Vizuální styl s uralským přízvukem

Jak jsme vytvořili barevný design projektu „Jsme z Uralu“ pro Atomstroykompleks.

My, BeaversBrothers my sami žijeme na Uralu a moc to milujeme. Kdykoli se naskytne příležitost, vždy se to snažíme vyjádřit v projektech: interních i komerčních. Pro stavební holding „Atomstroykompleks“ jsme vytvořili stylové interaktivní průvodce po Uralu: webovou stránku a aplikaci, se kterou můžete podniknout nezávislé výlety po našem regionu.

Shromáždili jsme pamětihodnosti našeho rodného regionu: od architektonických památek po objekty moderního umění. Každé místo bylo doplněno jedinečným popisem a místa byla kombinována podél tematických tras. Vyhlídkovou kartu můžete doplnit svým příběhem nebo fotografií.

Ale nejzajímavější věcí v tomto projektu pro nás byla práce s vizuálními řešeními v drsném uralském stylu. O tom je příběh.

Práce na vizuálním stylu

Náš Ural je zajímavá a charakteristická oblast s bohatou historií.

Jeho vývoj úzce souvisí s průmyslem. Největší ruské průmyslové říše (Demidovové, Stroganovové) se kdysi nacházely na středním Urale. To ovlivnilo vývoj, kulturu a mentalitu regionu.

Navíc byl Ural vždy heterogenní a nadnárodní. Žijí zde Rusové, Bashkirové, Tataři, Komi, Mansi, Nenets, Mari, Chuvash, Mordovians a další národy.

Rovněž ovlivněna geografie a podnebí Uralu, proměnlivé a drsné. To vše zanechalo stopy na charakteru Uralu.

O tom všem jsme přemýšleli při vytváření vizuálního stylu projektu. Chtěli jsme, aby designové prvky byly metaforami rozmanité, průmyslové a brutální historie regionu.

Brutální nápady

Když je venku minus 30, je těžké mluvit o jemných věcech. Uralský styl je praktický, monolitický, minimalistický. Tuto myšlenku jsme korelovali s architektonickým trendem brutalismu, který se vyznačuje hrubostí a přímočarostí. Vyjádřili to neohrabaným, tučným bezpatkovým písmem, přidali na web prvky ve formě jednoduchých geometrických tvarů: trojúhelníky, kruhy, šestiúhelníky.

Na některých stránkách vyplňuje celou obrazovku jedna fráze velkými písmeny. Záměrně jsme upustili od dekorativních prvků a zachovali jsme myšlenku minimalismu.

Architektura Jekatěrinburgu a Uralu je stále plná konstruktivistických budov. Také jsme pro SSSR zradili sdružení na obrazovkách s velkými frázemi, které se podobají sloganům strany.

pahýlové a uralské dialektismy Ural má pro nás všechny různé významy. Hory a jezera, atrakce, rodné město, univerzita, místní charakter. Na útržku jsme shromáždili sdružení Uralů. Stala se předchůdkyní webu a aplikace.

Na zástupném symbolu byla každá asociace zvýrazněna různými písmy, aby se dále zdůraznilo, jak odlišní jsme všichni.

Na této stránce, stejně jako na ostatních, existuje mnoho dialektismů, například “ uroshit “,„ složit “. Jedna z rubrik s památkami, kde se shromažďovala ta nejkrásnější a nejpůsobivější místa, se jmenovala uralské slovo „Basco“.

Různé Uraly

Uralskou etnickou rozmanitost jsme zprostředkovali nejen různými písmy a jejich styly. Na hlavní stránce se setkáváme s uživateli s názvem „Jsme z Uralu“, jejichž písmena jsou odlišná, jako by byla vystřižena z novin.

Na webu byly vyplněny podtržení: plné, vlnovky a cikcaky. Do digitálního produktu jsme přidali lidové ozdobné prvky.

Hora slov

Na stránce About jsme postavili kopec slov spojených s Uralem – to je motocykl, kytara, města a oblasti, památky. Vybrali jsme nejvýznamnější a nejrozšířenější asociace, aby byl obrázek rozpoznatelný a zapamatovatelný, a použili jsme jej k zveřejnění odkazů na stránky v sociálních sítích.

Velikonoční vajíčka

Velikonoční vajíčka jsou jemné zprávy ve filmech a hrách, které obvykle nezapadají do celkového konceptu projektu. V některých částech webu jsme zveřejnili odkazy na různé legendy o Uralu. Například na stránce „O projektu“ namalovali krokodýla, který podle pověstí žije v řece Iset a byl několikrát viděn na nábřeží Jekatěrinburgu.

Moudré myšlenky ve finále projektu

Máme barevný projekt o Uralu, naplněný různými asociacemi a velikonočními vejci. V interaktivních turistických průvodcích se náš region jeví brutální a průmyslový, nadnárodní a osobitý, moderní a pokročilý. Inspirovali jsme se různými věcmi a vytvořili neobvyklý vizuální styl.

Jsme si jisti, že při práci na kulturním projektu musíte neustále hledat inspirační zdroje, sáhnout hlouběji, studovat historii, přijít s netriviálními způsoby, jak ukázat zjevné a neviditelné věci. A pak se něco jasného a výjimečného určitě ukáže!

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.