Proč je design tak důležitý?

Mnoho lidí při vývoji svého produktu často nevěnuje pozornost designu. Pozoruhodný příklad tohoto herního enginu Stencyl

Prostě to nebyla dobrá volba designu a nesprávný design bloků vedl selhání produktu.

Většina lidí neanalyzuje produkt, který zkopíruje nebo zdědí.

Druhým neúspěšným projektem je program Godot Engine, navzdory úspěšnému externímu designu herního enginu, interní designová řešení zásadně špatně.

Nejen, že se zabývám vývojem produktů, tvorbou her, propagací a reklamou, ale také řídím konstrukční práce.

Oba produkty jsou neúspěšné a polovina jejich selhání spočívá ve špatném designu. Nikdo z nich nemyslel na spotřebitele produktu a jeho pohodlí.

Abych pochopil chyby, na které odkazuji, porovnám tři programy. Jedná se o stejné programy, neexistují výrazné rozdíly a v zásadě mají všechny pouze designový.

Jedná se o programy Scratch, tynker, mblock. Všechny tři programy používají vizuální jazyk Python. Dalo by se říci, že jsou stejné, ale nejsou, mají různá designová řešení.

Scratch

Toto je podle mého názoru nejúspěšnější řešení. Při práci s tímto programem nemáte prakticky žádné pohodlí, výjimkou jsou tlačítka pro přidání rozšíření

a přidání sprite, jinak se jedná o nejlepší designérskou práci od návrháře programovacího jazyka Designer Mitchell Resnik

< img src = "/wp-content/uploads/3c7d420281bc27e9a4ff8e1de88ec79e.jpg" />

tynker

Design tohoto programu je poměrně nepohodlný. Návrh bloků není vhodný, bloky nejsou vhodně umístěny.Výhodou je velká knihovna spritů, ale není tam žádný ruský jazyk.

mblock

Abych byl upřímný, jedná se o velmi podobný design řešení Scratch.

Ale navzdory vnější podobnosti se zde používá design verze 2.0.

Ve výsledku je velmi nepohodlné pracovat s programem, tento problém je způsoben nevhodným přepínáním skřítků na kód. Tento program je lepší než nulový, má podporu Pythonu a můžete psát v Pythonu, ale kvůli špatnému rozhodnutí o designu není pohodlné pracovat a vývoj hry trvá déle.

Toto je moje řešení, s největší pravděpodobností odstraním nevyžádané Ruby jazyky,

Schéma přihlášení a odebrání 3 D

Vzal jsem všechny tři programy jako základ a vytvořil jsem svůj vlastní.

Jak vidíte, i když je design poněkud podobný, všechny programy používají vizuální jazyk Python, ale ve skutečnosti se kvůli malým rozhodnutím o návrhu liší, protože každé rozhodnutí významně ovlivňuje rychlost práce se samotným programem.

Každý může být přesvědčen prací s každým z výše uvedených programů.

Z tohoto důvodu nejsou řešení jako Stencyl a Godot Engine úspěšná. Skoro jsem zopakoval chybu Godot Engine tím, že jsem do svého projektu zahrnul podporu 3 D.

Jak vidíte z příkladů, při vývoji vašeho produktu je velmi důležitý design, jedna chyba vede ke ztrátě celého produktu .

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.