Nejoblíbenější spotřebitelské značky na světě: Infografika financování podnikání

Držitel autorských práv tento materiál je Business Financing (businessfinancing.co.uk).

Světu obchodu dominuje hrstka velkých značek. Jen v módním průmyslu generuje 20 nejlepších společností 97% všech globálních maloobchodních zisků. A pět nejznámějších jmen tvoří více než 20% hodnoty celého indexu S&P 500. Pravděpodobně tušíte, co je těchto pět jmen. (Přečtěte si další informace a zjistěte odpověď.)

Pandemie situaci ještě zhoršila. Velké společnosti nyní vypadají jako bezpečnější způsob investování peněz pro investory. Bohužel tyto „super korporace“ často svým zaměstnancům nedostávaly dostatečné odměny a příliš se nestarají o kvalitu produktů.

Pro malé podniky však existují dobré zprávy: tyto velké organizace bývají příliš pomalé. Jen si pomyslete, jak online značky přerostly obchodní domy, které nedokázaly držet krok s dobou. Proto by nemělo být překvapením, že nová generace podnikatelů pracuje také na modernějších metrikách, jako je zapojení komunity, spokojenost zaměstnanců a filantropie. Pro to, co děláte, abyste měli hodnotu, nemusíte být nejpopulárnější společností.

Přesto v části Financování podniků zajímalo, které spotřebitelské značky jsou v současné době nejoblíbenější na světě. Jedná se o samotné společnosti, kterým by měl malý podnik věnovat pozornost. Odborníci pomocí Plánovače klíčových slov Google změřili objem vyhledávání nejlepších značek za poslední rok a zjistili, která značka pro spotřebitele je v každé zemi nejvíce vyhledávána. Totéž pak udělali napříč odvětvími v řadě průmyslových odvětví, jako je móda a rychlé občerstvení. Posunutím dolů zobrazíte všechny podrobnosti.

A ano, všimnete si většiny z výše zmíněných pěti společností s dominantním postavením na akciovém trhu. Jedná se o Microsoft, Apple, Amazon, Facebook a Alphabet (mateřská společnost Google).

Klíčová zjištění

  • Google je nejoblíbenější značkou v největším počtu zemí (100).
  • Amazon je nejoblíbenější značkou z hlediska globálního objemu vyhledávání (192 548 485 vyhledávání oproti 97 471 370 pro Google).
  • Epic Games je nejpopulárnější herní značkou ve 141 zemích, což z ní činí nejdominantnější značku ve svém odvětví.
  • Apple je nejoblíbenějším výrobcem telefonů z hlediska objemu vyhledávání, ale zaujímá pouze čtvrté místo v prodeje.

Bojiště o dominanci globální značky

Nejoblíbenější spotřebitelské značky na světě jsou v drtivé většině online, většinou americké. Ve skutečnosti jsou prvními čtyřmi značkami (podle počtu zemí, ve kterých vedou) američtí online giganti: Google (lídr ve vyhledávání ve 100 zemích), Netflix (45 zemí), Amazon (30 zemí) a eBay (11 zemí) … O to pozoruhodnější je, že Amazon je oficiálně přítomen pouze v 18 zemích. Pátou nejoblíbenější značkou je však švédská nábytkářská společnost IKEA, jejíž značka se stejně jako čtyři předchozí organizace stala synonymem pro svůj produkt/službu.

Být přední značkou i v jedné zemi je již pozoruhodné, ale oblíbená značka některých zemí vás může trochu překvapit. Například Pampers (lídr v Jižní Georgii a na Jižních Sandwichových ostrovech) a Audi (lídr ve Vatikánu) nejsou značky, které byste v tomto žebříčku očekávali.

Evropa

Jak vysoko značka IKEA stoupá nad Evropou! Značka nábytku působí na všech kontinentech kromě Jižní Ameriky, ale v Evropě má téměř dvakrát tolik obchodů než ve všech ostatních zemích dohromady. Kupodivu, stejně jako jiné populární evropské značky, je objem vyhledávání IKEA teritoriální. Tato značka dominuje ve Skandinávii, Amazon je na jihozápadě kontinentu, zatímco Netflix a Google jsou více zastoupeny na východě.

Je zajímavé vidět Google jako přední značku v Rusku, zejména vzhledem k jeho současnému zaostávání za společností Yandex, pokud jde o počet uživatelů. To však může být způsobeno skutečností, že hodnocení používalo Plánovač klíčových slov Google, což by mohlo vést ke zkreslení údajů pro tuto zemi.

Severní Amerika

Severní Amerika je rozdělena docela jasně na dvě části. Severoameričané rádi nakupují, Středoameričané milují Netflix. Neexistuje způsob, jak by lidé v Karibiku mohli přestat googlovat Amazon, ačkoli výsledky vyhledávání jsou často zklamáním – existují značná omezení toho, co Amazon bude dodávat mimo své oficiální území.

Jižní Amerika

< img src = "/wp-content/uploads/0f7aa69689b3cb8071608a8cf3959f03.png" />

Takže ze Střední do Jižní Ameriky lidé hledají Netflix. Více než jeden z deseti Hispánců využívá streamovací službu alespoň jednou měsíčně a do roku 2025 se počet diváků v regionu pravděpodobně zvýší o 54% na 48 milionů předplatitelů. Netflix prokázal svou oddanost Latinské Americe otevřením svého sídla v Mexiku v roce 2020 a Latinská Amerika oplácí hledání Netflixu více než u jakékoli jiné značky.

