Profesní design je realitou

Mnoho lidí ve VC mě požádalo, abych se podělil o své osobní zkušenosti ze světa designu. Sdílím. Článek o tom, co je dnes digitální design, o tom, co designéři ve společnostech vlastně dělají a o čem nikdo nemluví.

Ahoj všichni, jmenuji se Yegor Komarov, jsem designér a chci mluvit o něčem, o čem nikdo nemluví nebo o čem moc neřekne.

V tomto článku se dozvíte o:

< ul>

 • Co jsou návrháři a design jako dnes
 • S čím návrháři vlastně pracují?
 • Návrháři s perspektivou výroby
 • Co skutečně stojí za trendy?
 • Jak designéři pracují ve velkých a středních společnostech
 • Proč je design neefektivní bez dobrého řízení
 • Smrtelné hříchy společností v budování týmů
 • Jaká designová místa společnosti skutečně potřebují
 • Soudě podle toho, co vidím na internetu, v článcích, v otázkách mladých designérů, mám dojem, že jen málo lidí chápe dnešní realitu v profesi designu. HR hledá některé, jiné přicházejí a ještě další. Nikdo nemůže plně pochopit, kdo koho potřebuje a co je třeba udělat. Pokusím se vám pomoci sestavit skládačku a podívat se na realitu, která se děje ve většině společností. Materiál bude užitečný především pro začínající designéry, kteří nechápou, kam se mají přesunout a jak se vyvíjet. Stejně jako manažeři, kteří mají potíže s konstrukčním oddělením a procesy ve společnosti.

  Upozornění: Toto je moje osobní vize a moje mnohaleté zkušenosti. Pokud chcete vážně diskutovat o určitých problémech uvedených v článku, pak jsou mé soukromé zprávy otevřené. Rád bych slyšel vaši bolest, zkušenosti a vidění. Článek se dotýká opravdu mnoha důležitých témat a problémů, kterým návrháři a společnosti čelí. Budeme hovořit hlavně o grafickém designu a digitálních společnostech.

  Pozadí

  Již 12 a více let I I měl hodně práce, ale nejvíce poučná práce byla ve společnosti, kde jsem zažil škálování. Jeden marketing za rok se rozrostl z 20 lidí na 100. A tým, který pracoval s designem, se rozrostl z 1 osoby na 12.

  Byla to řada pokusů a omylů, neúspěchů a úspěchů. Nakonec se mi ale podařilo najít velmi dobrý vzorec, který by zajistil hladkou a dobře koordinovanou práci návrhářského týmu.

  Návrháři a design

  Co je design ve skutečnosti? Ve vzhledu jsou návrháři jen kluci, kteří pro sebe kreslí nějaké obrázky. Tolik na ně myslí. Zdá se, že nedělají nic tak těžkého.

  Je velmi snadné být kritikem designu, stačí se podívat na obrázek a vyjádřit své pocity. Kritizovat design nepotřebujete žádné zkušenosti. Další věc je, když se podíváte na kód a nerozumíte ničemu, díváte se na finanční výkazy a také nerozumíte polovině slov v tabulkách, nemluvě o chemických vzorcích a výkresech, protože všechno je velmi „komplikované“. Ale každý může být „expertem“ na design.

  Je snadné kritizovat design. To je možná jediná nevýhoda v této profesi. Musíte neustále bránit svou práci a hledat kompromis v komerční sféře činnosti.

  V jistém smyslu je designér gladiátor. Pokaždé, když ukáže svou sbírku na přehlídkovém molu, čeká, až se jeho palec otočí nahoru nebo dolů.

  Jean-Paul Gaultier

  Potíž je v tom, že celý design je z pohledu spotřebitele často subjektivismus, vkus, abstrakce nebo stereotypy. Proto se mi více líbí směr UX a UI, protože tam lze efektivněji měřit výsledek návrhu. Často podléhá převodu a lze jej měřit podle spokojenosti uživatelů prostřednictvím recenzí, hodnocení a podpory. Bude mnohem obtížnější posoudit logo nebo identitu. Hodnocení „nelíbí se“ v logu moc nepomůže, protože člověk často nedokáže vysvětlit, co se mu nelíbí. A jednomu se to může líbit, ale druhému ne. V rozhraních je vše jednodušší. Pro lidi je snazší vysvětlit, co se jim líbí a co ne: dlouhá registrace nebo není jasné, co dělat dál, příliš malý tisk …

  Kromě často abstraktní a subjektivní kritiky je pro většinu designérů jinak těžké prokázat „imunitu“ na pozadí stejného finančního oddělení nebo zachování. Jsou to jen kluci, kteří kreslí obrázky a často dělají to, co říkají. Další věc: analytici, obchodníci, SEO a další profesionálové. Pracují přímo s provozem, rozpočty a musí ukázat konkrétní výsledek: kolik investovali, kolik utratili, jaký zisk. Když přijde audit do společnosti, designéři se nemají čeho bát. Návrháři v tomto řetězci jsou pouze dodavatelé. Jejich hlavním úkolem je včas doručit kvalitní, chutný a efektivní obsah. Schválte to a nezmeškejte termín. Pokud se to všechno stane tak, jak by mělo, obvykle pro ně nejsou žádné otázky. To ale neznamená, že návrháři by neměli rozumět tomu, jak firma funguje, jaké jsou její cíle a kdo je konečným spotřebitelem. Protože peníze nehradí strýc, peníze platí klient. A každý zaměstnanec ve společnosti musí udělat vše pro to, aby život klienta byl ještě lepší. A čím více návrhářů ví o oboru, tím efektivněji mohou jejich návrhy fungovat.

