Případ: vývoj webových stránek pro společnost navrhující sportovní komplexy a obchodní centra

Sdílíme naše zkušenosti s projektem, kde existovala přísná rozpočtová omezení a vysoké požadavky na strukturu stránky.

Zákazník: Kraft Architectural Bureau (Petrohrad).

Úkol: Vytvořit web s nestandardní strukturou a designem, který společnosti pomůže vyniknout před konkurencí a zprostředkovat image značky (z offline do online).

Na začátku roku 2021 nás kontaktovali naši partneři, reklamní skupina Goldmark, která agenturu Accept pověřila digitálními úkoly, s návrhem realizace projektu pro jejich zákazníka, architektonickou kancelář Kraft. Dá se říci, že to byl náš společný projekt, kde jsme převzali vývoj webu a partneři – polygrafický průmysl.

Společnost je na trhu již 9 let, ale po celou tu dobu neměla web, který by zcela vyhovoval managementu a odpovídal jejím obchodním cílům.

Malá předmluva: architektonická kancelář poskytuje služby pro vypracování architektonického konceptu, projektové a odhadové dokumentace, provádí inženýrské průzkumy a průzkumy a také dohlíží na stavební proces – vše, co je pro stavbu budovy/stavby nezbytné (s s výjimkou bezprostřední fáze stavby objektu a práce se stavebními materiály – za to jsou odpovědní další dodavatelé). Kraft pracuje s následujícími typy objektů:

 • Obytné budovy.
 • Sportovní zařízení (vnitřní ledové arény, tréninkové stadiony, fotbalové arény).
 • Nemocnice, lázeňské komplexy.
 • Komerční nemovitosti – obchodní centra, spotřebitelské služby (například dům smutečních obřadů).
 • Komunikace – distribuční místa plynu, topné sítě.

Zákazník zpočátku nesouhlasil s webem s „průměrným“ designem, takže latka byla nastavena vysoko. Zároveň však byli zástupci společnosti připraveni diskutovat o možnostech technické implementace úkolů a neměli přísné pevné požadavky na CMS. Uvažovala se o možnosti vybudovat web na Tilda builderu pomocí Zero Block, ale kvůli vizuálním omezením stále padla volba na plnohodnotný systém správy webů s flexibilnějšími možnostmi rozvržení – WordPress.

Tým composition

Designer-designer Manager Developer

Co se stalo

 • Uspořádali jsme podrobný briefing pro další přípravu TOR. Byly shromážděny všechny dostupné vývojové tendence – corporate identity, certifikáty, fotografie a popisy objektů pro portfolio. Ten hrál v tomto projektu klíčovou roli – protože jsme ve skutečnosti vytvářeli portfólio (v architektonickém oboru jsou příklady práce jedním ze základních faktorů pro výběr umělců).

< img src = "/wp-content /uploads/66bd26294e5bd9874f9a1bf0309a6b74.png" />

 • Bylo rozhodnuto, aby byla geometrie lehká a řídká – aby poskytovala pocit jednoduchosti a lehkosti.
 • Po dohodě na konceptu s klientem jsme přistoupili k vytvoření samotný návrh rozhraní.
 • Zpočátku bylo rozhodnuto, že to nebude vstupní stránka, ale plnohodnotný vícestránkový web, zatímco struktura jeho stránek a uspořádání prvků by se neměla podobat typickým bezplatným šablonám a> 90% webů s údajně „individuální“ design. Navrhli jsme vytvořit celý web bez svislého posouvání – aby bylo možné libovolnou stránku na něm zobrazit na jedné obrazovce.
 • Hlavní stránka je vytvořena ze 4 bloků:

 • posuvník s objekty, který slouží jako pozadí pro horní nabídku, popis výhod, výzva k akci pro žádost o konzultaci, a tlačítka pro přechod do portfolia.

 • Fotografie a krátký popis objektu, který se měnil v závislosti na aktuálním snímku v karuselu.

  < li> Deska zobrazující rok založení společnosti a dva dokumenty.

 • Boční posuvník obsahující dvě úplná menu:

 • Jelikož se všechny projekty předsednictva nevejdou na jednu obrazovku, stáli jsme před obtížnou volbou: zrušit zákaz vertikálního posouvání, nezveřejňovat některé práce nebo používat vodorovné posouvání, což je v rozporu s moderními webovými standardy. Ve výsledku jsme se rozhodli pro možnost s vodorovným posouváním, které neovlivnilo celou stránku, ale pouze samostatný blok.

 • Když přepnete na kartu objektu, otevře se před uživatelem malý posuvník, který vám umožní umístit neomezený počet fotografií do jednoho okna (samozřejmě jsme tuto příležitost využili v rozumných mezích).

 • Kód:
 • Pokud ignorujeme standardní kroky, jako je „zašroubování“ designu na CMS, lze z hlediska práce s kódem rozlišit dva hlavní body. Nejprve je třeba optimalizovat rychlost stahování. Klient uvedl, že není připraven snášet dlouhé doby načítání stránky, a to i přes nutnost zveřejňovat obsah fotografie. Bylo nutné použít nástroje v rámci front-endu a back-endu, aby stránky byly „light“ a také aby nebyly hostovány velké soubory. A za druhé, protože koncept neumožňoval posouvání stránky bez ohledu na typ zařízení a rozlišení obrazovky, museli jsme výrazně snížit obsah některých stránek, někde jej minimalizovat.

Co se stalo ve výstupu

Byl:

Nyní:

Nyní:

Bylo:

Nyní:

Klient, přes potíže se schvalováním a zdlouhavou diskusi o technické stránce projektu s dlouhými schůzkami o Zoom, byl s výsledkem spokojen :

„Chtěli jsme nestandardní řešení stránek, standardní šablona Tilda nám moc nevyhovovala.“ Potřebovali jsme design, který by o našich projektech vypovídal co nejvíce v přísném a lakonickém stylu. Kluci si s úkolem poradili co nejvíce ve stylu vhodném pro nás. Společnost splnila předem dohodnutý rozpočet.

Nyní jsme v síti prezentováni více stavově a zajímavěji.

Děkujeme za vaši práci! Doporučíme kolegům! “

AA Vrachev Generální ředitel skupiny Kraft

Celý text recenze v doporučujícím dopise:

Pozoruhodný fakt : Práce na S tímto projektem jsme měli přísná rozpočtová omezení ze strany zákazníka. Ve skutečnosti jsme dokončili celý rozsah prací za cenu, která byla dvakrát nižší než standardní. Souhlasili jsme s takovými ústupky a jasně jsme pochopili, že se vzdáváme zisku, ale zároveň dostáváme novou vysoce kvalitní práci pro banku prasat portfolia. A soudě podle tohoto případu bylo toto rozhodnutí správné (tady je – vhled!).

Chcete-li projekt podrobněji prostudovat, přejděte na web https://gkkraft.ru/. Rádi zodpovíme vaše dotazy a podělíme se o další případy!

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.