Víte, víte, ale nemůžete se změnit?

Každý člověk si vytváří svou vlastní realitu a vše, co ho obklopuje a co se mu stane, je obraz, který vytvořil nebo nakreslil. Podle jaké zásady se to děje a proč se často stává, že obraz, který vidíme, není přesně ten, který chceme vidět? Můžete dlouho mluvit o postojích, výchově, vnitřních blocích atd. atd. Je však snazší dívat se na to, jak umělci kreslí obrázky. Pokud například umělec učí umění kresby, dává pouze techniku ​​a algoritmus, v případě potřeby opravuje kresby, cítí narušení umělecké harmonie v liniích, tvarech, výběru barev. Poté vytvoříte vlastní obrázky tím, že do nich investujete nejen získané dovednosti a schopnosti, ale také část své duše. Existují malíři, kteří jsou dokonale provedeni z hlediska technologie: jasnost linií, tvarů, kontrastů, ale nepřitahují oko a není v nich cítit život, ale jsou umělci, v jejichž dílech není technika nejlepší , ale obrazy, které vytvářejí, fascinují oko a zdá se, že září zevnitř, protože jsou inspirovány tím, co dělají. Také s obrazem vašeho světa a okolní reality můžete mít perfektní algoritmy a techniky, ale pokud neexistuje harmonie v nejširším slova smyslu, pak to není ani ve světě kolem vás cítit.

Necítit soulad se sebou a světem je druh moderního trendu, možná proto, že lidé ztratili nebo posunuli akcenty v „významech“. Lidé si dávají cíle, směřují k nim, dosahují je a dosáhli něčeho, oslavili vítězství, zdá se, že si dávají ještě větší cíle, aniž by byli nasyceni, a tak nekonečně jako nějaký závod o mrkev na rybářském prutu před jim. Musíte se ale jen zastavit a poslouchat sami sebe … ale pro mnohé je snazší tento pocit utopit a utéct dál, stanovit si další cíl, motivovat se jinou mrkví nebo ještě hůře hledat smysl v externích zdrojích, školeních, lidé. A pak existuje několik možností, pokud na to nepřijdete, buď vás tento závod přivede, nebo se dříve či později celý žebříček cílů a úspěchů zhroutí jako domeček z karet.

Samozřejmě existují výjimky, a pokud uvnitř cítíte štěstí a harmonii, a co je nejdůležitější, neklamte sami sebe, pak je to jedna věc, ale pokud tomu tak není, pak je to úplně jiné. I když někdy stačí jen přestat, abychom pochopili důvody této či té volby, jak harmonické je to s vámi a vaším duchem, je to opravdu to, co potřebujete, nebo existují jiné, neméně ambiciózní a grandiózní plány, cíle a významy, které rezonují s vaší vnitřní povahou … Jakmile to pochopíte, bude pro vás snazší dosáhnout vašich cílů a všimnete si, jak se vám realita zdá být přeuspořádána a její design je jasný a blízký vám.

Představte si realitu kolem nás jako drahou rekonstrukci v bytě s designovým nápadem. A pokud se pokusíme v něm změnit některé objekty, například vložením velmi odlišného dekorativního prvku, pak buď zrušíme tuto harmonii pojatou designérem, nebo změnou něčeho, nezměníme podstatu. Tak často s těmi událostmi, které se vyskytují v našem životě, nebo s prostředím, které je v něm přítomno. Můžete je změnit, utéct před nimi, snažit se je změnit, ale budou se opakovat znovu a znovu v té či oné podobě, protože je sami vytváříte a přitahujete. Dokud se sami nezměníte, nezmění se vaše preference a zvyky a v důsledku toho ani vše ostatní. Tomu říkám design a design reality.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.