Udělejte rady v poli hesla – otevřený dopis v UX/UI

Možná jsem jediný, kdo se potýká s tímto problémem, ale možná ne, a jeho použitím pak zlepšíte životy uživatelů.
Podstata problému je docela jednoduchá – obavy o bezpečnost uživatelů vedly k tomu, že během registrace aplikace/web kontroluje heslo uživatele a často mu neumožňuje používat jednoduché heslo, nebo ho nutí řídit určitými znaky, používat velká písmena atd. Mnoho uživatelů používá ve svém životě několik hesel, často žádné z nich nesplňuje bezpečnostní požadavky a musí je během registrace provést znovu.
Poté, když po chvíli vstoupíme na web a heslo nefunguje, začneme třídit hesla – a není tušení, proč standardní heslo není vhodné.

Tj. Podstatou problému je, že požadavky na heslo nejsou duplikovány někde poblíž pole pro heslo.

Cesta ven je docela jednoduchá – napište své požadavky na hesla nejen při jeho vytváření, ale také při zadávání hesla. Myslím, že není složité udělat malý otazník, kde bude vyskakovací nápověda. Maximum, které nyní vidíme, je kontrola rozložení.

Mnoho lidí může říci – použijte složitá hesla a nebudou žádné problémy. Bohužel ano. Nemám ani jedno heslo, ale pravidlo, podle kterého je heslo generováno v závislosti na webu. Heslo obsahuje vše, co potřebujete, ale vyšlo to v 17 znacích a mnoho z nich, kde je limit 16 znaků. A nemluví o tom při vytváření hesla – je to jen to, že 17. znak není zatlučen, to je přesně to, co se stane při registraci na hostování Gino.
Vyzývám návrháře rozhraní, zejména řešení integrovaná do webů, aby zkontrolovali jejich formu a provedli úpravy. Metrikou ověření bude počet změn hesla uživateli.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.