Univerzální bezplatná a placená azbuka

Grafik, učitel Bang Bang Education a zakladatel studia Electric Red Svyat Vishnyakov sestavil písma pro studenty grafického designu, která může bezpečně používat i nezkušený designér.

Otázka, jak najít dobré volné písmo, je vždy relevantní. Je jich málo, zvláště s azbukou, ale mělo by to tak být. Stále ↓

Volná písma

Dalton Maag

Velké a známé studio písem v Londýně, které spolupracuje se společnostmi Google, Amazon, Intel a Nokia. Pokud se zaregistrujete na jejich webových stránkách, můžete si stáhnout libovolné písmo v testovací verzi. Tato písma mají azbuku:

● Aktiv Grotesk
● Effra

Švýcarská písma/Suisse

Nejlepší moderní reinkarnace Helvetice s azbukou. Typ Kniha si můžete stáhnout zdarma – doporučuji. Navrhněte si celý život s tímto písmem.

Písma dočasného stavu

Reklamy na vc.ru Zakázat reklamy

Skvělá písma od Romana Gornitského. Testovací verze lze stáhnout. Wremena a Steinbeck budou určitě fungovat, ale zbytek – úhledně.

● Wremena
● Steinbeck

Desetiletí možností písma win-win

● Charter
● Bodoni
● Didot (Didona)
● Newton
● New Baskerville < br />● Helvetica
● Neue Haas
● Akzidenz-Grotesk

Placené azbuky

< p> Kontrastní slévárna
Moskevské studio Contrast Foundry – na můj vkus nejlepší v Rusku a jeden z nejsilnějších na světě. Její zakladatelka Maria Doreuli získala za svá písma mnoho prestižních mezinárodních ocenění. Sledujte rozhovor s ní.

● William
● Robert
● CoFo Sans (použilo se více než jednou v Bang Bang Education)

type.today
Projekt založený dvěma designéry s pozadím časopisu. Ilya Ruderman (absolvent Královské školy designu v Haagu) byl uměleckým ředitelem agentury RIA Novosti. Yuri Ostromentsky pracoval jako umělecký ředitel časopisů Bolshoi Gorod a The New Times, vyráběl časopisy, knihy a loga, například Lenta.ru, LiveJournal.com a Arzamas. Vytvářejí zajímavé spolupráce s různými designéry a zveřejňují je na svém Instagramu. Kluci mají spoustu dobrých písem, samostatně poznamenám:

● Graphik
● Navigo
● Austin
● Druk
● Kazimir < /p >

Paratype
Alexandra Korolkova je návrhářka typu a knih, typografka, teoretička písma a typografie, umělecká ředitelka ateliéru typu Paratype . Laureát Ceny Charlese Peñota, autor knihy „Živá typografie“ a článků o typu:

● Circe

Švýcarská písma
Jedna z mých oblíbených sléváren. Mají kanceláře ve švýcarském městě Vevey a v Londýně. Ve skutečnosti v Bang Bang Education používáme jejich písmo. Mimochodem, poskytují studentům slevy.

● Suisse
● SangBleu
● Euclid

Brown Fox
Malý typ studia skládající se ze dvou lidí: Gayane Baghdasaryan žije v Německu a Vyacheslav Kirilenko – v Kazachstánu. Vytvářejí rozpoznatelná a velmi kvalitní písma s charakterem:

● Geometria
● Gerbera
● Brutal
● Aeroport
● Formular

Program grafického designu: vybudujte portfolio a vstupte do profese. Začátek – 5. října.

Kurz „12 hlavních lekcí typografie“ Svyata Vishnyakova: naučte se pracovat s textem v designu tak, aby obrázky nebyly potřeba. Začátek – 6. února.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.