  S čím návrháři pracují?

  Návrháři často pracují s „vyššími“ záležitostmi lidské psychologie: povědomí o značce, emocionální design, vzhled a chování, efekt wow, dopad a další malé či dokonce neměřitelné faktory. Když je design vytvořen na základě hranic metrik, pravidel, stává se spíše systematizovaným kanálem s určitými kritérii: pohodlný, praktický, originální atd. Dobrý design v chápání marketingu se ukazuje jako něco jako „nejúspěšnější verze“ čehokoli. To je to, co se nejlépe prodává a hodnotí. Bude to ale skutečný designový fenomén? Jakmile vytvoříte dobrý model a můžete se tam zastavit? A pak to uděláme podle stejné šablony a jen vytvoříme upravené verze?

  Veřejnost zná špatný design lépe než dobrý design. Z tohoto důvodu lidé dávají přednost špatnému designu před dobrým. Jsou příliš zvyklí na to, co je. Všechno nové se začíná děsit a staré je utěšuje.

  Paul Rand

  Proto byste se při práci na designu měli vždy snažit překročit tyto hranice. Pokus o vytvoření designu, který by byl více než jen „standardem“ něčeho, by měl rezervu relevantnosti na více než 2–3 roky. To platí zejména pro design webových stránek. Věřím, že čím delší je trvanlivost designu, tím lepší je.

  Vytváření trendových návrhů v duchu doby je snadné. K tomu je dost dobré, abyste mohli kopírovat a rozumět tomu, co kopírovat. Je mnohem obtížnější vytvořit design, který může po sto letech zůstat inspirativní.

  Jako ukázkový příklad takového designu: Otl Aicher/1972 Mnichov Olympic

  < span class = "ui_preloader__dot"> Otl Aicher/1972 Mnichov Olympic

  A také vytvořit design, který by byl kopírován ve velkém množství. Pokud jste kopírováni, vězte, že se jedná o nejvyšší hodnocení vaší práce.

  Design velmi často závisí také na technologii. Zastaralá technologie – zastaralý design. Proto je design evolučním a nikdy nekončícím proudem. Design je to, co se snaží neustále transformovat hmotu, která nás obklopuje, a dává jí nové formy, obrazy, významy. Právě v této nekonečné transformaci spočívá podstata designu. Když je objekt vytvořen, je teprve poté rozebrán pro vyhodnocení: význam, konverze, vnímání, genialita atd. A samotná podstata designu je jen příběhem o tom, co se děje v procesu vytváření nového objektu. Je to něco jako tvorba embrya, které se vyvíjí v děloze. Tam je položeno budoucí zdraví člověka, jak bude vypadat, řekněme, jakou genetiku nese, jaký temperament. Právě tam probíhají miliardy různých procesů. Tady se odehrává design.

  Hodně jsme pracovali na tom, jak bude telefon vypadat uvnitř, a 99% z vás to nikdy neuvidí, ale udělali jsme to, protože to bylo tak správné.

  Jony Ive

  A designéři, když na něčem pracují, musí brát v úvahu tisíce různých faktorů: relevance, historie, propojení, psychologie, logika, pohodlí, praktičnost … Dávat určitý výsledek. Často záleží na tom, jak to děláme, ne na tom, co děláme.

  Pokud mluvíme o inovativním designu, pak úkolem designéra je pokusit se pokaždé vytvořit něco nového, jít nad rámec obvyklého vzoru a vzoru. To je pravděpodobně podstata designu a pro designéry nejtěžší úkol: prolomit stereotypy, vstoupit na území, kde dosud nikdo nebyl, kombinovat ty formy a významy, které dosud nikdo nekombinoval, vytvářet jedinečné vztahy, nejvíce často se takové vztahy rodí s digitálním a fyzickým světem a technologiemi. Teď mluvím o všech druzích designu a inženýrství. Například všechny domy jsou postaveny z cihel, dřeva, betonu, ale designér (inženýr, vynálezce, jak mu říkáte) zkřížil konstrukci s novými technologiemi a přišel s myšlenkou tiskáren. Tady se uskutečnil design.

  Otevřel území, kde dosud nikdo nebyl. Šel jsem nad rámec šablon a stereotypů. Našel jsem správné vztahy mezi 3D tiskárnou, materiály, programováním, užitkovostí a poptávkou, vše jsem spojil do jednoho a získal „domácí tisk“.

  Dobrý design je, když se u ostatních designérů budete cítit jako idioti, protože tento nápad nenastal jim.

  Frank Chiemer

  UX design v podstatě dělá stejnou práci. Návrháři UX zkoumají různé vztahy a hledají nové formy. Existuje autorizace prostřednictvím otisku prstu nebo skenování obličeje, hry založené na fyzice gyroskopu, vše se propojuje s rozhraním nebo novými technologiemi.