Střední východ a střední Asie

Toto je příběh o dvou značkách, které v tomto regionu soupeří: Google a Netflix. A přestože se Google do hry o globální nadvládu dostal už dříve, je třeba dát Netflixu uznání za to, že se stala nejsledovanější televizí na světě a její služby byly za pouhých sedm let k dispozici ve 190 zemích. Jedinou regionální výjimkou z dominance Google/Netflix v tomto regionu je vedení eBay v Izraeli. Jde o to, že izraelští prodejci vyvážejí spoustu zboží pomocí eBay, který na rozdíl od Amazonu nepřestal do této oblasti během uzamčení dodávat.

Zbytek Asie a Oceánie

Existuje několik nových alternativ k dominanci Google a Amazon v Oceánii. Například obyvatelé jižního Pacifiku se při žízni obracejí ke svému vyhledávači a požadují, aby je uhasila Pepsi (dominantní v Pitcairnu) nebo Jack Daniel's (vedoucí ve Wallis a Futuna). Baidu zároveň zaujímá místo společnosti Google v Číně, kde je Google zakázán. Částečně díky tomu je Baidu druhým nejoblíbenějším vyhledávačem na světě.

Afrika

Největší hráči v tomto žebříčku jsou v Africe viditelnější než kdekoli jinde. Překvapivě však zůstává skutečnost, že značka Pampers vede v Jižní Georgii a na Jižních Sandwichových ostrovech. Nejoblíbenější vyhledávání těchto ostrovů však bylo prováděno pouze 10krát ročně, což odráží absenci stálých obyvatel v této oblasti. Ve skutečnosti všech těchto 10 hledání plenek mohlo pocházet od stejného zoufalého rodiče, který pracoval pro Britskou antarktickou výzkumnou službu.

Nejpopulárnější spotřebitelské značky na světě podle odvětví

Možná nepřekvapuje , nejoblíbenější značky se v jednotlivých zemích až tak neliší. Když se podíváte na sektorová data, je tu ještě několik překvapení. Následující série světových map ukazuje nejvyhledávanější značku pro spotřebitele v každé zemi pro odvětví módy, rychlého občerstvení, her, domácích spotřebičů a chytrých telefonů.

Apple dostává více požadavků, ale prodává méně telefonů

Slovo „iPhone“ není zcela synonymem pro „smartphone“, nicméně ruční počítač Apple nastavil u všech těchto zařízení laťku vysoko a je stále vítaným nákupem. Není tedy žádným překvapením, že Apple je nejoblíbenější značkou smartphonů na světě a je na prvním místě ve 127 zemích. S 11 308 825 vyhledáváními po celém světě je vyhledáváno více než Huawei a Xiaomi dohromady, ačkoli obě čínské značky prodávají více telefonů než Apple.

Nintendo již není číslo jedna

Popularita Epic Games je prostě … epická. Hráči vědí, co hledají, a proto američtí vývojáři videoher a softwaru dostávají více požadavků než slavnější jména jako Nintendo. Epic Games se řadí na 1. místo ve 141 zemích s celkovým počtem 4 716 375 vyhledávání; Nintendo je na druhém místě a vede ve 24 zemích s 3 120 010 vyhledáváními.

Nike vede módní závod

Nike je známé jméno po celém světě, stejně jako nejoblíbenější módní značka ve 49 zemích a zaujímá první místo v tomto oboru. Společnost H&M však celkově získala více vyhledávacích dotazů, přičemž 34 026 650 vyhledávalo proti 23 435 140 pro společnost Nike. Zara s 28 798 130 vyhledáváními je také před společností Nike. H&M a Zara jsou nejoblíbenější módní značky ve 38 zemích.

Svět stále miluje McDonald's

Zlaté oblouky ovládají představivost milovníků rychlého občerstvení: McDonald's je nejoblíbenější značkou rychlého občerstvení v 75 zemích. Objem vyhledávání McDonald's (27 090 830 vyhledávání) převyšuje počet vyhledávání v KFC (9 601 550 vyhledávání), což je nejoblíbenější značka rychlého občerstvení v 65 zemích, a Pizza Hut (18 111 090 vyhledávání), která je lídrem ve 28 zemích. Vlastenečtí Kanaďané hledají Tima Hortonsa, jméno, které je mimo Severní Ameriku málo známé, ačkoli káva a bagely mohou brzy zasáhnout všechny hlavní ulice ve Velké Británii.

Německá značka domácích spotřebičů je nejoblíbenější ve světě

Německý výrobce domácích spotřebičů Bosh je nejoblíbenější značkou v tomto odvětví v 69 zemích. Druhý v pořadí Dyson (vedoucí ve 30 zemích) však obdrží více vyhledávání (1 142 285 vs. 883 085). Také překvapivě je Samsung na třetím místě, což je značka číslo jedna pro domácí spotřebiče ve 26 zemích.

Soutěž Global Popularity Contest

Nejoblíbenější značky na světě udržují svůj úspěch s předvídatelnými dovednostmi, protože jejich zákazníci vždy vědí, co dostávají. Je zajímavé sledovat, jak tyto spotřebitelské značky zaujaly veřejnou představivost a jak se liší od země k zemi. Spotřebitelé a malé podniky však vědí, že být „jedničkou“ není všechno. To, jak nakupujete, jak vyrábíte a prodáváte svůj produkt, jak komunikujete s lidmi na vašem trhu, to vše určuje, kdo jste jako zákazník nebo podnikatel.

Průzkum

Která z pěti nejpopulárnějších světových značek se vám líbí nejvíce? Google Netflix Amazon eBay IKEA Zobrazit výsledky Hlasovat Hlasovat

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.