Pokyny: jak v Telegramu vytvořit animované samolepky

Dobrý den! Jmenuji se Daria Alekhina, jsem designérkou ve Friflexu. Nedávno jsme na Telegramu uvedli naše první značkové samolepky. Sdílím své zkušenosti – jak na to.

Proč společnosti potřebují nálepky?

Nálepky jsou nástrojem vizuální komunikace. Obrázek jasně a rychle vyjadřuje emoce partnera. Moderní uživatelé sociálních médií jsou zvyklí komunikovat prostřednictvím emodži a samolepek.

Firemní nálepky jsou také prvkem pro komunikaci v týmu i mimo něj. Je to také obrazový nástroj. Firemní nálepky lze použít nejen v Telegramu, ale také v prvcích identity a firemní identity. Co tedy musíte udělat, abyste vytvořili balíček nálepek pro společnost?

Krok 1. Vyberte znak

Rozhodněte, co se zobrazí na nálepkách. Prozkoumejte ilustrace jiných umělců, sbírejte reference a buďte kreativní. Postava může odrážet filozofii vaší společnosti, můžete přidat titulky související s vaší oblastí činnosti. Pouze na nápisech musí copywriter tvrdě pracovat – měly by být krátké a prostorné.

Postava společnosti Friflex je panda – přátelská, laskavá a inteligentní. Roztomilá panda odráží naši filozofii agilního a přátelského digitálního vývoje. Mluvíme o IT v jednoduchém jazyce, neschováváme se za hromadu papírů, od TK po vydání a další podporu jdeme s klientem ve velmi důvěryhodném vztahu.

Krok 2. Začínáme

Skica na papíře a postupem času dosáhnete svého ideálu. Inspirujte se od jiných ilustrátorů, ale nekopírujte postavy, ale osvojte si jejich styl nebo vyjádření emocí. Zachovejte konzistenci a konzistenci v balíčku nálepek.

Krok 3. Vykreslení ve vektoru

Poté, co jsou znaky na papíře, musíte je přeložit do vektoru. Vyfoťte náčrt a umístěte jej do vektorového editoru. Pracuji v aplikaci Adobe Illustrator. Dále zakroužkujte všechny hlavní čáry. Doporučuji vám sledovat pojmenování ve vrstvách a kombinovat jednotlivé části těla se všemi komponenty do skupin. Práce tedy půjde mnohem rychleji. Kromě toho to budeme potřebovat v budoucí animaci. Rozhodněte se pro paletu barev. Přidejte podrobnosti ve formě světel a stínů, ale nepřetěžujte svou postavu. Pamatujte, že samolepky v sadě budou miniaturní. Čím více prvků, tím obtížnější bude jejich animace, navíc bude mít nálepka velkou váhu a Telegram ji nezveřejní.

Krok 4. Nahrání souboru do After Effects

Před nahráním našeho souboru do AE musí být všechny části těla postavy, které budou animovány, rozděleny do samostatných vrstev. Vypadá to pro mě takto:

Pouze tehdy můžeme nahrát náš soubor na AE. Otevřete AE, vyberte Nová kompozice a pak nastavíme nastavení, jako já.

Nezapomeňte nastavit velikost na 512×512 a čas by neměl přesáhnout tři sekundy, jinak Telegram nezmešká naši animaci. Je lepší nastavit snímkovou frekvenci na 60. Všechna tato nastavení by měla být stejná pro všechny nálepky.

Načíst naši AI soubor jednoduše přetažením do aplikace After Effects. V okně, které se otevře, vyberte Velikost kompozice/dokumentu.

Původně jsou vrstvy uloženy ve formátu AI. Abychom mohli pracovat s body našich tvarů, musíme je převést na křivky. Klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Vytvořit/Vytvořit tvary z vektorové vrstvy , odstranit vrstvy AI.