  To ale zároveň neznamená, že by se každý měl snažit dělat jen inovativní design. Replikace je v našem světě velmi důležitá. Je neodmyslitelnou součástí samotné přírody. Společnosti jako Apple vytvářejí inovativní vzory, ruší stereotypy, překračují rámec šablon, vytvářejí „nejlepší verze“ nápadů, a proto začíná replikace. Vytvořením jednoho úspěšného řešení se transformuje celý svět.

  Replikace (z latinského replicatio – resume) – proces vytváření dvou podřízených molekul na bázi DNA na původní molekule DNA. … Během následného dělení mateřské buňky obdrží každá dceřiná buňka jednu kopii molekuly DNA, která je identická s DNA původní mateřské buňky.

  WIKI

  To je, pokud mluvíme o globálním a hlubokém. Vraťme se zpět do reality. Totéž se děje v jednodušších rovinách. Většina grafiků v podstatě provádí replikační práce. Dívají se na odkazy na chování/driblování, kopírují nejlepší řešení, formy, nápady. Buď je úplně duplikují, nebo přidají něco vlastního a vytvoří nový. A na tom není nic špatného. To je přirozené. Je důležité nést a vyvíjet nejlepší řešení. Ale ne každý to dokáže efektivně. To je místo, kde jsou potřebné zkušenosti a školení. Je to nezkušený člověk, který nikdy nedržel štětec s barvou v ruce, udělá kopii „Sandra Botticelliho“ Zrození Venuše „1486“. ?

  Bez některých dovedností nebude nic fungovat. Stejně je to s designem. Zároveň však může každý kritizovat obraz „Zrození Venuše“. Jeden bude mít matné barvy, další bude mít nepřirozené tváře, třetí bude mít nudnou zápletku.

  Návrháři z hlediska výroby

  Zhruba řečeno, aktivity designérů mohou lze rozdělit do několika typů:

  Návrháři, kteří vyrábějí levné repliky. Zpravidla jsou to červen. Jen se učí. A nejsou příliš úspěšní. Okamžitě se však pokusí navrhnout portfolio pro sebe, jak to dělají drsní strýcové z agentur, poté, co sledovali Behance a zároveň použili písmo Ubuntu. Protože toto je nejzajímavější písmo, které bylo v počítači, aniž by rozumělo, odkud pochází a k čemu je určeno. Nezná teorii barev, základy typografie a rozvržení.

  Návrháři, kteří dělají kvalitní repliku. Jedná se zpravidla o střední lidi, kteří se již hodně naučili, hodně toho zjistili, ale chybí jim hluboké a základní znalosti a zkušenosti, aby dosáhli nové úrovně. Sebevědomě a dobře pokračujte v vytváření kopií kvalitních nápadů.

  Návrháři, kteří vytvářejí jedinečnou transformaci najít originální řešení. Toto je zpravidla Senior. Zde již mají zkušenosti a znalosti, dokážou dobře vyrobit repliku a dokážou vytvářet své vlastní jedinečné a nenapodobitelné věci, aniž by se uchýlili k hotovým vizuálním řešením.

  Návrháři, kteří vytvářejí inovace , ale zpravidla jde o práci celého týmu. Toto je příběh, kdy se Senior vyvíjí dále a už má nástroj nejen svých rukou, ale celého týmu lidí. Stává se dirigentem a řídí celý soubor.

  Návrhář s jedinečným stylem. Toto je něco z kategorie, když jste našli svůj jedinečný a nenapodobitelný styl a nápad, dokázali jej vyvinout a dokázat světu životaschopnost tvého nápadu.

  Stává se také, že Junové dělají takové revoluční závody, často náhodou, prostě úspěšně vykopali vzorec. A stane se, že to pro zkušené designéry přijde po mnoha a mnoha letech, kdy museli zdokonalit své dovednosti, aby mohli začít vytvářet skutečná mistrovská díla.

  Nyní si můžete upřímně odpovědět, jaký druh designéra jste vy jsou.

  Trendy designu

  A pochopte, že když vám byl přinesen další „trend“, znamená to, že vám přinesli „šablonu kvality“, podle které musíte sedět a dělat přípravy. Ano, můžete cítit, jaký jste skvělý a módní návrhář. Ano, takový design, správně použitý a integrovaný, bude pro společnost výhodný, protože bude dobře fungovat a bude držet krok s dobou. Jediným úlovkem je, že s vytvořením tohoto trendu nemáte nic společného. Právě děláte replikační práci. A skutečná podstata designu není v této práci. Ano, trénujete, cvičíte, chrlíte. Pokud však nepřekročíte tento rámec, zůstanete pouze replikátorem, ale hrdě se budete nazývat návrhářem.

  Oznámení ve vc. en Zakázat reklamy Technika Jak najít skrytou kameru v pronajatém bytě nebo hotelovém pokoji Airbnb a jeho protějšky řeší mnoho problémů s bydlením. Ale takový nájem zahrnuje také určitá rizika …

  V této profesi jsem 12 a více let a dlouho jsem se nemohl vnímat jako designér, protože jsem si uvědomil, že jsem většinou dělal repliky po celou dobu. A zatím věřím, že jsem v designu neudělal žádné zásadní objevy. Vývoj v tomto směru nebude mít žádný konec. Je to jen tím, že kvalita mých replik se každým rokem zlepšuje a zlepšuje.

