Sedm designových konceptů, na kterých se zákazníci společnosti Pragmatica odmítli dohodnout

Komunita návrhářů se často doporučuje sdílet chyby – hovoříme o našich slepých a přechodných řešeních, která klienti odmítli. Kromě toho se jedná o příležitost ukázat rozvržení, která nebudou zahrnuta do portfolia, a dobrý krok k transparentnosti procesů.

Samostatně zdůrazňujeme, že koncept není konečným rozvržením. Zde je důležité ukázat vizuální a sémantické řešení problému. V této fázi připouštíme použití odkazů, nepřesnosti v odsazení, surovou typografii, nevhodné ikony a další podrobnosti, které neodvádějí pozornost od hlavní myšlenky.

Identita příběhu Unex

Jedná se o společnost z Kazachstánu, která staví mosty, dálnice, alternativní energii a vše, co je stejně silné a obrovské. Za 15 let rostly a vizuální komunikace přestala odpovídat a nezměnila se ani jednou. To jsme udělali.

Zakladatelé společnosti chtěli vidět styl, který by zdůraznil jejich změny: akumulaci odborných znalostí, zkušeností a otevřenosti.

Problém

Naše zkušenosti s identitou byly nižší než s webovými stránkami, takže jsme udělali dvě chyby najednou: začali jsme kreslit styl, počínaje logem, což je poměrně zastaralý přístup, a navíc jsme téměř úplně opustili kontinuitu.

Klienti nechápali, jak jim naše řešení může vyhovovat, protože název značky sám o sobě neprozradil potřebné zprávy a navíc došlo k výraznému odmítnutí zcela nových vizuálních prvků. Dobře nás zachránila skutečnost, že jsme přehlídky nevolali slovem „prezentace“ a klient byl ohledně těchto návrhů klidný.

Souhrn

Abychom reflektovali nový charakter značky, prošli jsme celým vizuálem jako celkem. Fotografie lidí – otevřenost, užitkové ikony a piktogramy – odborné znalosti a příležitosti, případy – zkušenosti. Navíc jsme ponechali obě barvy a značku loga. Vichr zůstal, ale získal přísnější formy.

007bf4/f />

Prohiv 2020

web

Uskutečnili jsme tuto konferenci o HIV pro HIV …

V úkolu bylo zdůrazněno, že vytváříme webové stránky pro lidi, kteří již přítomnost viru přijali a nevnímají jej jako problém, často naopak – žijí velmi světlým a svobodným životem.

Po přijetí úvodních poznámek se studio pustilo do práce. Rozhodli jsme se začlenit do designu styl umělce Keitha Haringa – vizuální jazyk, který je známý HIV pozitivním lidem. V kanceláři klienta jsou tito muži načrtnuti jednu ze zdí.

Problém

Po velmi dlouhou dobu jsme nemohli pochopit, že zákazníci chtějí pro konferenci oficiální a rozsáhlý zvuk. Styl ručně kreslených ilustrací tento dojem zmátl. Bylo mnoho dalších možností, jako je tato.

Je důležité si zde uvědomit, že jsme prostě neměli přístup k osobě, která rozhodovala o designu, neshodli jsme se ani na jednom obecném hovoru.

Souhrn

Jakmile jsme byli schopni pochopit, že musíme jít na formálnější stránku, koncept se změnil. Nová verze byla rychle přijata, ale před spuštěním se také hodně změnila. To, co nyní zbylo z webu, lze zobrazit zde.

Web Transcapitalbank

Bylo nutné ukázat nový koncept na příkladu toho hlavního pomocí prvků identity a kalkulaček v rozhraní. Toto rozvržení jsme společně s animací sestavili za 8 hodin. Toto je jeden z mála konceptů, které jsme pro výběrové řízení udělali.

Mimochodem, vytáhli jsme 3D objekty ze studia WHITE RUSSIAN, jsou zde jako reference a nepatří nám. Samozřejmě, kdyby byla naše verze přijata do práce, připravili bychom naše ilustrace.

Souhrn

Podrobnou odpověď jsme nedostali, i když se k nám banka po půl roce vrátila s novými žádostmi. Zde jsme se rozhodli, že výběrová řízení nejsou naše, a nechceme se účastnit jednostranné práce. I když jsou to pravidla hry a dělají to všichni.

Artocracy

Toto je celá sociální síť pro sběratele umění. Uživatelé sdílejí projekty, pozývají kurátory, chatují a podobně.

