a efekty. Je to zajímavá práce, o kterou se podělím někdy jindy, a právě teď se nemůžu dočkat, až vám ukážu konečný výsledek.

Takto vypadá moje verze reklamy na ikonický telefon Nokia 3310. Při vytváření 3D a při jakékoli jiné seriózní práci budou vždy nějaké potíže, bez ohledu na to, jak jste profesionální. Nebudete si na ně moci zvyknout, takže je můžete považovat za zážitek, protože jakmile jsem nemohl udělat ani malou část toho, co umím teď.

V žádném případě ne bojte se potíží a dělejte vše, co si umíte představit, hlavní je, že je to užitečné pro vás i pro ostatní.

Pište komentáře, pokud vás tento článek a video zaujalo. Uvidíme se brzy.

Originální video na kanálu PolyRoad:

# blender3d # nokia_3310 # 3d

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.