  A až po mnoha letech jsem se po prostudování metodik, procesů a principů naučil, jak vytvořit design, aniž bych vycházel z hotových vizuálních referencí. A vytvořte design založený na historii, analýze, zkušenostech, metaforách, psychologii, obchodních cílech atd. Šel jsem nad rámec grafického editoru. Protože obrázek sám o sobě nežije v podnikání, je nutné vzít v úvahu 100 500 faktorů, které s ním budou spojeny. Počínaje Tone of Voice (například i volba písma závisí na TOV společnosti) a končí pozicí na trhu. A ve složitých scénářích a podmínkách již jedna replikační dovednost nestačí. Nemůžete jen vzít úspěšnou reklamní kampaň z Afriky a zahájit ji se stejným úspěchem na trhu SNS. Z tohoto důvodu existuje porozumění přizpůsobení se trhům.

  Možná některé mohly být demotivovány informacemi o replikačních pracích, ale nedělejte si starosti. Jedná se o přirozený proces růstu a vývoje. Jenom to, že práce s reklamou nám umožňuje rychlejší rozvoj. Je mnohem snazší trénovat na replikách, než vytvářet a vymýšlet něco od nuly. Čím více odkazů se na internetu objevilo, tím rychleji se lidé začali učit.

  Nikdy se nepřestávejte vyvíjet, kopejte do hloubky. Jděte za hranice stereotypů, zvyků, rutiny v designu a designu, zde se rodí skutečný design. Všechno ostatní bude přesně tak, jak ukážete světu pro další replikaci.

  Jak designéři pracují ve velkých a středních společnostech

  Když jsem začal budovat práci designového oddělení ve společnosti, všiml jsem si jednoho velmi zajímavého jevu: téměř všechna oddělení ve společnosti se obracejí na designéry. Protože jsem byl vůdcem, všechny žádosti padly na mě.

  Ukázalo se, že design slouží:

  • Vrcholový management: „Egore, naléhavě potřebujeme udělat prezentaci pro investory, prosím to na zítra. “
  • Tým pro uchování a akvizici: Online: „Egore, přestali konvertovat naše kreativy, asi každý začal být nudný. Pojďme přijít s něčím novým se zajímavou mechanikou. “ Offline: „Egor, zítra označíme letiště, metro, brýle, taxi a potřebujeme také design velkého billboardu uprostřed“
  • propagační tým : „Egore, vstupujeme zde na nový trh, pro zveřejnění na Instagram, Facebook, Google … potřebujeme 100 500 bannerů různých velikostí.“
  • Kreativní tým: „Egor, natočíme zde nové video a zahájíme kampaň, musíme přijít s konceptem, jak bude přizpůsoben všemu online: vstupní stránky, bannery, příběhy, branding …“
  • PR tým: „Egor, rozhodli jsme se pro charitativní práci, potřebujeme vyvinout novou identitu, logo, zítra také pořádáme konferenci a musíme zeď značky naléhavě “
  • tým SEO/IT: „ Egore, tady Google znovu změnil pravidla, musíme znovu vytvořit design … “
  • Tým SMM: “Egor, přišli jsme s novou kategorií, potřebujeme nové šablony, zahajujeme také soutěž a chceme vytvořit 3D masku pro insta.”

  Takto vypadá typický den pro vedoucího designu. Každý potřebuje všechno naléhavě a na zítra. Protože jen málokdo slyšel o plánování a vedení pláče, všichni v rohu zapomněli. A ještě jsem se nedotkl zbytku oddělení, ve skutečnosti se mnoho dalších oddělení obrací k designu. Uvádím hlavní, které se nacházejí téměř v každé velké společnosti. Abych přežil, musel jsem přijít na to, jak všechny tyto požadavky systematizovat a správně rozdělit úkoly v týmu.

  Bez dobrého managementu je design neúčinný, stejně jako společnost jako celek.

  Design je často posledním akordem v marketingových odděleních. Před pořízením projde všemi řetězci obchodních procesů: koncept je schválen, rozpočet je schválen, obsah, překlady atd. Celá tato komplikovaná práce však není vidět. Říká se, že značka letiště, ale nikdo nechápe, kolik pekla musí člověk projít, aby shromáždil údaje o tomto letišti, pochopil velikosti, omezení, pravidla, umístění, formáty, vytvořil vizualizace a další.

  Díky mé práci v designovém oddělení jsem viděl všechny hlavní obchodní procesy, které v marketingu probíhají. A toto je práce více než 100 lidí. Kdo jak pracuje, kdo vykonává svou část práce včas, kdo přijde pozdě, kdo komu úkol přinese, kde je pořádek a kde je naprostý nepořádek. Ve výsledku jsem byl stále zodpovědný za výsledek návrhu. Požádají mě o konečné rozvržení. A jen velmi málo lidí z nejvyššího vedení se bude bát, že práce není připravena, protože Serega z oddělení obsahu překlad do uzávěrky neprovedla a copywriter obvykle zapomněl úkol dokončit.

