JTBD v kostce

Hlavní myšlenkou teorie „Jobs To Be Done“ je, že spotřebitel si produkt „najme“, aby jej „fungoval“, a nekupuje si ho. A všechny rámce jsou zaměřeny na odhalení této práce.

Ukazuje se, že existuje mnohem více konkurentů, než se dříve myslelo. Například letecké společnosti soutěží nejen mezi sebou, ale také se společností Skype. Protože skype a letecké společnosti najímají stejnou práci – chatují s blízkými, kteří jsou daleko od vás.

Proč používat?

Pro marketing
V horní části cesty budete moci formulovat hodnotu produktu a zlepšit konverze.

Pro design produktu
Bude pro vás jednodušší rozhodovat o tom, který funkce, kterou uživatelé opravdu potřebují, a která prostě zabere místo pro ikonu.

Jak používat?

Výzkum pomůže identifikovat „práci“, na kterou je produkt „najat“, a také motivaci a kontext uživatelů v době „najímání“ nového produktu nebo „propouštění“ starého jeden.

Výzkum však okamžitě neuvádí, která funkce musí být vyjmuta. Ukazuje, jaký uživatelský problém je třeba vyřešit, a pomáhá definovat kritéria úspěchu.

Rámec pracovních příběhů pomůže popsat úkoly pro nevyřízené položky.
Pracovní příběh je fráze, která popisuje potřebu člověka, kontext jeho výskytu a očekávaný výsledek. Sleduje vzor:

Když _____ (kontext), chci _____ (motivace), to _____ (očekáváno výsledek).

Příklad: Kdy Mám 2 minuty na to, abych si ukousl mezi pracovními schůzkami, chci jíst něco rychlého a vydatného, ​​ vydržet do oběda a udržet si pracovní náladu.

Nekrátké články:

Jobs to be done, or everything you need to know about … My v Carrot Quest jsme prostudovali mnoho komplexních a užitečných materiálů na toto téma, rozhodli jsme se systematizovat … vc.ru Jobs to be Done: how to use the framework … Mluvíme o aplikaci teorie JTBD v praxi: jak vytvořit studii, vést rozhovory a … vc.ru

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.