Trendy grafického designu sociálních médií v roce 2021 nebo co je infografika

Pamatujete si, jak vypadaly obrázky na sociálních médiích před deseti lety? V designovém prostoru vládly trendy, jako jsou přechody, ručně psaná typografie a minimalismus. V grafickém designu došlo v průběhu času k velkým změnám, což také vysvětluje vývoj vizuálních prvků na sociálních médiích. Kromě toho nezapomínejme, že platformy sociálních médií se staly také vizuálnějšími. Vezměte si jako příklad Facebook.

Tak to vypadalo v roce 2010.

A takto nyní vypadá.

Jako marketingoví pracovníci sociálních médií je důležité držet krok s trendy grafického designu, abyste mohli vizuálně komunikovat svou značku způsobem, který je nejvhodnější pro vaše cílové publikum.

1. Tlumené palety barev

Pokud jsou vaše grafiky na sociálních médiích stále tvořeny zářivými barvami, je na čase zvážit změnu návrhové strategie.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nepotřebujete jasné a poutavé barvy, abyste na sociálních médiích vynikli. Ve skutečnosti je trendem barev, který se v poslední době stal populárním, tlumené palety barev. Ztlumené barvy jsou barvy, které byly nasyceny odstínem černé, bílé nebo jakoukoli jinou doplňkovou barvou.

Dobrým příkladem značky, která ve vizuálech sociálních médií často používá tlumené palety barev, je (hádejte kdo?) Toto je naše oblíbená platforma VC.RU)

2. Jednoduchá vizualizace dat

Vizualizace dat označuje prezentaci komplexních informací nebo dat ve vizuálním formátu. Můžete vytvořit různé typy vizualizací dat:

 • Infografika
 • Grafy a grafy
 • Grafy
 • Mapy

Myšlenkou použití vizualizace dat je sdělit informace jasně, aby je čtenáři mohli snáze pochopit a strávit.

Jedním z klíčových cílů sociální sítě média – stimulujte interakci a publikování vizualizací dat vám s tím může pomoci. Nejen, že doplňují váš příběh a zaujmou vaše publikum, ale mohou se také stát virálními. Například infografiky získávají třikrát více sdílení než jakýkoli jiný typ obsahu na sociálních médiích.

3 Ploché ikony a ilustrace

Dalším typem originální grafiky, která dobře funguje na sociálních médiích, jsou ikony a ilustrace.

Jedná se o hravou grafiku, která vám pomůže sdělit vaši zprávu vizuálně přitažlivým způsobem. Jsou také dobrým způsobem, jak zvýraznit jedinečnou identitu vaší značky a upoutat pozornost.

Ploché ikony a ilustrace jsou oblíbené kvůli jejich snadnému použití a pochopení. Můžete je použít k:

 • Vyjádření abstraktního pojmu
 • Oživení matného předmětu
 • Vyprávění příběhu
 • Informovat a vzdělávat čtenáře
 • Nastiňte kroky procesu

Takže až příště budete uvažovat o použití běžné fotografie na sociálních médiích, zvažte vytvoření plochých ikon nebo ilustrací. Můžete je také navrhnout podle pokynů pro branding, čímž vytvoříte silnou vizuální identitu na sociálních médiích.

4. Geometrické vzory.

Někdy pomůže dát grafice sociálních médií určitou konzistenci a strukturu. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak toho dosáhnout, je použití geometrických tvarů a vzorů ve vizuálech.

„Geometrické tvary vypadají uměle. Matematicky přesné čtverce, dokonalé kruhy a rovnoramenné trojúhelníky se v přírodě nevyskytují. Použití těchto tvarů tedy přináší smysl pro pořádek a sílu. Slouží jako vizuální podněty, vedou pohled diváka a zdůrazňují klíčovou zprávu, kterou je třeba vidět.

Při použití geometrických tvarů a vzorů ve vizuálních médiích sociálních médií je důležité vzít v úvahu psychologii každého tvaru. Například čtverce naznačují stabilitu a proporce, zatímco trojúhelníky jsou spojeny s pohybem a rizikem. Můžete vytvořit grafiku sociálních médií v určitém tvaru nebo použít kombinaci tvarů k vytvoření atraktivního pozadí.

Například takto:

5. Patková písma.

I když byste ve své grafice měli používat minimální množství textu, nezapomeňte zvolit písmo, které je čitelné, čitelné a pomůže vám přesně sdělit vaši zprávu. V tomto ohledu zvítězí klasická patková písma. Přestože se jedná o nejstarší styl písma, jsou díky své jednoduchosti stále široce používány napříč platformami. Jsou extrémně univerzální a mohou je používat značky v různých průmyslových odvětvích.

6. Prezentační desky sociálních médií

Jak jste si možná všimli, malé prezentace se v sociálních sítích staly extrémně populární. sítí. Umožní vám sestavit příběh a sdílet podrobný obsah, přičemž vaše čtenáře zaujme a zaujme.

Prezentační desky můžete použít k:

 • Shrnutí článku a zvýraznění klíčových bodů
 • Vyhlašujte nové funkce produktu
 • Přeorientujte se a propagujte mini infografiky
 • Vzdělávejte a zaujměte své publikum
 • Vyhlašujte soutěž na sociálních médiích
 • Prokázat kroky procesu
 • Prokázat obsah vytvářený uživateli

Skvělý článek.

Takeaway: Pomocí těchto trendů grafického designu můžete vytvářet lepší příspěvky na sociálních médiích.

# marketing # grphic

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.