Pět důležitých zásad pro vedení uživatelských rozhovorů

Rozhovor je nejúčinnější výzkumnou metodou. Umožňuje vám ponořit se hluboko do potřeb uživatele, dobře porozumět odvětví a najít skutečné problémy, které na cílovém trhu existují. Na pohovoru není nic těžkého. Pokud se budete držet několika zásad, získáte všechny potřebné informace.

Tyto zásady jsou:

< ol>

 • V průběhu let jsem si uvědomil, že hlavní bariérou designéra není nedostatek dovedností při pohovorech, ale strach z opuštění monitoru a do skutečného světa. Nejprve jsem se bál zavolat nebo konverzovat, ale postupem času jsem začal zvedat telefon a volat registrovaným uživatelům, když jsem potřeboval něco zjistit.
 • Můžete najít respondenti pro rozhovory v sociálních sítích, na konferencích, mezi přáteli a samozřejmě mezi stávajícími uživateli. Není třeba se bát odmítnutí, někdo určitě souhlasí s odpovědí na pár otázek. Je důležité to správně prezentovat. Přesně tak – to je fér. Mělo by být řečeno, jaký druh projektu vytváříte a že k tomu, aby byl produkt užitečný, potřebujete zkušenosti profesionála v určité oblasti.
 • Nejlepší je, když máte příležitost být si blízcí uživateli, když dokončí své úkoly. Na začátku vývoje Tranzetu jsem se pravidelně objevoval v kanceláři logistů, abych cítil atmosféru jejich práce. Na dálku nebo dokonce během pohovoru nebudete moci zjistit všechny podrobnosti. Například jsem viděl, jak logistici organizují úkoly, kde a jak komunikují s dopravci – jaké argumenty dávají, v jakém programu korespondují a mnoho dalšího. To vše bude užitečné pro vytvoření praktického produktu, který pokryje skutečné potřeby.
 • Je velmi důležité, abychom se dokázali dostat na konec problému. Řekněme, že v průběhu konverzace chápete, že uživatelé potřebují grafy s analytikou. Může se zdát, že už máte vše, co potřebujete. Ale to nestačí. Musíte pochopit, proč potřebují analytiku. Někteří zaměstnanci to potřebují k analýze situace a rozhodování. Ostatní – pro demonstraci investorům. Na základě toho: první potřebuje profesionální nástroje, druhý – krásná vizualizace dat.
 • Během rozhovoru nehledejte potvrzení svého případu a netlačte uživatele na kladné odpovědi. Od samého začátku musíte vysvětlit, že hledáte pravdu, nikoli potvrzení svých představ. Lidé mohou zdvořile podporovat vaše nápady, ale tento druh výzkumu bude k ničemu. Přišli jste pro odpovědi, ne pro chválu.
 • Jak vidíte, moc rad není. Po získání zkušeností na ně úplně zapomenete a intuitivně navážete uvolněný dialog, během kterého se můžete naučit vše potřebné.

  Hlavní věcí je nebát se vyjít zpoza monitoru do skutečný svět. Koneckonců, jen tam můžete najít skutečný problém, který váš produkt vyřeší.

  Úspěch v tomto, přátelé.

  Děkujeme za přečtení, přátelé.

  Můj telegram – kanály:
  – o vývoji produktů a produktivitě,
  – o knihách literatury faktu.

  Můj Instagram.

  Máte zájem o podobný design?

  Další práce

  Objednávka designu

  Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

  Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.