Nová identita pro Voroněžskou lesnickou univerzitu

V loňském roce jsme hovořili o 4 konceptech nové identity pro VGLTU. V komentářích pak argumentovali myšlenkami a zkratkami, za kterými se znalosti skrývají. Dnes vám stručně řekneme, z čeho jsou vyrobeny výherní „prsteny“.

Před zahájením práce jsme se rozhodli blíže podívat na univerzitu a její historii. Ve struktuře univerzity, ve znalostech, v názvu jsme viděli kombinaci dvou konceptů – „les“ a „technologie“. Jsou zde proškoleni specialisté na správu přírody, lesní hospodářství a zpracování dřeva a těžbu dřeva.

Tato interakce konceptů se stala základem stylu „ring“. Samotné označení odkazuje na přirozené a naturalistické – zjednodušenou formu letokruhů. Nejedná se o symetrické geometricky pravidelné kruhy, ale o přirozeně živé formy, které se mohou transformovat do vzoru a vyplnit prostor.

Logo interaguje s modernistickou typografií založenou na styrénovém písmu a estetice švýcarského plakátu. Společně existují v rámci geometricky přísných forem – dokumentů, vizitek, vlajek a bannerů.

Diskrétní paleta barev je založena na komplexních přírodních barvách – zpracovaném dřevu a hluboké lesní zeleni. Kromě přírodních asociací barvy připomínají tradicionalismus klasických univerzit.

Ve výsledku jsme univerzitě pomohli najít nový vizuální jazyk založený na interakci přírodních zdrojů a technickém přístupu. Nyní musíme tvrdě pracovat na „přistání“ nové korporátní identity na dopravcích známých univerzitě.

V tuto chvíli je obtížné měřit úspěch této práce, ale již jsme spokojeni, že jeden z možností bylo vybráno hlasováním, tedy skuteční studenti a učitelé se na něj podívali, nějak si ho představovali ve skutečném životě. Budeme považovat za naše vítězství, pokud si logo vezme svůj vlastní život a najde uplatnění na nejneočekávanějších místech. Například být načmáraný modrým perem pod stolem.

Pokud se chcete dozvědět více o pracovním procesu a dalších možnostech identity, přečtěte si případ na našem webu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.