  V souvislosti s tím bylo nutné budovat nejen procesy v týmu, ale také ovlivňovat procesy ve společnosti jako celku. Tehdy jsem pochopil Zen v řízení, plánování a naučil se, co to znamená být lídrem v praxi. Protože pokud začnete zaplňovat design v digitálních společnostech, pak se podnikání stane: situační marketingové materiály nebudou do termínu připraveny (a je třeba je udělat hned nebo nikdy), bannery, vstupní stránky, plakáty, reklama , branding nebude připraven, dopisy a vše, co sem a teď přináší nové klienty.

  Zítra se například bude konat živé vysílání v televizi a my musíme navrhnout reklamní desku. Co uděláte, pokud zmeškáte termín? A to vše je zpravidla již zaplaceno předem a peníze nikdo nevrátí. Lámání termínů je jednoduše nepřijatelné. Zvláště pokud společnost zakoupila drahé značky v metru a každý den odstávky stojí spoustu peněz. Odpovědnost je opravdu velká. Proto návrháři přišli s identitou, aby tuto práci provedli rychle a nepřišli pokaždé s něčím novým.

  No, ano, jsme jen kluci, kteří kreslí nějaké obrázky. Pokud však tyto obrázky nebudou vytvořeny včas, vše půjde na jedno místo a ochromí práci mnoha oddělení.

  Toto je jen příběh o tom, kde rozvíjet střední nebo vyšší pozici ve společnosti: rozvíjet procesy a těsněji se integrovat do podnikání a pomáhat mu. Vytváříte vnější krásu značky a poté vytváříte vnitřní krásu společnosti a vyvíjíte design obchodních procesů. Metodika je všude stejná: funkční, přístupná, intuitivní, inspirativní, krásně pohodlná atd.

  Abychom v těchto podmínkách přežili, museli jsme vyvinout:

  • Designový ekosystém
  • Správné nastavení týmu
  • Zapojování nových zaměstnanců
  • Vytvářejte jasné procesy a interakce v rámci týmů a mezi nimi
  • Implementujte koncept SMART

  a mnoho dalšího.

  Samotný design je proto stále květinami. Mnoho mladých návrhářů si myslí, že design končí, když nakreslí vstupní stránku. Ale není to tak, za tím vším je stále spousta všeho. Design musí být stále vysoce kvalitní, studovat chování uživatelů, brát v úvahu různé technologie, kontrolovat chyby a chyby a mnoho dalšího. Hodně se dělá před a po návrhu. A čím výše stoupáte po kariérním žebříčku, tím více musíte pochopit, co se děje dříve a co poté.

  Bez dobrého řízení je design neúčinný. Designéři mohou při hledání ideálu pracovat na jednom úkolu měsíce. Ve skutečnosti však designéři potřebují jinou práci. Společnosti nemají čas čekat, až se zrodí mistrovské dílo. Ne každý si to může dovolit a ne každý toto mistrovské dílo potřebuje. Někdo musí každý den dělat rutinní práci a dělat ji rychle a včas, aniž by porušil termíny. Ne vždy zajímavá, monotónní, nudná, ale zisková společnost. Někde je nutné pracovat na běžícím pásu, někde vytvářet jedinečné a nenapodobitelné věci, někde jen provádět nejprimitivnější práci. Musíte střízlivě posoudit své zkušenosti a své schopnosti a pochopit, co chcete rozvíjet a co dělat.

  Smrtící hříchy společností v budování týmů

  Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl postavit konstrukční oddělení od nuly a vyhnout se těmto chybám. Je však téměř nemožné napravit tyto chyby v týmech, které se již dávno odehrály. Zde je několik důležitých tipů, které vás mohou v budoucnu zachránit.

  Sin 1. Hybridnost zaměstnanců

  Jak být? Bohužel naši personalisté mají jednu zvláštnost, že pod designem UI/UX je celá hodgepodge, shove and graphics, layout and sprinkle on top of the basics of web development. Proto někdy nerozumíte tomu, jak oddělit mouchy od kotlet. Evgeny Polyansky, předplatitel.

  To je největší problém nejen v konstrukčních týmech, ale obecně v jakémkoli týmu. Jen si pamatujte jednou provždy. Jakmile najmete hybridního zaměstnance, můžete se rozloučit se svými transparentními a srozumitelnými obchodními procesy ve společnosti. Není nic horšího než hybridní zaměstnanci. Hybridní zaměstnanec je chaos. Hybridní zaměstnanec je člověk, kterého pak nemůžete propustit a který vás vydírá, a nakonec mu zaplatíte ještě 2x, jen aby neopustil a nerozpadl byznys. Hybridní zaměstnanec je neúčinný. Možná, když jste malý startup a máte málo práce, můžete spojit své povolání, ale často je to kvůli tomu, že prostě nemáte peníze na najmutí zaměstnance, ale stále máte čas na to jiná práce. Dříve nebo později hybridní zaměstnanec buď vyhoří, nebo se změníte. A když přijde fáze škálování, stojí za to jasně oddělit aktivity lidí a zabránit jejich další hybridizaci.