Krok 5. Animace

Usnadnění práce , musíte nejprve uspořádat vrstvy ve správném pořadí a spojit je dohromady. Nastavte rozostření pohybu pro každou vrstvu. Zkombinoval jsem všechny komponenty hlavy do předkompozice, je téměř stejná jako skupina. To se děje tak, že můžeme otočit hlavu se všemi jejími prvky. Můžeme také animovat prvky v rámci této skupiny.

Nezapomeňte také nastavit Anchor Point. Potřebujeme to, abychom změnili bod, kolem kterého dojde k rotaci. Nastavil jsem kotevní bod na základně hlavy, také na paži v oblasti ramen.

Poté, co jsme se zabývali všemi kotvami a umístili kotevní bod, můžeme přejít na časovou osu naší skladby. Klikněte na požadovanou vrstvu a otevřete její nastavení transformace. Máme několik komponent.

  • Kotevní bod,
  • poloha,
  • měřítko,
  • rotace,
  • neprůhlednost.

Pomocí čísel nebo posuvníku můžete nastavit požadovanou hodnotu. Například chci otočit hlavu doleva, k tomu musím nastavit první klávesu na nulu hodnotu Rotace na tolik, kolik je potřeba.

Dále nastavíme klíče podle naší představy, čím blíže bude klíč, tím rychleji bude animace probíhat, čím dále, tím pomaleji. U samolepek budeme muset založit naši animaci, takže na začátku a na konci časové osy umístíme klíče na nulu.

< span class = "ui_preloader__dot">

Co když chci, aby se hlava nejprve pohybovala rychleji, pak pomalu klesala? Mohu to udělat pomocí Editoru grafů , který vám umožní změnit rychlost naší animace. Můžete také vybrat nastavení a kliknutím pravým tlačítkem na klávesu vybrat Asistent klíčových snímků a přeložit jej do snadné usnadnění/snadné usnadnění/snadné uvolnění , zůstane upravit rychlost pomocí křivek a plynulá animace je připravena.

krok 6 . Export

Aby se naše nálepka dostala do Telegramu, musíme ji exportovat v požadovaném formátu. tgs … prostřednictvím speciálního zásuvného modulu Bodymovin-TG. Velikost animované nálepky nesmí překročit 64 KB. Jinak export (Bodymovin-TG) selže. Také použití těchto funkcí v AE bude mít za následek chyby při exportu štítku:

Masky, Matty, Efekt vrstvy, Obrázky, Tělesa, Texty, 3D vrstvy, Sloučit cesty , Tvary hvězd, Tahy přechodu, Opakovače, Prodloužení času, Přemapování času, Automaticky orientované vrstvy

Dále postupujte podle této cesty Okno – Rozšíření – Bodymovin pro telegramové nálepky. Označíme složení a kliknutím na elipsu vybereme místo uložení. Poté klikněte na tlačítko Vykreslit. Pokud vše půjde dobře, soubor .tgs se zobrazí ve vámi zvoleném umístění.

Krok 7. Publikování do telegramu

Otevřete telegram a najděte ve vyhledávání robota @Stickers . Chcete-li s ním začít pracovat, odešlete příkaz /start. Odešlete příkaz /newanimated . Poté vybereme název a dostaneme instrukci:

Dalším krokem je odeslání emodži, který odpovídá animované nálepce. Dokončíme vytváření sady pomocí příkazu /publikovat , pokud už není potřeba přidat žádné nálepky. V budoucnu bude možné přidávat nové samolepky prostřednictvím robota. Bot vám také nabídne instalaci ikony vaší sady, můžete kliknout na přeskočit a udělat to později, ale prozatím bude ikona první nálepkou v sadě.

Závěr

Vaše nálepky budou určitě použity, pokud je budete nejen krásné, ale také vhodné pro korespondenci. Za tímto účelem jim předejte emoce: radost, rozkoš, překvapení, smutek. Nebo stavy: práce, objímání, líbání, spaní. Bude skvělé používat každodenní nebo místní fráze, kterým kolegové rozumějí.

Podívejte se na naši sadu nálepek

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.