M je pro Market: jak Yandex.Market začal aktualizovat svou firemní identitu

Od 1. října má Market příležitost nakupovat: služba spojila jak platformu pro porovnávání cen a výběr zboží, tak tržiště. Hlavním cílem bylo zajistit plynulé změny pro uživatele. Nyní, když došlo k přechodu, je čas odvážně přestavět novou značku a její vizuální jazyk. Anna Bolshakova, umělecká ředitelka Yandex.Market, hovořila o první fázi rebrandingu trhu.

Umělecká ředitelka Yandex.Market

Již 20 let je Market službou porovnávání cen a výběru produktů. Nyní je to nové tržiště a potřebuje nový image a novou platformu značky. Produkt se změnil – stejně tak i podání.

První fází rebrandingu je změna ikony, protože toto je klíčový kontaktní bod mezi uživatelem a produktem.

Potřebovali jsme silné a rozpoznatelné znamení, které by fungovalo dobře online i v běžném offline životě, například v místě vyzvednutí. Nová značka trhu jako místa pro nakupování se stává součástí městského obrazu a to nás zavazuje přemýšlet nejen o nápadné, ale i funkční značce.

Nová identita a ikona odrážejí myšlenku snadného nakupování ve službě. Díky žlutým balicím páskům vynikají naše krabice. Na ikoně jej lze interpretovat jako dynamické písmeno M, které symbolizuje energii a pohyb. Jsme tržiště, které musí dodávat rychle, řešit a usnadňovat život našim uživatelům. A samozřejmě M je Market.

Balicí páska je jedním z prvních prvků snímků ve vizuálním jazyce. značky a produktu. Tento systém budeme vyvíjet a rozšiřovat a distribuovat offline. Samotná služba se bude i nadále vyvíjet, aby poskytovala lepší uživatelské prostředí. Trh usnadňuje zákazníkům život a poskytuje to nejdůležitější – široký sortiment, jasnou komunikaci a snadnou interakci se službou.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.