  Firmám se zdá, že šetří tím, že najmou osobu, která uzavře 5 pozic s jednou pozicí. Jak by se ale tyto společnosti chovaly, kdyby, řekněme, shromažďovaly pro sebe armádu? „Vezmeme si jednu osobu, ví, jak ovládat tank, a kuchaře, zvěda a odstřelovače, dobijeme zemi.“ S takovou strategií ve skutečné bitvě by byli rozbiti na smithereens. Podnikání je stejná válka, pouze pro trh a spotřebitele. Každý zaměstnanec musí vykonávat konkrétní práci, období. Masochisté jsou ti, kteří souhlasí s hybridními podmínkami, a blázni jsou ti, kteří nerozumí důsledkům najímání těchto zaměstnanců.

  Rada. Pokud vidíte na volném pracovním místě: potřebujete designéra: UX, pohyb, ilustrátor, návrhář rozvržení, výrobce loga, 3d animátor, fotograf … Stačí ho hodit do koše. V této společnosti vás nečeká nic dobrého. S největší pravděpodobností za tímto volným místem je hloupý HR a hloupý vůdce, kde neexistují žádné obchodní procesy, kompetence v oblasti designu a dobré řízení. Když přijdete do společnosti, nenajdete nic jiného než nepořádek. Nebudete se věnovat práci, ale boji proti chaosu.

  Hřích 2. Nedostatek zapojení

  „Tady je váš stůl a počítač. Pracujte. “

  Takto to nefunguje.

  Nový zaměstnanec musí mít úplnou znalost svého prostředí a prostoru. Toto je první znalost, kterou mu je třeba dát.

  Instinkt výzkumu

  Biologický význam instinktu výzkumu je zřejmý: jedinec s rozvinutým obrazem světa je houževnatější. Vysvětluje to také skutečnost, že rozvinutý obraz světa pomáhá efektivněji hledat potravu, vyhýbat se predátorům a obecně řešit nejrůznější životní problémy. Zvýšená vitalita inteligentních jedinců vede ke zvýšení jeho potomků, což je evoluční výhoda.

  V obchodním jazyce je úspěšnější zaměstnanec s rozvinutým obrazem světa společnosti. Znalosti mu pomáhají efektivně řešit problémy, lépe pracovat, řešit problémy a obtíže rychleji a snadněji.

  Nový zaměstnanec by neměl být ježkem v mlze.

  „Kdo jsou všichni tito lidé? Co tito lidé dělají? Koho mám kontaktovat? Kam jít? Pilně dělám svou práci, ale nejsou se mnou spokojeni. Co dělám špatně? Co? Takže to bylo možné? Nevěděl jsem. Firemní kultura? Jaká kultura? Účel společnosti? Ne, neslyšel. Byl to náš ředitel? Oh … Ukázalo se to trapně. Ve společnosti pracuji déle než rok, ale stále nechápu, co dělá můj soused. “

  Často nemůžeme sami zjistit kávovar nebo tiskárnu v kanceláři, ale očekáváme, že naši zaměstnanci pochopí a přijdou na to, jak přivést společnost na novou úroveň, o které opravdu nic neví.

  Nový zaměstnanec musí pochopit, jak je organizována jeho společnost, jak je organizována týmová práce. Musím se ponořit do kultury. Znát cíle společnosti, poslání, zásady práce. Musí jasně rozumět tomu, co se od něj očekává, v jaké oblasti jeho odpovědnosti, úkolů, pravomocí. Musí mít základní znalosti z podnikání a průmyslu. Abychom pochopili, kam se pohnout, rozvíjet, co lze zlepšit. V opačném případě bude zaměstnanec pracující ve společnosti sledovat pouze své osobní cíle, nikoli cíle společnosti. Nebude schopen uvolnit svůj potenciál a významně přispět k rozvoji společnosti.

  K splnění tohoto úkolu musí mít každé oddělení přihlašovací materiál. Bohužel v SNS je kultura přihlašování zcela nerozvinutá. Lidé jsou jednoduše vrženi na pracoviště a očekávají od nich zázrak. Tak to nebude fungovat.

  Hřích 3. Nedostatečné vedení

  Můžete sestavit chytrý tým, ale bez vůdce nebude růst a rozvíjet se. Každý tým musí mít vůdce. Vedoucí, vedoucí týmu, říkejte mu, jak chcete. Kultura vedení je, bohužel, také v SNS nedostatečně rozvinutá. Častěji je tu jeden KRÁL celé společnosti a všichni ostatní zaměstnanci. Ani to nevede k dobrému. Kolik příběhů jsem slyšel o selháních způsobených majitelem tyrana, prostě nepočítám. Jen si pamatujte, kde je tým, tam musí být vůdce. Vedoucí vede tým, řídí, rozvíjí, sděluje hodnoty společnosti, obchodní cíle, je správcem podnikové kultury.

  Důvody selhání týmu

  • V týmech není žádná správa.
  • Tým pracuje bez vedoucího.
  • Vedoucí nepracuje s týmem.
  • Rozsah úkolů není porovnejte dostupné zdroje.
  • Cíle projektu nejsou stanoveny.
  • Neexistuje jasná míra úspěchu.
  • Tým nemá dostatek času na práci na projektu.
  • Tým je příliš velký nebo příliš malý
  • Členové týmu mají několik cílů.
  • Tým není vyškolen ani připraven.
  • Znalostní základna a přístup k ní chybí.

  Které společnosti potřebují projekční práce?

