Mini projekt hodný každého designéra

Návrhář mě požádal, abych mu dal testovací úkol. Nyní nehledáme lidi v tomto směru, a tak jsme se dohodli, že přijdu s úkolem, který dobře ukáže jeho kvality a nasměruje ho správným směrem. Sdílím tento úkol s vámi.

Úkol je následující: přijít se službou a implementovat do ní JEDEN scénář.

Sekvence akcí by mělo být následující:

  1. Vyberte téma. Protože návrh jakéhokoli rozhraní by měl vycházet z porozumění uživateli, doporučuji vám vybrat služba, kterou vaši přátelé používají nebo mohou využívat.
  2. Pochopte cíle uživatele. Proveďte rozhovor s přítelem nebo využijte své zkušenosti. Musíte určit problémy uživatele a za jakým účelem bude vaši službu používat.
  3. Vytvořte skript. Krok za krokem popište, jak bude daná osoba používat vaši službu. . Pak přemýšlejte o tom, jaké potíže mohou na každém kroku nastat, a najděte způsoby, jak se jim vyhnout.
  4. Připravte prototyp. Vezměte nějaký papír a proveďte několik možností, jak rozhraní může vypadat. Vyberte si ten nejlepší. Nepokoušejte se do detailů, pouze vytvořte strukturu.
  5. Vyberte si vizuální styl. Přemýšlejte, který vizuální styl bude vyhovovat vašim službám. To pomůže otázce: jaké poselství musíte lidem sdělit a kterým?
  6. Dát to dohromady. Zkombinujte své prototypy se zvoleným stylem v grafickém editoru. Pokud v procesu přijdou nové nápady, nebojte se změnit prototypy.

Po provedení tohoto projektu návrhář nejen doplní portfolio o kvalitní práci, ale také se také naučí správný postup, který začátečníkům obvykle velmi chybí.

Tento článek je odpovědí na otázku čtenáře. Pokud máte také dotazy, napište: iskros.com/ask. Rád se podělím o své zkušenosti nebo názor.

Moje telegramové kanály: o práci a o knihách. Můj Instagram.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.