Upgrading Designers: The Best Design Podcasts

Připravte se. Vybrali jsme několik podcastů podle designu. Ideální formát pro opakující se úkoly, procházky v parku, metro nebo jízdy taxíkem. Mimochodem, slovo „podcast“ přímo souvisí s Apple. Podcast je kombinací iPodu a vysílání.

Uložit odkazy z tohoto seznamu:

Pravděpodobně nejvíce odměněný obchodní podcast uveden – UI Breakfast, podcast Jane Portman o designu a produktové strategii UI/UX. Autor zve manažery, generální ředitele velkých společností a lídry na trhu s designem, aby hovořili o přístupnosti designu, řešeních založených na datech, produktech SaaS, marketingu, návratnosti investic a dalších v produktovém designu a digitálním trhu.

Podcast reportérů The Verge. Autoři kladou divné, obtížné a někdy hloupé otázky, proč si vyměňujeme akty, pořizujeme selfie na veřejných místech, oceňujeme ověřené účty více než běžné, píšíme tweety malými písmeny atd. Stručně řečeno, pokrývají mnoho témat o našich zvycích UX a o tom, jak technologie ovlivňuje sociální chování.

Téměř detektivní příběh reportérů Vox o tom, jak fungují technologičtí giganti a co revoluční Amazon, Netflix, Facebook, Apple a Google udělaly pro naši kulturu.

Tento podcast vytvářejí novináři profesionálního výzkumu, takže je zaručeno kvalitní a epické vyprávění. Doposud byla vydána pouze dvě sezóny podcastu: první je o tom, jak se Amazon stal obrovskou společností a vytvořil ekosystém, ze kterého je nemožné se dostat ven. Druhá sezóna je o Netflixu: zjistíte, co je The Shining, proč Netflix není rodina a jak se jim podařilo proměnit startup v jednorožce.

Další podcast od The Verge, ve kterém generální ředitel Airbnb, šéf Instagramu, marketingový ředitel Cadillac, velký člověk z Xbox, a další zakladatelé diskutují o tom, jak jejich podnikání se mění pod vlivem technologie a toho, co inovativní digitální produkty přinášejí do práce velkých společností.

Disegno je časopis a podcast o designu pro vše od průmyslových a digitálních produktů až po interiérový design. Autoři a hosté diskutují o výstavách, událostech, konferencích, inovacích a infrastruktuře designových komunit.

The Crit je nový podcast Disegno, ve kterém šéfredaktor časopisu a kolega diskutují o tom, jak se designové aspekty projevují ve skutečném životě: v jedné epizodě můžete slyšet Pantoneho diskurs o barvě roku, dopadu nacistické architektury na Americká společnost, videohra Balenciaga a nová toaleta Laufen.

Rozhlasový producent Roman Mars hovoří o historii, technologii a urbanismu. Zejména o urbanismu. A jak může design zachránit životy. Jak píše Roman, „design nás obklopuje všude v životě a je možná nejdůležitější, když si toho nevšimneme“

V tomto podcastu diskutuje zakladatel časopisu Design Observer a grafický designér a bývalý partner Pentagramu o světových událostech, designu v nejširším smyslu a sdílí myšlenky na to, jak pracovat, vynalézat, cítit se pohodlně, být kreativní a produktivní. Dobrá volba pro ty, kteří hledají živé konverzační podcasty s trochou vzdělávací složky.

Týdenní podcast Andy J. Pizza, ilustrátor The New York Times, Google, Youtube a Nickelodeon o tom, jak zůstat produktivní a kreativní zároveň. Podcast, někdy ve formátu rozhovoru a někdy v monologu, nahrazuje osobního kouče pro ty, kteří v dobách stagnace potřebují motivaci a inspiraci.

Některé z nápadů z těchto podcastů nám pomohly v agentuře Hexagon vzít jiný podívejte se, co děláme – pro design.

Co posloucháte? Sdílejte své inspirativní poznatky v komentářích.

#design #podcasts #selection

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.