Trendy Post-COVID UX: Bezkontaktní svět

Epidemie Covid se stala katalyzátorem rozvoje bezkontaktního světa. Nyní nemusíte fyzicky přicházet do kontaktu s jinými lidmi, abyste mohli pracovat, studovat, nakupovat, cestovat a dokonce se i vdávat.

Situace s pandemií je trochu jako svět z románu Isaaca Asimova Nahý Slunce. Vypráví o planetě Solaria, na které lidé nikdy nekomunikují osobně, ale pouze prostřednictvím holografického telekontaktu.

Dále k tím méně často se budeme navzájem dotýkat, abychom dostali, co chceme, nebo abychom komunikovali. Můžete se naštvat, rozhořčit, zmást. Ale toto je daný směr, kterým se svět pohybuje.

– No, například. … potkali jste se často?

– Co? Snad ne. Nejsme zvířata, víte.

Spisovatel sci-fi Isaaca Asimova

Zkusme společně zjistit, kam svět letos směřuje. Žádám vás, abyste se vyjádřili, podělili se o svůj názor, doplnili tento materiál a vytvořili své předpovědi.

Bezkontaktní rozhraní

Primárně se jich týká – hlasové ovládání ( hlasoví asistenti) a nový trend – ovládání gest ve vzduchu (bezdotyková gesta).

Hlasové rozhraní stálo nejen na prahu jakéhokoli call centra, kam voláte, ale také se usadilo v našich telefonech a počítačích. Mnozí již používají hlasové asistenty v chytrých telefonech – Oleg z Tinkoff Bank, Alice z Yandex a mnoho dalších. I když naši elektroničtí přátelé nejsou moc chytří, věřte mi, velmi brzy je nepoznáte.

Vyzkoušeli jste hlasové vyhledávání v online obchodech nebo na Googlu? Určitě to uhodnu. Ale nepoužívejte to pořád, ale raději se bavte? Brzy však přijde den, kdy se takové rozhraní stane běžným. Pokud jste na svém webu nebo v aplikaci nenainstalovali hlasové vyhledávání, je na čase o tom přemýšlet.

Druhým zajímavým směrem jsou gesta ve vzduchu. Není to tak dávno, co je nosili hlavně majitelé Xboxů s Kinectem, ale brzy to bude k dispozici pro nás. Například DS Automobiles, evropská značka luxusních automobilů, předvedla své nové bezdotykové ovládání pomocí haptické zpětné vazby a gest ve vzduchu a tvrdila, že systém nabízí třikrát vyšší přesnost než dotykové obrazovky.

„nelidské doručení“

Pokud objednáváme všichni online, zůstává poslední „živý odkaz“ – kurýr doručení. Jak jej vyměnit?

První věc, která sama o sobě naznačuje, je doručování pomocí automatických zařízení. Na některých místech jsme se již pokusili doručovat objednávky pomocí robotů a dronů.

doručování dronů z Amazon

Jak se můžeme obejít bez doručení a nekontaktovat osobu, která zboží balí? A existuje řešení.

Pamatujete si na film Pátý element? Lilu vezme talíř, nalije do něj trochu tekutiny, vloží jej do mikrovlnné trouby (nebo do podobného zařízení) a vyjme hotové grilované kuře.

< span class = "ui_preloader__dot">

Nebo “Star Trek”, kde jeden of Heroes objedná vodu a zařízení vytvoří vodu společně se sklenicí během několika sekund. Chcete mít doma takovou 3D tiskárnu?

3D tiskárna tiskne potraviny

Ne za pár let, ale možná za tucet zadáme objednávku v internetovém obchodě a místo dodání bude jednoduše „vytištěna“ ihned vaší domácí 3D tiskárnou. I když je takové potěšení k dispozici omezenému počtu lidí a průmyslových odvětví, ale také přijde náš čas.

5 úžasných věcí vytištěných 3D

Závěr

Tento článek uvádí pouze několik trendů, existuje jich mnohem více. V loňském roce jsme již psali o trendech budoucnosti a jsme si jisti, že budou pokračovat nyní i v příštích pěti letech. Pokud vás zajímá, zde je odkaz na naše mini články o všech trendech. V něm jsme mluvili o:

– Vizuální vyhledávání

– Služby výběru zboží

– Virtuální montážní místnosti

– Virtuální značka -up

– Smyslové nakupování

– Dronové doručování

– Hlasové ovládání

– Omnikanál a cesta zákazníka

– Recenze videa

– Personalizace

– Zobrazit produkty ve 3D

– Rodinné účty

– Trendy směrem k ekologii

– Zvyšování role designu UX

A nakonec bych chtěl doufat, že navzdory tomu, že mezi sebou ztratíme fyzický kontakt, vztah mezi námi neoslabí.

Bez propojení mezi lidmi ztrácí život svůj hlavní zájem. Intelektuální hodnoty mizí, existence sama o sobě ztrácí svůj význam.

Isaac Asimov je autor sci-fi

Takže, kolegové, podělte se o své předpovědi. Řekněte nám, jestli pracujete na dálku? Jaké nástroje používáte pro práci na dálku a komunikaci?

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.