Visual Trends 2021: Virtual Empathy, Snack Content, and Back to Basics

Výzkum Depositphotos a mezinárodních kreativních odborníků. Statistiky od Droga5, Design Bridge, Active Theory, Your Majesty, Dentsu ACHTUNG!, Publicis, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, [isdgroup], Locomotive and Google.

Svět se změnil a s ním i vizuální komunikace. Projekt Visual Trends 2021: New Reality zkoumá výzvy a nové výzvy, kterým budou v příštím roce čelit značky a tvůrci obsahu.

Symboly optimismu

Publikum interaguje častěji a zůstává věrné značkám, které jim zvedají náladu a dodávají důvěru v budoucnost. V roce 2021 bude nejlepším řešením pro tvůrce obsahu použití inspirativních zářivých barevných palet a zaoblených písem, která povzbudí zákazníky a vytvoří přátelskou atmosféru.

Pozitivní vizuální prvky budou hlavní formou komunikace s publikem. rok. Pojmy jako pomalý život inspirují zákazníky a stanou se symboly optimismu, které ocení lidé na celém světě.

Klíčová slova: optimismus, pomalý život, radost

Wellness čas

Zdraví a wellness patří dnes mezi klíčové potřeby zákazníků. Značky a tvůrci obsahu používají k vyjádření jedné důležité zprávy obrázky, které ilustrují sport, péči o sebe a relaxaci. Nesmíme zapomínat, že dobrý spánek, pravidelná výživa a fyzická aktivita jsou základní lidské potřeby.

Wellness se neomezuje pouze na zprávy sdílené tvůrci obsahu. Vizuální součástí tohoto trendu jsou vyvážená, klidná barevná řešení v designu, stejně jako fotografie, ilustrace a videa, která motivují a pomáhají ukázat zájem značky o fyzické a digitální zdraví publika.

Klíčová slova: rutina, motivace, životní styl

Kvůli pandemii se vizuální styly, které byly považovány za mezeru, dostanou do popředí v roce 2021. Jednoduchá, uklidňující designová řešení budou populární jako alternativa k unikajícím obrazovkám a vyvážení práce a hry.

Lehkost, čistota a jednoduchost budou klíčová slova a v digitálním světě vyniknou ilustrace a koláže. Tlumené, jemné barvy a tradiční patková písma vytvářejí chvíle klidu a přestávky od „šílenství“ světových událostí.

Design Bridge

Blíže k přírodě

Obracíme se k přírodě, abychom se rozptýlili a soustředili se na to, na čem opravdu záleží. V designu se tento trend odráží v použití přírodních tónů a botanických vzorů, které pomáhají snižovat stres, zlepšovat náladu a zvyšovat produktivitu.

Barevná paleta inspirovaná přírodou, autentické fotografie a organická pohybová grafika jsou výhodami, pokud hledáte nápady na webový design v roce 2021. Ještě působivějšího a pohlcujícího uživatelského zážitku lze dosáhnout uklidňujícími zvukovými stopami. Například fascinující lesní zvuky z celého světa budou harmonicky doplňovat vzory inspirované přírodou.

Klíčová slova: uklidňující, botanická, vzrušující

Virtuální empatie

Technologie XR může být nejrychlejším způsobem, jak šířit sdělení, ovlivňovat zvyky spotřebitelů a urychlovat změny. Příběhy, které značky vyprávějí prostřednictvím VR, AR a MR, musí být originální a autentické, nejen vizuálně přitažlivé.

Společnosti a tvůrci by měli vypracovat interaktivní scénáře, ve kterých se uživatel ujme vedení a získá multisenzorický zážitek, stejně jako ve skutečném světě. Pouze úplné ponoření do prostředí ekologické katastrofy, regionálních konfliktů nebo každodenního života v různých částech světa může diváky lépe informovat o místních problémech a globálních výzvách, kterým čelíme.

