Výběr programů pro webového designéra

Aby mohl webový designér vyvinout citlivý, vysoce kvalitní a krásný web, potřebuje nástroje k realizaci svých nápadů. V této kolekci se podíváme na programy a služby, které pomohou usnadnit webový design s minimální investicí času.

Výběr obrázků

Vysoce kvalitní a krásný obrázek dodá webu individualitu a pomůže uspořádat obsah na požadovanou úroveň.

 • Photo (canva.com) – photo stock from Canva. K dispozici jsou placené i bezplatné obrázky;
 • Úžasné obrázky zdarma – Pixabay – Pixabay, Pixabay, obrázky a videa jsou zdarma i placené. Sbírka obsahuje více než 2 miliony obrázků a videí;
 • Fotografie zdarma · Pexels – fotografie od Pixels. Vysoce kvalitní, velký počet fotografií od talentovaných fotografů a designérů;

Ikony

Zdarma ikony SVG, PNG, ICO nebo ICNS (icon-icons.com) – velké množství ikon pro různé příležitosti. Možnost stahování v různých rozlišeních a formátech. K dispozici jsou placené i bezplatné.

Zdarma fotografie bez registrace v ruštině, fotografie bez autorských práv – Loon.site je fotografie s velkým množstvím ikon, obrázků, videí a animovaných obrázků. Je to skoro jako Yandex nebo Google pro webového designéra.

Práce s obrázky

Osobně používám čtyři programy pro práci s obrázky.

 • Photoshop – není nutná žádná prezentace;
 • Malování 3d – Mám ráda tuto funkcionalitu a ta se hodí hned při sestavování Windows 10;
 • Adobe Photoshop Express je online služba pro zpracování fotografií. Zahrnuje funkce změny obrázku, přidání efektů, oříznutí obrázku a odstranění pozadí;
 • Affinity Designer je profesionální aplikace pro grafický design (serif.com) je profesionální aplikace, zcela nová, má obrovský počet funkcí pro vytváření a úpravy obrázků.

Prototyping

Existuje velmi velké množství programů, ale já jsem identifikoval pouze tři.

 • figma.com – Nyní je Figma nejoblíbenějším programem mezi webovými designéry. Těžko se učí pro začátečníky.
 • Skica – Sada nástrojů pro digitální design – podobně jako Figma, určená pro macOS
 • marvelapp.com je lehký a rychlý editor pro vytváření rozvržení, vhodný pro začátečníky .

Práce s barvami (barva)

Často se stává, že musíte vybrat barvu svého webu, určit paletu barev a také se podívat na názvy barev. Následující služby vám s těmito úkoly pomohou:

 • Coolors – super rychlý generátor barevných schémat! – pomůže vám vybrat barvu pro webový design a vybrat již vytvořené palety;
 • barvy HTML. Tabulka 147 názvů barev pro HTML a CSS – ColorScheme.Ru – velký seznam názvů barev html.

Takže můj malý výběr skončil, vybral jsem téměř jen ty programy a stránky že já sám to používám. Hodně štěstí všem, brzy se uvidíme!

Další články na mém blogu na adrese:

Domů – M.Blogger Vítejte Blog o programování, webdesignu a blogování. Zde najdete všechny informace, které potřebujete … mblogger.ru

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.