Rebranding Leningrad Zoo: Logomachine Concept

Společnost Logomashina vyvinula alternativní logo pro zoo v Leningradu. Plus telegramové nálepky, zboží a seznam skladeb.

Kontext

Leningradská zoo je jednou z nejstarších zoo Rusko: nyní je domovem 900 druhů zvířat z různých částí Země, která nemohla ve volné přírodě přežít.

Na počátku dvacátých let byla leningradská zoo oblíbeným místem nejen mezi místními obyvateli, ale i mezi turisty: poté byl otevřen nový pavilon Exotarium a vláda města přijala koncepci rozvoje zoo podle evropských standardů.

Leningradská zoo se nyní málo podobá konkurenci parku 300. výročí nebo Divo Ostrova (největší zábavní park v Petrohradě). Není to jen nedostatek reklamy nebo zajímavých akcí na jeho území: mnoho hostů odpuzují jednoduché věci – například nepohodlný web nebo nenápadný ošuntělý nápis.

kluzáky, rozhodli jsme se, že by to bylo skvělé nabídneme-li Leningradské zoo novou vizi, která pomůže změnit přístup občanů a turistů k ní.

Výzkum

Přiblížili jsme se k rebrandingu z dálky – zabořili jsme se do archivu webových stránek zoo v Leningradu, vytvořili jsme mapu mysli: dostali jsme velký dokument, který shromáždil téměř všechny aspekty – od výzkumu zkušeností s vývojem zoologických zahrad v Evropě až po oslavu výročí zoo tak v roce 2020 dosáhla Leningradská zoo 155 let!)

Poté jsme provedli průzkum mezi obyvateli Petrohradu o vizuálním vzhledu zoo: většina (68%) připustila, že si pamatují pouze to, že logo zobrazuje bílého medvěda. Pouze 11% respondentů si vzpomnělo, že barva ochranné známky zoo je nyní zelená.

Navíc jsme jednoho sobotního rána nebyli příliš líní jít do zoo: povídali jsme si s průvodci, sledovali zvířata , prostudoval stávající navigaci a téměř získal klub mladých zoologů.

Změna umístění

Nyní je Leningradská zoo vnímána jako místo, kam mohou rodiče vzít své dítě jednou ročně. Naším úkolem je proměnit zoo v atraktivní bod na mapě města, kde bude zajímavý pro studenty, turisty a dokonce i zamilované páry na rande.

Kromě toho by nová značka měla zničit stereotyp zoo jako vězení pro zvířata: v roce 2021 obsahuje pouze ta zvířata, která nemohou přežít ve volné přírodě kvůli úrazům, nebo ta, která žijí v zoo pro několik generací.

Nové logo

V novém logu jsme se rozhodli spojit dva nápady: kontinuitu a univerzálnost.

Nejprve jsme ve znamení zachovali symbol zoo – bílého medvěda – který se objevil v Leningradské zoo již ve 30. letech. Byl navržen v trendy 2D grafice.

V části písma byly kombinovány ruský a anglický jazyk: to usnadní vnímání názvu pro místní i cizince.

Firemní barvy

V Petrohradě není vtip o deseti slunečných dnech v roce vtipem. Zoo pod pochmurnou šedou oblohou už dlouho chtěla přidat barvu.

Při výběru firemních barev jsme se rozhodli pro paletu jasných odstínů, z nichž hlavní byla sytě modrá – tradiční barva města na Nevě.

firemní písmo

< p> Pro vylepšení obrazu zoo jako místa, kde budou všichni pohodlní, bylo zvoleno písmo Nunito s „měkkými“ liniemi: připomíná plyšovou hračku, kterou chcete obejmout.

Grafika

V rámci tohoto konceptu jsme vyvinuli sérii ilustrací se zvířaty, která žijí v zoo v Leningradu: kromě bílého medvěda jsme nakreslili lva, žirafu, opici, plameňáka, krokodýla a alpaku. Ilustrace byly použity k návrhu médií – zboží, venkovní reklama a (spoiler!) Samolepky telegramů.

Komunikace

Rozhodli jsme se odejít od stávající oficiální komunikace.

Zoo je prostor přívětivosti, kde člověk mluví s publikem jednoduchým a důvěrným jazykem.

Vyvinuli jsme zábavné nápisy pro nositele firemní identity, kteří volají po péči o zvířata a životní prostředí. Aby štítky vynikly, umístili jsme je do bublin, připomínajících dialogy v rychlých zprávách.

Vstupní skupina

Divadlo začíná věšákem na kabáty a zoo začíná cedulí. Část písma byla vytvořena ve stejné velikosti jako značka: „Zoo Park“ bude jasně viditelný i z dálky.

Vítejte bannery informují návštěvníky o příběhu Leningradská zoo a možnosti péče o jednoho z jejích obyvatel.

Vstupenky

Všechny vstupenky jsou nyní pouze povinné informace a fotografie zvířete jsou vytištěny.

Vytvořili jsme individuální design vstupenek pro dospělé, studenty a děti: kromě vtipných ilustrací jsme umístili zajímavá fakta o zvířatech, která návštěvníci uvidí uvnitř.

Personální uniforma

Pro zaměstnance zoo jsme vyvinuli dva typy uniforem: barevná trička a odznaky pro ty, kteří jsou v kontaktu s návštěvníky (pokladníci, kontroloři, mladí zoologové (kruh zaměstnanců) a tmavé mikiny pro ty, kteří se starají o zvířata.

Aktualizovala mapu zoo a ukazatele pomocí prominentních ikon. Jednoduchá a pohodlná navigace na tak velké ploše je nezbytná: pomůže vám rychle najít správná zvířata a neztratit se.

Jídlo

Zoo by měla být pohodlná pro návštěvníky všech věkových skupin: navrhli jsme šálky zmrzliny a kávy se zábavnými nápisy a fakty o oblíbených lahůdkách pro zvířata.

Zboží

Zboží v zoo je dalším zdrojem příjmů, který pomáhá zlepšovat dobré životní podmínky zvířat. Nyní v oknech dárkového obchodu jsou zaprášené plyšové hračky a zvířecí figurky. Navrhli jsme ekologické nákupní tašky a odznaky, které zaujmou dospělé i děti.

Reklama

Jasná venkovní reklama pomůže turistům a obyvatelům Petrohradu vyprávět o Leningradské zoo, která také plní sociální funkci: zvířata nutí lidi chránit planetu a jejich zdraví.

seznam skladeb a samolepky

Nyní reproduktory v zoo hrají sovětské písně: dospělým se to líbí, ale děti se nudí. Rozhodli jsme se vytvořit seznam skladeb na dvou webech: Yandex.Music a Spotify.

Telegramové nálepky s ilustracemi zvířat a aktuálními frázemi také pomohou popularizovat zoo: můžete si je stáhnout zde.

Chcete-li přeměnit Leningradskou zoo z místa spojeného pouze s minulostí na zajímavé místo, musíte zkombinovat její bohatou historii s trendy, které narušují mnoho stereotypů.

Jsme připraveni darovat novou identitu zoo, pokud se to líbí jejímu managementu a obyvatelům Petrohradu.

< span class = "ui_preloader__dot">

Přihlaste se k odběru Logomachine na sociálních sítích: VK ontact | Instagram | Facebook

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.