Klíčová slova: XR, imerze, vyprávění příběhů

Zábavné animace založené na fyzice a neuvěřitelně realistické 3D vykreslování zůstanou relevantní, ale autoři se pokusí vyniknout pomocí skutečných dat. Ilustrací prostředí různými způsoby můžeme vytvářet nové vizuální a koncepční příběhy a přimět diváky přemýšlet.

Mobilní telefony s LiDAR a podobnými technologiemi vám umožňují skenovat a analyzovat vaše prostředí a generovat 3D data. Otevírají také zajímavé způsoby vytváření prvků uživatelského rozhraní v AR.

Uvidíme mnoho nových vizuálních stylů, ve kterých je část reality brána jako základ a transformována pomocí technologie. Mohlo by to být něco tak jednoduchého, jako předávání údajů o větru Houdinimu, které bude řídit vaši stylizovanou animaci. Bez ohledu na to, jak to vypadá, je vše hmatatelnější a zajímavější.

DentsuACHTUNG!

Authenticity 2.0

Zákazníci vždy hledají autentičtější obsah. Dříve hledali obrázky, které vyjadřují emoce a dokonale popisují jejich aktivní životní styl. Fotografie a videa ilustrující kulturu haslů však byly nahrazeny obrázky, které ukazují práci na dálku, domácí rekreaci a pomalý život.

V době, kdy jsou materiální hodnoty zákazníků nahrazovány hlavně duchovními, by tvůrci obsahu měli přehodnotit koncept autenticity. Značky zase budou muset hledat způsoby, jak komunikovat se svým publikem prostřednictvím autentičtějších a poutavějších příběhů, ve kterých zůstává výběr obrázků klíčovým faktorem.

Klíčová slova: autenticita, rodina, emocionalita

Dnes je ve zprávách a vizuální komunikaci příliš mnoho „plastu“, který poškozuje naše vědomí stejně, jako fyzické částice plastu poškozují životní prostředí. Vzhledem k tomu, že se vizuální komunikace pohybuje na cestě obecných trendů, bude „udržitelnost“ a „zodpovědná spotřeba“ reklamy stále důležitější. Lidé se ve většině případů vyhýbají obsahu, který je pro kontext irelevantní, nerezonuje s jejich názory a náladami a obsahuje také vše a nic najednou. Nebo takový obsah prostě nebude fungovat jako prodejní nástroj.

Publicis

Filmová estetika

Fotografové, kteří chtějí experimentovat se svou prací, jsou letos inspirováni estetikou filmu. Aby zprostředkovali atmosféru záběru, vytvářejí fotografie a videa s kompozicemi, ve kterých je kolem objektů spousta prostoru; věnujte pozornost detailům; použijte tlumené barevné palety a minimální následné zpracování.

Autoři neustále zkoušejí nové techniky osvětlení, aby dosáhli správného orámování, a vymýšlejí inovativní metody fotografování inspirované filmy a televizními seriály. Tento trend ve fotografování nás o to více těší ze záběrů, které připomínají fotografie z filmu.

Klíčová slova: atmosférická, ztlumená, podrobná

Snack Content

Stále rostoucí uživatelská základna TikTok a spuštění Instagram Reels připravilo půdu pro formát „snack video“ ideální pro rychlou spotřebu obsahu. Tvůrci videí z celého světa upoutají pozornost diváků autentickými, poutavými příběhy, které trvají jen pár sekund.

Aby se ušetřil čas, svačinová videa se vytvářejí pomocí smartphonu nebo bezzrcadlovky. Aplikace pro úpravy videa a nástroje Instagram a TikTok pomáhají dále zkrátit čas od vytvoření po zveřejnění. Nový formát krátkého videa je volbou značek, které chtějí rychle reagovat na události, sdílet aktualizace prostřednictvím situačního obsahu a oslovit nové publikum.

