Trendové barvy pro designéry 2021

Barva hraje v designu klíčovou roli, dodává kompozici barvu, vyjadřuje emoce a náladu. Ovlivňuje to, jak bude produkt vnímán, jak rozeznatelná bude značka a s čím bude spojena. V tomto článku vám proto povím o barvách, které designéři budou v roce 2021 používat nejčastěji. Pojďme!

Pandemie zasáhla všechny oblasti života, včetně interiérového designu. Byli jsme nuceni trávit tolik času doma, že jsme se začali dívat na životní prostor novým způsobem a výrazně jsme zvýšili naše požadavky na úroveň pohodlí. A to se odráží v barevných trendech v designu.

Pokud chcete vytvořit módní design, věnujte pozornost meditativním a uklidňujícím odstínům. Jsme obklopeni tolika informacemi, že někdy klidné a tlumené barvy mohou získat mnohem více pozornosti než ty honosné.

03. Zlato

Toto šíleně populární barva za posledních několik let. Je spojena s brilantností a luxusem a teplem slunce, snad proto je tak oblíbená designéry a uživateli. Mnoho grafických materiálů je zdobeno zlatem: pozadí, textury, loga, text atd.

Tuto barvu lze použít k předvedení luxusních výrobků, k jejich rozlišení na pozadí jiných, levnějších. Zlato je všestranné a lze ho použít v mnoha grafických materiálech, takže zůstane v trendu po dlouhou dobu.

04. Gem Color

Protože designéři hledají inspiraci z přírodního světa, drahokamy vynikají řadou barevných tvarů a textur, které mají.

Můžete použít nejen barvu jantaru nebo lapis lazuli, protože jsou světlé, ale také jejich texturu. Vzhledem k tomu, že má zajímavou barvu, některé kameny se třpytí, září a vytvářejí efekt tajemství.

05. Teplé barvy

Teplé odstíny jsou skvělým způsobem, jak upoutat něčí pozornost, takže můžete pomocí jedné barvy zvýraznit konkrétní prvek ve svém designu. Takové barvy mohou přenášet signál do akce nebo za něco účtovat. Pamatujte, v jakých barvách jsou nejčastěji natřeny sportovní vozy, mnohé mají jasně žluté, oranžové a červené.

Teplé odstíny přenášejí určitou energii, teplo, a proto pomocí nich můžete uživatele zaujmout svým jasem. Lidé si tyto barvy spojují také s jídlem, protože velké značky jako McDonald’s, Coca Cola a další používají teplé barvy ke své identitě.

06. Zemité barvy

Jemné přírodní odstíny si tento rok udrží svoji pozici. Například písčitá béžová, šedá, hnědá a odstíny žluté, které vám umožní cítit se blíže k přírodě a vytvářet pocit přirozenosti a organičnosti.

Podle barevníků vytváří teplý a vyvážený zemitý odstín pocit stability a klidu a dává pocit pevného základu pro kreativitu a kreativitu. To je důvod, proč mnoho značek použije tyto odstíny ve své paletě barev.

07. Chladící barva

Zelená a modrá barva se v poslední době šíří stále více. Mezi ně patří tmavě modrá, azurová, indigo, safírová a modrá, tmavě zelená a limetková. Zelená má uklidňující vlastnosti běžně přisuzované modré a je běžně spojována s bohatstvím, obnovou a přírodou.

V roce 2021 se můžete zaměřit na studené barvy nebo je použít společně s teplými barvami a přidat tak do své práce další kontrastní prvky. Nebojte se tedy experimentovat s těmito barvami, protože budou relevantní.

To je vše, určitě tento článek distribuujte svým přátelům a známým, myslím, že je bude zajímat!

❤ Pokud se vám článek líbil, podpořte ho lajkem a budu i nadále sdílet užitečné informace o designu 🙂

👉🏻Najdete mě zde Telegram Intagram YouTube

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.