  Řekl jsem něco o kuchyni designérů, o tom, jak byly postaveny moje procesy, jaké byly principy. Pokyny v designu budou popsány níže. Přesně to je dnes poptávka, bez hybridnosti, s jasnými úkoly a oblastí odpovědnosti. Jsem si jistý, že můžete přijít do jakékoli společnosti, bez ohledu na to, jak se vaše pozice jmenuje, uděláte totéž. Je to jen to, že jsem to už rozdělil na procesy a odpovědnosti, což zachránilo designéry před hybridností. Tato data pomohou návrhářům určit aktivitu a společnostem revidovat svá volná pracovní místa s porozuměním, koho vlastně hledají. Rád bych také odpověděl, že zde neuvažujeme o produktových týmech, struktura je odlišná.

  Vedoucí týmu

  Vedení týmu v každé společnosti se může projevit různými způsoby. Vše záleží na konkrétnostech. Tato osoba je většinou vůdce. A jak víme, vůdci mají často různé tvary. Může to být kreativní ředitel, umělecký ředitel, jen vedoucí oddělení, ale podstata činnosti se nezmění, jakkoli tomu říkáte. Jsou to lidé, jejichž nástrojem není grafický editor, ale tým. V našem oddělení a v našich realitách je Team Lead zkušeným designérem, který má dovednosti pracovat ve všech projektech společnosti, spíše s zaujatostí manažera. Jedná se o typ člověka, který vládne všemu, ale zároveň má kompetence ve všech otázkách designu a může snadno dělat jakoukoli práci svými vlastními rukama, ale to není nutné. Musí rozumět cílům a cílům podnikání, požadovaným výsledkům, kontrolovat načasování projektů.

  Team Lead, stejně jako projektový manažer, ví, jak efektivně distribuovat úkoly v týmu, rozumět oblastem odpovědnosti, pojmům a silným stránkám každého designéra v týmu, monitoruje správně vypracované zadání z jiných oddělení, sleduje stav a plnění úkolů. Jednoduše řečeno, dělá vše pro to, aby tým mohl jednat harmonicky i v těch nejnáročnějších situacích.

  Vedoucí týmu ví, jak poskytnout zpětnou vazbu o provedené práci, instruuje složité úkoly, odpovídá za to, že tým pracuje rychle, snadno, efektivně a efektivně. A co je nejdůležitější, bavil mě tvůrčí proces. Důležitou kvalitou Team Lead v komunikaci je pozitivní, trpělivost, profesionální a taktní kritika, vždy doprovázená návrhy, jak lze úkol nebo projekt lépe implementovat. Team Lead vždy rád sdílí znalosti s ostatními zaměstnanci, pomáhá jim růst a dosahovat lepších výsledků v práci. Team Lead je člověk, který nikdy nesedí, vždy samostatně vyvíjí a motivuje ostatní, sleduje reklamní a designové trendy, dokáže generovat nové nápady a vždy najde něco, co lze zlepšit v procesech, reklamě a produktu.

  Team Lead je více o strategii designu, managementu. Je odpovědný za to, že celý tým funguje jako jednotný mechanismus, nezmešká termíny a všichni jsou šťastní.

  Pokud máte rozsáhlé zkušenosti s designem, chápete, že můžete v týmu budovat procesy, školit zaměstnance, daří se vám s vedením, jste komunikativní a dovedete být dirigentem, pak je možná tato pozice právě pro vás. Musíte však pochopit, že váš nástroj již není grafickým editorem, ale příkazem. A práci děláte příkazem. Nakonec jste primárně zodpovědní za konečný výsledek.

  Návrhář značky

  Značkový designér provádí veškerou práci se značkou. Jedná se o osobu, která dýchá identitu, žije v duchu značky. Který je nabitý kulturou značky a přenáší ji k masám. Návrhář značky v zásadě vytváří návrhy pro offline vývoj.

  • Zboží
  • Branding
  • Prezentace
  • Venkovní reklama
  • Spolupráce
  • Všechno, čeho se dotkne identita a značka.

  Návrhář musí být velmi dobře zběhlý ve značkové knize, mít kreativní schopnosti, musí mít silné grafické dovednosti. Osoba, která je zodpovědná za vizuální projev značky kdekoli. Pokud ve společnosti není žádná taková osoba, pak bude značka vypadat všude jinak. Nedojde k žádné integritě. Pokud má společnost knihu značek, musí existovat osoba, která za ni odpovídá. A všechny materiály, které se objevují na světle, musí odpovídat knize značek.

  Spouštíte například novou reklamní kampaň, kde se projevují: venkovní reklama, bannery na internetu, kreativy na sociálních sítích a v seznamech adresátů. Úkolem designéra značky je v těchto projevech vytvořit vše ve stejném stylu všude. Hlavním cílem návrháře značky je zvýšit povědomí o značce. Povědomí o značce jsou informace o značce, její existenci, identifikaci, vlastnostech, vlastnostech a atributech zaznamenané v myslích spotřebitelů.

  Promo-návrhář

  Promo Designer vytváří propagační materiály pro online. Je nutné pořizovat obrázky pro e-mailové zpravodaje a nekonečné množství bannerů všech velikostí. Takový robot je pro společnost nesmírně důležitý. Díky úzké práci promo designéra a oddělení retence a akvizice neustále roste zisk a uživatelská základna společnosti.

