Paleta pro web: moje metoda

Dobrý den! Pokud někdo neví – jmenuji se Ruta, zabývám se tvorbou webů) Okamžitě provedu rezervaci: Nechci si patentovat tuto metodu výběru palety a jsem si jist, že to dělá někdo jiný . Ale myslím, že někteří z vás tuto metodu určitě budou potřebovat)

Výběr barev pro web je v zásadě poměrně dlouhý proces. Je dobré, když zákazník již má firemní barvy (například logo). Ale vzhledem k tomu, že mnoho webů je vytvořeno pro stejné blogery, někdy takový tip neexistuje. Ano, a měl jsem případy, kdy jsem byl požádán, abych nepoužíval barvy loga, protože se jim to nelíbí/brzy se změní/z nějakého jiného důvodu. Co dělat?

Nejprve definuji hlavní odstín. Bude to modré? Žlutá? Nachový? Abych pochopil, která barva nám vyhovuje, obracím se často na analýzu cílového publika a psychologii barev. V zásadě mají barvy většinou stejný význam. Například modrá je spolehlivost, zelená je přirozenost, příroda atd. Důrazně však doporučuji zkontrolovat kulturní charakteristiky země, pro kterou je web vytvořen, aby nedošlo k omylu. Například modrá ve většině zemí přináší pozitivní význam, ale v Japonsku je to barva podlosti. Takže)

Řekněme, že naše hlavní barva je zelená. Poté se obrátíme na náš software a vytvoříme tam kruh s touto barvou. Zkopírujte kruh ještě dvakrát. Nyní nejzajímavější věc – vytvoříme barvu pozadí a textu (nebo naopak, podle toho, jaké téma bude na webu, světlé nebo tmavé).

Chcete-li to provést, přejděte do části HSL. Je to zkratka pro tři slova: odstín, sytost a lehkost. Změníme pouze hodnotu poslední charakteristiky. Čím nižší je hodnota, tím tmavší a naopak. Proto změníme barvu jednoho kruhu na tmavou (nastavili jsme hodnotu někde na 10-25) a druhou na světlou (hodnota 95). Výsledkem je, že již máme 3 primární barvy, které jsou ideální pro krásné černobílé stránky.

Proto používáme počáteční barvu (nejjasnější) pro tlačítka a světlé prvky, tmavou barvu pro text (nebo pozadí) v tmavém motivu) a světlé pozadí (nebo text v tmavém motivu)

Samozřejmě můžete stále vybrat jasnou akcentní barvu, která bude hrát roli „prodeje červené“. K tomu přejdu do barev, zadám všechny 3 hodnoty, zablokuji je a uvidím, jaké možnosti mi web dává. Jedna z těchto barev bude zvýrazněna)

Toto je metoda! Jelikož jste již zde, líbilo se vám to, což znamená, že pro vás nebude těžké dát šipku nahoru, že?) No, podle tradice – žiji v telegramu, rád komunikuji a rád odpovídat na otázky.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.