Návrháři hovořili o novém obalu pro McDonald’s – společnost upustí od velkých nápisů ve prospěch ikon

Návrháři očekávají, že jediný grafický systém zvýší povědomí o značce.

Obalový systém pro řetězec rychlého občerstvení přepracoval nezávislá agentura značky Pearlfisher. Jak bylo plánováno, redesign přidá značce „pocit radosti a lehkosti“.

Pearlfisher se rozhodl upustit od objemného písma na krabičkách a obalech a zaměřit se na ikony, které poskytují jednotný vizuální rámec pro různé produkty značky. Agentura také doufá, že nové obaly se snadno srozumitelnou grafikou budou uznávány po celém světě a pomohou zaměstnancům McDonald's snáze identifikovat správné obaly.

„Naším úkolem bylo zjistit, co je na každém produktu McDonald's zvláštní, a vyvinout systém, který by umožňoval ostatním, aby učinili totéž,“ uvedla Matt, kreativní ředitel Pearlfisheru. Například vlny byly přidány do krabičky na rybí filé a na balení cheeseburgeru se objevil roztavený sýr. Na vnitřní stranu obalu na hranolky byl přidán obrázek samotného produktu.

„Pearlfisher pomohl tomuto redesignu předefinovat naši značku, zdůraznit naše funkce menu a znovu potvrdit náš závazek ke kvalitě,“ uvedla Barbara Yeling, hlavní ředitelka globální strategie nabídek v McDonald's.

Poslední přepracovaný obal McDonald's v roce 2016.

  • Návrh oznámil, že McDonald's změní vzhled roku v listopadu 2020. Publikace napsala, že obaly budou po celém světě vyměněny do dvou let, ale studio nezveřejnilo podrobnosti.
  • V lednu 2021 společnost Burger King oznámila, že rebranduje poprvé za posledních 20 let: změní to logo a vizuální styl značky po celém světě.

#mcdonalds #news

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.