  Každý vytvořený banner a každý rozvinutý obrázek e-mailového zpravodaje vidí tisíce uživatelů. Je velmi důležité, jak kompetentně je tento banner vytvořen, jaký druh konverze má, zda přitahuje uživatele, zda lidé chápou podstatu nabídky, zda potenciální zákazníci chtějí jednat kontaktováním reklamních materiálů.

  Taková práce vyžaduje velkou vytrvalost, pozornost, schopnost správně a efektivně organizovat strukturu všech reklamních materiálů. Je také důležité umět analyzovat úspěšné případy, analyzovat zpětnou vazbu z analytického oddělení, pracovat s animací a generovat zajímavé a originální nápady. Přijít s tím, jak se můžete odlišit od konkurence a vytvářet reklamy, které přitahují pozornost a zájem.

  Hlavním cílem je práce zaměřená na zlepšení výkonu: Dojem k regulování, Reg k akci, Míra prokliku pošty.

  Impression to Reg – počet registrovaných uživatelů po kontaktu s reklamou. Reg to action – počet uživatelů, kteří provedli určitou akci. Míra kliknutí na poštu – počet uživatelů, kteří klikli na písmeno po kontaktování seznamu adresátů.

  Návrhář SMM

  Hlavním úkolem návrháře SMM je vytvořit značku a společnost obraz. Společnosti nebudou svým zákazníkům bližší než na sociálních médiích. Sociální média formují kulturu a vnímání značky.

  Tvorba dynamického a statického obsahu pro SMM. Je nutné porozumět zásadám psychologie vnímání vizuálních informací, zásadám interakce pomocí rozhraní a je také důležité porozumět iteracím, metrikám, konverzím, trychtýřům atd., Porozumění tomu, jak uživatel interaguje s obsah. Je nutné generovat nápady pro novou mechaniku interakce s obsahem na sociálních sítích, dodržovat koncept brandingu obsahu pro sociální sítě podle knihy značek, umět organizovat strukturu souborů, vytvářet a udržovat systém šablon pro opakování sledujte trendy v sociálních médiích, studujte nové technologie (3D panoramata, masky, doplňková realita) a implementujte ty nejlepší případy v projektech.

  Návrhář webu

  Webový designér je osoba, která je zodpovědná za vše, co souvisí s webem. Jedná se o vstupní stránky, webové stránky, promo stránky. Úzce spolupracuje s oddělením přitažlivosti a retence, programátory. Studuje otázku, jak dobře je web navržen, jaký druh převodu má, jaké jsou chyby v toku uživatelů, kontroluje kvalitu implementace designu v rozvržení a mnoho dalšího. Toto je nejoptimálnější směr, pokud se chcete v budoucnu rozvíjet v UI/UX.

  Toto jsou možná hlavní a nejžádanější pozice ve společnostech. Dnes potřebuje téměř každý:

  1. Zprávy sociální. sítě

  2. Pracujte s reklamami a propagujte se

  3. Rozvíjejte značku

  4. Pracujte s vlastním produktem

  V tom spočívá hlavní činnost návrhářů.

  Proto je pro designéry často obtížné najít si práci, protože v životopise ukazují, co je pro žádost společností irelevantní.

  Ale jak hledat práci je třeba psát samostatně. Pokud se vám tento materiál líbil, dejte mi vědět, rád budu mluvit o hledání práce pro designéry. Jak se to vlastně děje, co dělat a co nedělat. Jak se liší práce designéra v agentuře/studiu od práce designéra ve společnosti?

  Koncové slovo

  Často sami přicházíme s problémy, překážkami, komplexy a strukturami. Je důležité se osvobodit, dýchat život a pochopit, že můžete dělat všechno. Usilujte o dokonalost ve všem. Je těžké toho dosáhnout, ale pokud vytrváte, ocitnete se blíže tomu, než ti, kteří kvůli lenosti nebo sklíčenosti to okamžitě opustili jako něco nedosažitelného. Ó, osvoboďte svou mysl od všech cizinců. V plném šálku nemůžete nalít nic jiného. Buďte flexibilní.

  Bruce Lee.

  Umíte se rychle rozloučit se starými stereotypy, zbytečnými vírami. Naučte se, jak rychle přeměnit své vědomí, které je vždy připraveno na nová nastavení a pravidla. Tímto způsobem můžete být vždy o krok napřed před ostatními. Zatímco se ostatní jen učí přijímat novou realitu, vy ji vytvoříte.

  Je důležité naučit se rozumět, místo toho, abyste soudili.

  Pamatujte na disciplínu. Kázeň není omezením svobody. Tím se odřízne vše, co je zbytečné.

  © Komarov Egor/Zdroj

  P.S. Téma je ve skutečnosti velmi složité a v článku jsem toho moc neprozradil, jen jsem mluvil o hlavních myšlenkách a směrech. Ale doufám, že jsem vás dokázal přimět přemýšlet a přehodnotit určité jevy.

  ⚡ Pokud se vám tento materiál líbil, můžete sledovat můj Instagram/Facebook/Medium/Linkedin. Zde najdete další zajímavé designové materiály.

  Máte zájem o podobný design?

  Další práce

  Objednávka designu

  Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

  Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.