Nejlepší dovednosti designérů na vyžádání v roce 2021

V tomto článku si povíme o produktivitě, vzdálené disciplíně a dalších aspektech, které optimalizují vaši práci.

Zdroj

Michal Malewicz

2020 je konečně za námi. Byl to špatný rok v mnoha průmyslových odvětvích, ale byl to také milník pro ně. A pokud vynecháte všechno špatné, pak se jako ostatní designéři můžete v roce 2021 učit a zlepšovat sebe i svou produktivitu.

Vzdálená práce se změnila z trendu několika zaměstnavatelů, kteří myslí dopředu. do skutečné nutnosti. Navíc radikálně změnila způsob komunikace týmu a práce na projektech.

To je většinou dobré, ale ne bez nuancí.

Jak růst v roce 2021

Na základě mých osobních zkušeností a průzkumů lidských zdrojů a ředitelů velkých společností (kteří vedou velké designové týmy) jsem dospěl k závěru, že designér ve struktuře pyramidy již nestačí. Designéři s úzkým profilem, kteří často ne zcela designují, nejsou nyní žádaní, ale není to nic nového.

Společnosti hledají designéry a výzkumné pracovníky jednorožců. Oni mají přirozeně něco společného, ​​takže spolu mohou dobře komunikovat.

Ale pokud ano, na co byste se měli zaměřit, pokud chcete být nejlepším (a dobře placeným) designérem v roce 2021?

Aby byl tento rok pro vás úspěšný, musíte zvážit dvě hlavní věci.

Disciplína

Pokud si myslíte, že existuje způsob, jak se „propracovat na vrchol“ bez jakékoli tvrdé práce, pak to bohužel není zdaleka tak. Disciplína je nejdůležitější věcí pro osobní růst v jakékoli oblasti.

Díky ní jsou „správní lidé“ na svých místech. V každé fázi to vyžaduje obrovské úsilí, odhodlání a sebezáchovy. Přirozeně máme tendenci věci odkládat na později, litovat sebe a zvolit nejjednodušší možnost. Někdo si vybere pizzu a Netflix, někdo si vybere salát a předplatné sálu.

Řetěz nahoře je velmi podobný zdokonalování vašich návrhářských dovedností. Pokud budete cvičit každý den, design se pro vás stane druhou přirozeností. Budete schopni instinktivně činit správná rozhodnutí, vidět chyby v projektu na první pohled a možná řešení se kouzelně objeví přímo před vašimi očima.

Abyste toho ale dosáhli, musíte vynaložit velké úsilí. Nemusíte z toho být příliš fanatičtí, ale vyhradit si alespoň jednu hodinu denně (včetně víkendů) na malý osobní průzkum stojí za to.

Většina společností vás nutí do úzkého a cíleného výklenku, takže pracujete na stejném nebo podobném typu designu měsíce nebo roky. Je velmi důležité jít nad rámec toho a věnovat svůj čas učení a zdokonalování.

Designové dovednosti jsou jako svaly – je třeba je trénovat.

Začněte v malém

Začal jsem s každodenními dechovými cvičeními před prací – něco, co každý den trvá jen pár minut, ale dává mi sílu a motivaci. Nebylo to snadné, ale soustředění a disciplína mi umožnily dělat je denně po celý rok 2020, aniž bych zmeškal jediný den.

V určitém okamžiku budete moci důsledně provádět složitější a náročnější úkoly, což je vaším cílem.

Denní výzvy

Většina lidí se snaží hned začít s designem uživatelského rozhraní, který je nyní stále populárnější. Smutnou pravdou však je, že většina se tohoto podniku vzdá kolem 6. dne. Zůstat motivovaný je tím, co vytváří všestranný efekt, o kterém všichni mluvili v roce 2020.

Čas a vynaložené úsilí jsou základem úspěchu. Abyste toho v něčem dosáhli, musíte projít všemi obtížemi, které na cestě potkáte. Nedostatek okamžitých výsledků může být velmi znepokojující – tak funguje náš mozek. Musí však být překonáno pokušení „vydechnout si“.

Pokud uděláte co i jen jednu výjimku, je pravděpodobné, že veškerý váš pokrok bude na dně. Cvičte, i když se vám nechce.

Praxe, jako by na tom byla závislá vaše budoucnost, protože víte co? Opravdu to záleží jen na vás.

Zvědavost

Slavné rčení Malcolma Gladwella říká, že abyste si osvojili dovednost, musíte ji strávit 10 000 hodin. V některých případech to tak je, vše záleží na tom, jak produktivně tento čas trávíte.

Jsem přesvědčen, že v době, kdy výzkumný tým zjistí, že PMF (product-to-market fit) vyhovuje, již bude existovat mnoho osvědčených postupů, které mohou pokrýt většinu potřebné informační architektury.

Digitální produkty se navzájem neliší, i když tomu chceme věřit. Přesto je nutné nějakým způsobem předat hodnotu produktu lidem, kteří jej budou používat. A kromě snadného použití samozřejmě musíme mít plán, jak jim udělat radost.

Pokud uživatelé produkt milují, znamená to, že návrháři odvedli skvělou práci při vytváření hodnoty. UX nemá na tuto hodnotu většinou žádný dopad. Pokud však předpokládáme, že to má vliv, pak se ukáže, že je opravdu těžké potěšit lidi jinou aplikací materiálového designu. To platí zejména pro B2C.

Vyzkoušet něco nového

Ve výsledku se ukázalo, že jako začínající návrhář UX/UI se nemůžete omezit pouze na jednu metodu vlastního vývoje.

Experimentujte s mnoha různými věcmi a učte se z nich důležité lekce, protože tato zkušenost s učením vám umožňuje vybrat ty nejlepší prvky pro váš projekt. Začněte s povrchními věcmi, jako je učení se přihlášení bez hesla, a skončíte s nejnovějšími trendy uživatelského rozhraní.

Ano, můžete a měli byste si hrát se skleněným morfismem a dokonce s neomorfismem, protože až po práci s nimi můžete říci, že určitý styl nedává smysl. Dostupnost je nízká, pouze pokud to povolíte. V případě neomorfismu dostupnost klesla kvůli nadužívání stylů u nejrůznějších prvků.

Nezastavujte se!

Prozkoumejte další věci. K výuce 3D existují snadno použitelné nástroje a můžete dokonce zvážit použití voxelů nebo animovaných přechodů.

Staňte se nejlepším

Stát se univerzálnějším, rychlejším a disciplinovanějším designérem vám samozřejmě pomůže uspět v práci … Častěji než ne, vede to k významnému finančnímu zisku, velkému počtu hodnotných projektů a menšímu stresu v práci.

Ale to vše znovu vyžaduje obrovské úsilí, práci, zkoumání a zvládnutí nových dovedností ve vaší klíčové oblasti odborných znalostí. Teprve poté, co jste pracovali na desítkách návrhů, začnete vidět nesrozumitelné způsoby řešení problémů.

To se stane na podvědomé úrovni. Protože tak to funguje. Získané zkušenosti náš mozek okamžitě vstřebává. Nyní si představte, co by se stalo, kdybyste nepracovali desítky návrhů, ale stovky.

Zní to neuvěřitelně, hm? No, za rok je 365 dní, že? Přijměte opatření!

Vyhledejte další zajímavé a relevantní články v našem blogu a telegramovém kanálu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.