Proces návrhu

Kontaktoval mě klient s návrhem loga, stylu ilustrace a designu sociálních médií pro sportovní školu dětského kolečkového bruslení.

Problém zákazníka spočíval v nepochopení toho, jak přilákat do školy klienty a studenty prostřednictvím online zdrojů. A vyřešili jsme to pomocí moderního minimalistického designu.

Zajímavý postřeh: V Rusku využívá poměrně málo sportovních škol (zejména v reklamách) sociální sítě jako způsob marketing a propagace.

Ale marně! Napsal jsem klientovi měsíc poté, co jsme dokončili práci, a obdržel jsem odpověď, že design účinně ovlivnil nábor studentů.

Začínáme

Začal jsem tedy s analytikou: Zachytil jsem reference a vytvořil jsem nástěnku nálad, na kterou se můžete podívat níže. Bylo důležité přilákat dětské publikum a jeho rodiče. K tomu jsme museli zachovat příjemný a „útulný“ designový styl. Barvy by měly být přímo spojeny se sportem. Zvolil jsem tedy rovné, ale mírně zaoblené linie a modrooranžovou kombinaci barev, kde jsou barvy docela asociativní k tématu sportu.

Vybíral jsem z několika barevných kombinací, ale usadil jsem se na teplé žluté a modré. Obě barvy nám připomínají sport a navozují hřejivou mladistvou náladu-ty nejsprávnější emoce.

Logo písma, ale má prvek vytvářející styl – písmeno“ U „, které se rozprostírá přes obě slova názvu společnosti. Tato stylizace připomíná kolečkovou dráhu nebo nos v kolečkových bruslích.

Reklama na vc.ru Zakázat reklamy

Protože je logo poměrně dlouhé, vytvořili jsme jeho zkrácenou verzi, která se skládá z prvních písmen a stylizovaného písmene „U“.

Ilustrace

Při vývoji ilustrací jsem také chtěl dodržovat jednoduchost a lehkost. Řešením bylo kombinovat takové grafické techniky, jako je čára a bod.

Nakreslil jsem první verzi ilustrací, ale můj klient si myslel, že to způsobí nesprávné asociace mezi potenciálními studenty: sportovní pózy jsou dynamičtější, dívky nemohou cvičit v sukni a s rozpuštěnými vlasy.

S ohledem na výše uvedené úpravy byl druhý typ ilustrací nakreslen se zachováním grafické myšlenky, kterou schválil můj klient.

Dokončení

Dokončením práce byl návrh sociálních sítí a aplikace loga pro makety, pro prezentaci klientovi.

< img src = "/wp-content/uploads/a8f83a0ddf754f19d3c2986c8.jpg

Na láhve s vodou jsem vložil logo v plné a zkrácené verzi (jak každý ví, když jdete sportovat, není potřeba pro vodu) a na tričku. Tyto dva příklady lze bezpečně implementovat pro použití společností jako značkové vybavení pro její studenty.

Shrnutí

Nikdy jsem nechtěl pracovat ve studijním oboru, ale tento projekt umožnil abych přehodnotil vaše názory. Jedná se o velmi zajímavý případ, který pro mě byl příjemným zážitkem v prasátku.

S tímto případem se můžete také seznámit na mém Behance:

Dvojitá škola identity Push Push Škola identity Double Push www.behance.net

Děkujeme, že jste si přečetli můj první článek!

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.