Klíčová slova: vertikální, poutavá, situační

Kvůli zkrácení životního cyklu jakéhokoli informačního artefaktu vidíme vývoj designu Lo-Fi. Potřeba rychlého generování obsahu legalizuje a odlišuje „výrobu smartphonů“ jako samostatný trend.

Saatchi & amp; Saatchi

Audiovizuální ponoření

V roce 2021 jde zvukový a vizuální obsah ruku v ruce, což pomáhá značkám lépe komunikovat s publikem a zanechat trvalý dojem. Krátká hudební videa, zvukové efekty v aplikacích a stopy na webech nutí uživatele zapojit sluchové i vizuální vnímání. V důsledku toho získají lepší zážitek z interakce s produktem, projektem nebo samotnou značkou.

Klienti Microstocku zkoumají možnosti využití zvukových efektů a hudby v tematických projektech, aby poskytli silnější emocionální reakci publika . Zvuk se stává základním prvkem pro společnosti, které chtějí zůstat konkurenceschopné a vytvářet jedinečné online a offline zážitky.

Klíčová slova: zábavná, abstraktní, dynamická

Game in design

Global uzamčení urychlilo digitalizaci světa a donutilo každého přizpůsobit se nové realitě. Zatímco si klienti zvykají na každodenní práci online, designéři hledají způsoby, jak je zaujmout.

Používání herních prvků na webech, v aplikacích a dalších designových projektech je nový přístup zaměřený na uživatele, který by značky měly zvládnout. K ponoření uživatele přispívají tématické výzvy a animované skóre, stylizované ikony a hodnocení nebo složitější interakce založené na pohybu. Jeho cesta je plynulejší a zábavnější, i když jde o každodenní činnosti, jako je bankovnictví, práce nebo sport.

Klíčová slova: interaktivní, pohybová, animovaná

V našem oboru je vynuceno mnoho tradičních organizátorů akcí a obchodníků s malými zkušenostmi s digitální produkcí hledat nápady v digitálním prostoru. Tito lidé obohacují toto odvětví svými znalostmi a otevírají mnoho nových perspektiv. Některé z nich se týkají hybridních formátů, protože offline a online události se stále překrývají.

Aktivní teorie

Statistiky od kreativních odborníků

10 kreativních tipů používaných společností Google.

Droga5 London je o zážitku ze značky, který jde nad rámec vizuálního a zvukového: nový smysl pro jednoduchost, značka jako rám, design plakátu se vyvíjí, zpět k základům.

p>

Vaše Veličenstvo je o nové výzvě ve vizuální komunikaci: nová estetika proti současnému stavu, afrofuturismus, bodová matice, jak se mění uživatelská zkušenost.

Aktivní teorie je o kombinaci offline a online událostí, sociálních kontaktů a sítí v roce 2021.

Design Bridge je o vytváření okamžiků míru: hlavní vizuální styly v roce 2021, posílení vztahu mezi značkami a publikem, impaktivismus jako nová estetika v designu.

Dentsu ACHTUNG! – o AR a virtuální realitě: o herním prostředí, nových trendech v designu a jak vyniknout v roce 2021.

Lokomotiva – o nadrozměrných obrazech hrdinů, dostupném designu a umělé inteligenci, diskusi o animaci a její cíl.

Publicis Ukraine je o vytváření relevantního obsahu: šetrnost k životnímu prostředí a zodpovědná spotřeba, poradenství při vytváření komunikační strategie v roce 2021.

Saatchi & Saatchi Ukraine je o sjednocení skutečného a digitálního světy.

Leo Burnett Ukrajina – o dominanci videa ve vizuální komunikaci a cyklických trendech.

[Isdgroup] & KA.KA.HA – o typografii, animaci a designu pomocí umělých inteligence.

Publicis Itálie je o spojení mezi lidmi, zpracování nápadů a nových poznatcích: o upřímnosti, otevřenosti v roce 2021 a integrovaném přístupu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.