Nová identita od kreativní agentury CREVV: případ Depositphotos

Depositphotos poprvé za 10 let obnovila svou vizuální identitu. Během redesignu vytvořil tým CREVV nové logo a písmo a také aktualizoval paletu podnikových barev. Podrobnosti o rebrandingu v případové studii.

Hledání konceptu nové identity

Od Depositphotos je jednoduchý a spolehlivý pomocník pro tvůrce a kreativní týmy, barvy hlavních vizuálních prvků jsou černé a bílé. A pro komunikaci s autory fotografického materiálu jsme zvolili jasnou barevnou paletu, která zdůrazňuje rozmanitost a originalitu jejich práce.

Nová paleta obsahuje téměř všechny barvy ve spektru, což vám umožňuje vytvářet harmonické kombinace s fotografiemi a vzory. Nyní, když vyvíjejí rozvržení pro reklamu, web a další úkoly, mohou návrháři Depositphotos snadno přepnout na jakýkoli gamut.

Pro snadné použití vytvořil CREVV sady tří odstínů, které se vždy používají společně. První barva je velmi světlá, druhá je sytá, třetí je tmavá (používá se méně často, pro tlačítka a další prvky). Pokud je pozadí světlé, bude text na něm nasycený a naopak. Pokud při vytváření rozvržení návrhář nemá dostatek kombinací z palety, můžete barvy vždy sladit s obsahem pomocí výše popsaného nastaveného schématu.

Výběr písma

Nové firemní písmo Depositphotos bylo vyvinuto ukrajinským typovým designérem Dmitrijem Rastvortsevem. Má několik stylů: běžné sans a čtyři další kreativní další písma.

Čisté a promyšlené písmo je aktualizovaným pojetím hlavního „tradičního“ písma Depositphotos, přičemž další čtyři odrážejí kreativitu společnosti.

Další styly vycházejí z uměleckých a designových trendů z celého světa. Originální písmo použité v logu Depositphotos vedlo tým k vytvoření stylu inspirovaného Bauhausem. Potřeba čtvercového písma vedla k souvisejícímu stylu Vkhutemas. Funky styl Naive Script byl inspirován dětskou naivní kaligrafií, zatímco drzá Brooklynská zoo je kývnutím ke graffiti kultuře.

nové logo p>Vývoj loga začal hledáním tvarů a skic. V procesu se objevily různé možnosti. Jedním z nich byl znak zkratky dp, ale neprošel kontrolou jedinečnosti.

Při práci na textové části loga návrhářský tým analyzoval původní písmo a uvědomil si, že má velmi charakteristický rytmický vzor. Toho je dosaženo střídáním širokých kulatých písmen d-e-p-o a poměrně úzkých s-i-t. Samostatně stojí za zmínku písmeno h, které vyčnívá z obecného rytmu. Je to velmi charakteristické díky neobvyklé natažené pravé noze. Návrháři přesunuli rytmické prvky a písmeno h do nové textové části loga, kde byly překresleny všechny znaky. Rovněž jsme zvětšili mezeru mezi písmeny, aby se usnadnilo čtení.

Nové logo vychází z objektivu fotoaparátu. Návrháři zachovali kontinuitu předchozí verze označení, ale učinili ji modernější. Nová značka se stala rozpoznatelnější, tvarem odráží text loga Depositphotos. V zásadě spojil myšlenku objektivu fotoaparátu a tvar malého písmene d, čímž dal designu více osobnosti.

< p> Některé z hlavních komunikačních prostředků pro Depositphotos jsou bannery a e-mailové zpravodaje. Tým CREVV pro ně samostatně vyvinul systém a možnosti umístění loga tak, aby všechny návrhy a obrázky vypadaly organicky. Agentura také vytvořila řadu značkových animací pro použití v sociálních sítích.

Redesign symbolizoval začátek nové etapy v rozvoj společnosti a také pomohl odrážet vývoj hodnot, cílů a poslání značky.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.