„Nemáte web, ale bolest“: jak jsme přestali být starou školou a zvýšili počet transakcí

Začátkem prosince jsme začali redesignovat web DamProdam.ru. Byl staromódní a mnoho otravoval. Řeknu vám, proč jsme začali přestavovat právě teď a jak nový UX ovlivnil podnikání.

Podívali jsme se na starý design od logistů

Na vývoji minulosti se podílel designér na volné noze design. Nikdy jsme ho neviděli: jen ho doporučili pro malé práce.

Neexistoval žádný vlastní koncept webových stránek. Jako reference byla brána logistická společnost Eride. Navzdory zcela odlišným produktům jsme našli podobnost logiky a na jejím základě jsme vytvořili naši první stránku s výměnou výkupného pro iPhony.

Ve výsledku jsme zkopírovali část cesty uživatele, vytvořili jsme si design, přidali určitá přání a spustili jej do práce. Stalo se toto:

A toto je návrh společnosti Eride z roku 2017:

Pak jsme měli jen jednu otázku: služba vzlétne nebo ne. Po týdnu testování jsme si uvědomili, že cesta byla správná. Můžete bezpečně investovat čas, prostředky a peníze do vývoje.

Dva týdny po uvedení nového designu jsme přestali žádat klientův mobilní telefon před zobrazením výkupné. Zpočátku se nám zdálo, že všichni konkurenti použijí výpočet a že to není fér. Ale rychle jsme tyto myšlenky opustili.

Nejprve jsme neplánovali spamovat ty, kteří nebyli připraveni naši službu využívat. Zadruhé, pokud taková „technika“ osobně u nás, stejně jako u uživatelů jiných webů, vyvolává negativní emoce, tak proč to děláme doma? Práce s klienty prostřednictvím nátlaku je špatný způsob.

Ve výsledku s námi mnoho stránek webu žilo 2,5 roku – do posledního přepracování.

Níže je stránka pro výpočet nákladů na MacBook. Stále neaktualizováno: uvnitř je velmi obtížný engine, musíte hodně předvídat, abyste nic neztratili.

Od roku 2017 postupně jsme přidávali malé prvky na další stránky webu a prováděli úpravy.

Pravidelně jsme něco tónovali, vylepšovali pro pohodlí uživatelů. Ale to vše bylo provedeno na stejné základní úrovni. Změny jsme provedli na základě webového prohlížeče, recenzí zákazníků a dalších webů, kde se nám některé prvky líbily.

Stránka s cenami pro iPhone byla aktualizována. Stará verze:

Nová verze kalkulačky:

A tak se to stalo po nějaké době:

V budoucnu vám ukážu naše nové logo a několik prvků:

Proč jsme se rozhodli přejít

Od roku 2017 do roku 2020 jsme žili se starým designem, dokud se k týmu nepřipojila osoba, která se ve svém volném čase věnuje rizikovým projektům. Radí nám ve strategických otázkách a pomáhá při jednáních s významnými značkami.

Jednou na schůzce řekl: „Lidi, trvám na tom, abyste vytvořili nový design. Vaše je tak stará škola, že mi brání dělat úvod svým kolegům. Je velmi důležité mít moderní obal, který odpovídá trendům doby. A máte bolesti, ne webovou stránku! “

Po tom, co jsme slyšeli, jsme byli rozhořčení a překvapení. Může někdo opravdu tak nelíbit náš design? Tisíce světových společností, jako je Avito, Amazon nebo eBay, nemají s designem vůbec žádné starosti, ale místo toho investují do inteligentních mechanismů bodování, aby zlepšily uživatelský komfort, převod a potěšení z nákupu.

Ale protože tomu tak je, začali jsme hledat nového designéra. Ve výsledku jsme se usadili na člověku, který k nám přišel na doporučení a dříve se zabýval designem rozhraní v Yandex.Music.

Koncept

Vývoj konceptu trval asi dva měsíce. Naším jediným přáním bylo zachovat logiku cesty uživatele.

Návrhář nastínil úkol následovně: „Aktualizace stylu s danými konstantami ve formě metafory loga a přivedení komunikace ke společnému jmenovateli.“

Bylo důležité revidovat strukturu a najít univerzální řešení pro přidání jakéhokoli typu zařízení, protože služba poskytuje příležitost zbavit se téměř jakékoli technologie Apple nebo Samsung.

Jak říká vývojář, „kromě strukturálních prací jsem chtěl, aby byl web uživatelsky přívětivější a snížilo se množství vylitých informací současně. Toho bylo dosaženo rozdělením kalkulačky do sémantických fází a zvětšením prostoru rozložení jako celku. “

Níže uvádíme vizuální příklady toho, co se stalo:

A to se stalo v roce 2020:

Pro nový design jsme zvolili nové moderní písmo, provedli nějakou kosmetickou práci s logem a vybrali novou osvěžující barvu, která lépe souvisí s prodejem nebo nákupem nových gadgetů.

A znovu. Původně:

Nyní:

Bylo:

Nyní:

Spodní řádek

Pro nás bylo rozhodnutí o redesignu zpočátku kontroverzní. Postupně si na to zvykáme, ale s některými body stále nesouhlasíme. Začali jsme však tak, jak to je, protože stále věříme, že nakonec je to produkt, který řídí, a nikoli jeho shell.

V naší službě je klíčovým faktorem pro rozhodování cena a služba. Bez ohledu na to, jak je hipster minimalistický a moderní design, neztratíte ani 2 tisíce rublů za krásný obrázek. A pokud jste spokojeni se službami, pohodlím, kvalitou a rychlostí, je problém vyřešen.

Přesto doufáme, že jsme nyní dosáhli společného jmenovatele: vyvážený design a pohodlné technologické řešení.

Konverze neklesly – naopak se zvýšily. To pravděpodobně nebude zcela souviset s novým designem. Myslíme si, že se jedná o kombinaci faktorů po celý rok 2020, které obecně ovlivnily naše podnikání. V loňském roce vykázal růst počtu transakcí + 300%.

Navrhujeme, abyste hodnotili naši cestu nejen na úrovni lajku/nelibosti, ale přejděte na konec – a do komentářů napište, co je trapné a co se stalo v novém designu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.