Nové produkty od CES, smrt Adobe Flash a nejlepší designové týmy v Rusku: hlavní věc v produktovém designu na začátku roku 2021

Tradiční přehled Yuriho Vetrova, ředitele značky a designu Raiffeisenbank.

Nejlepší týmy produktového designu v Rusku: 2020

V zimě jsem zahájil studii postojů k produktu designové týmy v Rusku … Konečně jsem dostal nějaké výsledky. Zúčastnilo se 1200 lidí – téměř stejně jako v roce 2019 a dvakrát tolik jako v roce 2018. Zde je například 10 nejlepších na otázku „Ve kterých společnostech byste se chtěli něco naučit jako designér“:

 • Yandex.
 • Tinkoff.
 • Miro.
 • Alfa-Bank.
 • Mail.ru Group.
 • Sberbank.
 • „VKontakte.
 • Raiffeisen Bank.
 • Aviasales.
 • Skyeng.

CES 2021

CES 2021, každoroční výstava technologických divů a experimentů, se letos uskutečnila 11. – 14. ledna na internetu. Vydat jakoukoli hru je nyní riskantní, takže vše bylo plynulejší a plynulejší než v běžném roce. Ale i v tomto formátu jsme našli zajímavá rozhraní: roztažitelné obrazovky, rozhraní automobilu, televizory, počítače, rozšířenou realitu, nositelná zařízení a malou hru.

DALL · E – Vytváření obrázků z textu

Generování fotografií a ilustrací skutečných (například židle ve tvaru avokáda) a fiktivních předmětů (například humanizovaného daikona venčícího psa) z textového popisu na základě GPT-3.

Odebrání vnořených modálů z digitálních produktů

Joseph Mueller analyzuje alternativy k vnořeným modály. Prolomí čitelnost navigace a zmást uživatele.

Zpráva o stavu výzkumu uživatelů z roku 2020

V rozhovorech uživatelů bylo provedeno průzkum 336 výzkumníků UX s různými tématy. Výsledkem je zajímavý snímek současného stavu odvětví: metody, organizační struktury, nástroje atd.

Webová historie, Kapitola 6: Webový design

Jay Hoffmann popisuje historii designu na webu prostřednictvím prvních ikonických webů a jejich autorů, kteří posunuli povolání a hranice toho, co je možné.

Metody kvantitativního a kvalitativního výzkumu: Pokyn

Elegantní sdělení Světlany Ratnerové z Konturu o metodách kvalitativního a kvantitativního výzkum.

Tipy pro vedoucí designérských týmů, jak rozvíjet, motivovat a inspirovat své designéry

Olga Sartakova hovoří o způsobech vývoje designérů ve společnosti Redmadrobot. Mapa kompetencí, mentorování, sdílení znalostí, experimentování a další přístupy.

Vedoucí v řemesle

Kolekce UX vydala řadu článků o tom, jak se designéři vyvíjejí mimo správu. V mnoha společnostech je to jediná kariérní cesta, ale je třeba ocenit a podporovat i odborníky. Na toto téma začala série rozhovorů s Brianem Lovinem a několika články na Facebooku.

Nové nástroje pro návrh uživatelského rozhraní

 • Figma. Vylepšená práce se styly. Mohou být seskupeny, tříděny a seřazeny. Ilustrátor Rogie shromáždil příklady ilustrací vytvořených ve Figmě. Joey Lamelas zveřejnil svůj příklad.

 • Pluginy Figma. HCL Snadné pro barevné palety, Morph se skeomorfismem, neon, závada, odraz a skleněné efekty, Styly vrstev ukládají celé sady stylů, Clean Document systematicky čistí rozložení, Figma Komentář pro anotování rozložení z telefonů, Motion naučil se exportovat animované SVG, experiment Jordana Singera změní snímek rozhraní na vrstvené rozložení.

