UX quest č. 1: apostille na Mosru

Jednoho krásného ranního dne, když jsem klidně natankoval do traktoru, jsem si vzpomněl na jednu věc, která mě přivedla do Mosry. Po tomto procesu bylo nutné vydat apostilu a pokud možno ji neotevřít.

Lyrická odbočka

Náboráři z různých oddělení mého respektovaného Mosru mi píší každých pár měsíců. Nabízejí peníze, různé preference a pokaždé, když odcházejí, nejsou slaní – lidi, no, není pro mě zajímavé pracovat jen s vámi. I když, určitě je na čem pracovat …

A nyní samotný úkol

1. Šel jsem do Mosry a zadal hledání „Apostille“. Najednou ho dokonce našli.

2. Když jsem se pokusil zaregistrovat, potkal mě první kámen, oznámení „Potvrďte svůj účet“ mosru pomocí veřejných služeb.

3. Vstoupil jsem, ověřil svůj účet, znovu načetl stránku a klikl na Zaregistrovat se. A co byste si mysleli?

Požádal jsem přítele, aby potvrdil účet stejným způsobem. Nefungovalo to.

5. Po 20-30 minutách hledání jsem našel cestu ven. Zavolal jsem operátorovi. Chcete-li se zaregistrovat, musíte jít do „Služby“, poté do „Registrace v OIV“, poté do vyhledávací lišty, abyste mohli jet v „Apostille“, a tehdy se mi podařilo zaregistrovat. , na dvoře se už stmívalo …

6. Pak jsem si uvědomil, že někdo musí dostat peníze za tuto apostilu. S pomocí stejného operátora, kterému se, zdá se, již podařilo zjistit vše o mém osobním životě, jsem se pokusil najít odkaz na platbu. Jediné, co jsem dostal, byl odkaz na článek. Vidíte odkaz na platbu? To je pravda, ona tam není!

7. Třikrát opakovaná otázka „Kde mohu zaplatit?!“ operátor mi s radostí odpověděl, že mohu platit „na portálu, v bance, pomocí internetových služeb nebo mobilní aplikace.“ Panna Marie, dejte mi odkaz !!!

8. Obsluha nemohla odolat a odpojila se. Maria mi přišla na pomoc, kterou Anna nakonec nahradila, a Alena si pro ni přišla. Když jsem upřesnila informace o 10. kruhu (nepřekvapil by mě rektální teploměr), Anna se pokusila vyřešit můj problém a vytvořila lístek na zaplacení obvyklé (!) Služby. A pak další. A dále.

9. Po hodině čekání na odpověď na lístek jsem se rozhodl hledat sám sebe. Po další půlhodině hledání se mi stále podařilo najít řešení. A tady to je: platit za apostilu, musíte jít do “Moje platby” a zadat ne “Apostille”, ale “Potvrzení” a poté (a teprve potom) uvidíme řádek “Potvrzení dokumentů o vzdělání a (nebo) kvalifikace o vědeckých titulech a akademických titulech “. To je to, co hledáme!

pro všechny ostatní

Kontaktujte návrháře UX (body na prst), nebuď jako mech.

PS Čekám na komentář ve stylu „Navrhl jsem to za 5 minut, CHYADNT?!“

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.