Studio navrhlo řešení, které se bude překrývat s estetikou výstavních prostor. Exponáty na bílém pozadí, minimum stylů a rozhraní, které jsou malovány ve stupních šedi, velmi zřídka – oranžová z loga. Alternativně tmavá verze s modrými akcenty.

Problém

Zákazníkovi vypadala světlá verze příliš anonymně a nevýrazně a tmavá verze byla příliš těžká. Přinesli jsme do prezentace příliš hrubá řešení a zanedbali jsme mezilehlé displeje – uvnitř byla spousta zmatku se systémem odsazení, velikostmi typografie a tlačítky. To vytvořilo zaujatost a od rozhodnutí bylo třeba úplně upustit.

Shrnutí

Šli jsme do druhého kola, kde jsme přidali další barevné akcenty, rozdělili vše do modulů a učinili prvky rozhraní výraznějšími. Pro vylepšení projektu jsou zde od začátku nakreslené ilustrace. Návrh již byl implementován a letos případ zveřejníme na našem webu Behance.

Aktivace reklamy pro DPD

Společně s agenturou DELTAPLAN jsme vyvinuli aktivaci reklamy pro doručovací službu DPD. Organizovali akci a my jsme nakreslili design. Agentura a zákazník čekali na náměty od nás, prakticky neexistovaly žádné vstupy, došlo pouze k omezení zdrojů. Vzali jsme úkol a šli přemýšlet.

Problém

Nebyly žádné problémy jako takové. Rozhodli jsme se, že by bylo špatné jít s jednou verzí, a okamžitě jsme měli na skladě další dvě, ale nebyly zobrazeny hned. První z nich, výše uvedený ve videu, byl po diskusích zamítnut. Stále jsme ale měli trumfy, dostali jsme další, brutálnější: o technologiích, neuronových sítích a umělé inteligenci.

Shrnutí

Návrh se dostal do popředí po řadě komentářů a vylepšení. Propagace byla úspěšná.

“Heritage”

Na konci roku 2020 k nám přišli vytvořit webovou stránku galerie Heritage. Toto je galerie ruské emigrace, vytvořená v roce 2006. V galerii je více než 80 výstav, včetně ruských a mezinárodních muzeí.

Zákazník a jeho konzultanti měli docela silné nápady, že by stránka měla odpovídat vizuální estetice výstav: bílé barvy, písmo Helvetica, důslednost a nedostatek dekorativních prvků.

Problém

Koncept byl klientem přijat a stránky byly dokonce nakresleny. Náš umělecký ředitel se však rozhodl, že je nemožné přesně dodržovat přání klienta a měl by být odvolán. Web vypadal zastaralý ještě před spuštěním. Navíc nám to hodiny umožnily, šli jsme dvakrát rychleji, než jsme plánovali.

Shrnutí

Zahájili jsme paralelní práci a vytvořili jsme další verzi. Nastala neobvyklá situace – designérský tým odradil klienta od dohodnutého konceptu. V nové verzi jsme se mohli odklonit od přísných požadavků při zachování základního principu – design nezasahuje do exponátů.

Stránka právě probíhá, ale již jsme sestavili případovou studii Behance.

Kromě toho jsme udělali velmi dlouhé pauzy mezi schvalováním a hovory, což je pro koncept globální chyba. Ve výsledku jsme kreslili další a další nová řešení a pauzy se staly stále více a více, zatímco bylo nutné urychlit samotný proces. Když jsem shromáždil všechny verze článku, napočítal jsem více než deset návrhových možností.

Shrnutí

Jakmile začaly častější hovory a schůzky, projekt se začal hýbat. Návrh je nyní připraven a odeslán k rozložení.

Závěrem

Když jste uvnitř úkolu, často se zdá, že se jedná o přesně chyby a neúspěchy. Takto často reaguje klient, který vnímá novou možnost jako vzdálenost od řešení, a ne naopak.

Ve skutečnosti to může být všechno. Někdy rovně as viditelným horizontem, někdy se točí a je za mlhou. Současně, pokud selhání vstoupí do cyklu, upusťte pozornost od návrhu a podívejte se na nastavení úkolu, komunikaci a samotný proces. Častěji se vyskytnou problémy.

Pokud se vám sbírka líbila, napište do komentářů – shromáždíme další. Mezitím si můžete přečíst náš předchozí článek „7 bodů růstu designového studia: pozornost trhu, očekávání zákazníků, školení, blogy a další“ nebo se přihlásit k odběru našeho kanálu na Telegramu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.