 • Šablony a články společnosti Figma. jednoduchý kurz a další pro jiné než designéry, seznam všech příkazů a kláves, organizace knihovny ikon, náklady na vlastnictví. Prezentační šablony a pohovka pro relaxační kurzory.

 • InVision. Skvělý výhled na vzestup a pád od Seana Dextera. Společnost se nechala unést marketingem na úkor samotného produktu a silně klesla v poptávce. Michael McWatters z HBO Max pokračuje v tématu a uvažuje o důvodech neúspěchu InVision Studio. Společnost byla rozostřena v mnoha oblastech a ve skutečnosti se nezaměřovala na kritické strategické oblasti.

 • < b> Anima. Zpráva o práci Miroslava Bekyarova.
 • Generátor sněhových vloček – generátor sněhových vloček v prohlížeči.
 • Axure RP 10 – Beta verze vydána. Aktualizované rozhraní, vylepšená práce se stavy a přizpůsobivost komponent, zpracování chyb, seznamy a tabulky založené na datech a další. Tento nástroj stále dobře doplňuje Figma pro testování použitelnosti složitých prototypů.
 • Rive je nástroj pro animaci her a front-end ilustrací.

Návrhový systém společnosti Rostelecom

Je pravda, že většina komponent je stále ve formě snímků obrazovky.

Typické struktury a zarovnání týmového designu

Kate Kaplan hovoří o výzkumu designérských týmů ze skupiny Nielsen/Norman Group. Zdůrazňuje zajímavé korelace mezi integračním formátem designéra a velikostí společnosti, funkčním uspořádáním a dopadem na různé části produktu.

Pinterest předpovídá 2021

Predikce trendů Pinterestu 2021. Je plný skutečných poznatků – dívají se na to, co lidé shromažďují. Spousta nejtučnějších specializovaných nápadů o tom, jak domácí úkoly mění mnoho aspektů života, nikoli o trivialitě a kapitánství.

Jak rychle vytvořit a bezbolestně implementovat velkou sadu ikon pro digitální produkty a služby: zkušenosti Raiffeisenbank

Dmitry Myasnikov z Raiffeisenbank hovoří o aktualizaci velké sady 500 ikon. Proces vytváření a zavedení do systému návrhu komponent a šablon v aplikaci Figma, který nahradí předchozí styl.

Flash Is Dead

Adobe Flash bude 31. prosince 2020 pryč. Tiffany Brown napsal malý nekrolog zdůrazňující jeho úspěchy, nejen kritiku.

Ueno + Twitter

Jedno z nejjasnějších designových studií Ueno se prodalo Twitteru. Krize koronavirů vážně ochromila jejich podnikání.

Screenlane – Web & amp; inspirace designem mobilního uživatelského rozhraní

Sbírka vzorů pro mobilní aplikace a weby.

Orientace na hodnotu

Scott Sehlhorst nabízí svůj vlastní model zralosti produktového týmu. Od základního mikromanažmentu dodávek až po změnu kvality a vytváření hodnot.

Pomocí dotazů „How Might We“ si můžete představit správné problémy

Maria Rosala ze skupiny Nielsen/Norman Group poskytuje rady ohledně správné znění „Jak jsme mohli“. Měly by pocházet z problému a neměly by přímo popisovat řešení.

Měření, definování a zlepšování produktivity – Návrh produktivity Blueprint

Designérský tým Spotify optimalizuje drahocenný čas, který designéři tráví na úkolech s potravinami, nikoli na uspořádání pracovního prostředí a řešení každodenních problémů. Analyzují pracovní toky různých týmů a navrhují body zlepšení. Šablona na obr.

Přečtěte si celý přehled na mém blogu. Nové odkazy lze sledovat také ve skupině Facebook nebo VKontakte, stejně jako v kanálu Telegram. Děkuji všem, kteří pomáhají vyplnit trávení. Nové recenze můžete také dostávat poštou.

#figma #sketch #sketch

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.