Proč je ve webovém designu první na mobilu?

Celý virtuální vesmír v kapse. Nyní pro přístup k jakékoli online službě a webu stačí šest nebo sedm palcový box. Neuvěřitelné … Že ne všichni weboví designéři a studia stále žijí podle nových pravidel ekosystému: mobilní je na prvním místě, a teprve poté na ploše.

Jak dominoval mobilní telefon?

Od té doby, co společnost Google oznámila přeorientování vyhledávače (a s ním i celého internetu) na mobilní zařízení, uplynulo více než jedenáct let. Poté, o šest let později, jsme se poprvé dozvěděli o indexu mobile-first.

Mobile-first předpokládá, že GoogleBot bude ve výchozím nastavení procházet mobilní verze webových stránek a teprve poté ty pro stolní počítače.

< p>Zahájení nového typu indexování je ale stále neúplné. Dokonce i samotný John Mueller (vrchní ředitel pro vztahy s webmastery Google) opakovaně zmínil, že přenos stránek do mobilních zařízení bude trvat několik let.

Do prosince 2018 bylo do indexu mobilních zařízení přeneseno asi 50 lidí. % webových stránek indexovaných společností Google.

Úplný přechod měl být původně dokončen do září 2020. Poté bylo kvůli globální pandemii datum posunuto na březen tohoto roku.

< p> Podle interních Podle statistik Google bylo v březnu 2020 již více než 70% webů indexováno pomocí mobile-first.

World Wide Web se postupně začíná stávat mobilním, a to nejen pod tlakem výkonného vyhledávače. Přesměrování internetu usnadnili především samotní uživatelé, kteří začali na web přistupovat častěji prostřednictvím mobilních zařízení.

V roce 2018 dosáhl podíl mobilních uživatelů na celkovém internetovém publiku 52%. V současné době více než 51% veškerého provozu generují mobilní uživatelé. Pokles mobility na webu o 1–2% může být způsoben globální pandemií a izolací.

Většina lidí zároveň dává přednost používání chytrých telefonů a tabletů nejen pro internet surfování, ale také pro nákup zboží a služeb. O čemž svědčí naše vlastní měření.

Například nyní SEO specialisté, jak naše společnost, tak další agentury, pracují na propagaci online obchodu s nábytkem. Kdo by si ale myslel, že i takové nemobilní zboží, jako je nábytek, si uživatelé raději objednávají přes mobil.

Stejná situace je iu obchodů s doplňky:

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.