Jak vytvořit profesionální formuláře?

Originál. Autor: Vikalp Kaushik

Formuláře vypadají jako ty nejnevinnější a nejjednodušší komponenty uživatelského rozhraní, ale jsou také nejdůležitějším typem interakce s vaším produktem.
Tento článek poskytuje několik tipů pro vytváření skvělých formulářů pro webové zdroje.

Formulář je rozhraní, které shromažďuje potřebné informace od uživatele a poté je předá třetí straně.

Hledejte další zajímavé a relevantní články v našem blogu a telegramovém kanálu.

Jejich hlavním cílem je pomoci uživatelům a podnikům dosáhnout jejich osobních cílů prostřednictvím navazování vztahů nebo dialogu mezi nimi. I přes jejich ohromnou důležitost je zcela běžné vidět špatně navržené formuláře.

Zde je několik tipů pro vytváření správných formulářů:

Vyberte zástupce

Štítky nad poli – je to efektivní způsob vytváření formulářů a urychlení jejich vyplňování.

Kromě toho jsou takto navržené formuláře flexibilnější a lépe reagují na různá zařízení.

Seskupit pole

Štítky by měly být blíže k vstupním polím a mezi samotnými poli by měl být určitý prostor. Tento přístup pomůže uživatelům vyhnout se nejasnostem a zpříjemnit a usnadnit jejich používání.

Volitelná pole místo povinných

Lepší, aby byla volitelná pole čitelnější než požadovaná. Formulář tedy bude pro uživatele srozumitelný a méně zdlouhavý.

Uživatelé se cítí pohodlněji, pokud vědí, že toto pole je volitelné a nikoli naopak.

Rozdělit do skupin

Dlouhé formuláře vyplněné mnoha poli mohou být ohromující a obtížně srozumitelné. Měly by být rozděleny do logických skupin přidáním vhodného prostoru a příslušného záhlaví.

Díky tomuto přístupu se uživatelé necítí ohromeni dlouhými formami, protože jsou rozděleni do několika základních částí.

Nahlásit chybu kódy uživatelům

Není nic děsivějšího než nepochopitelná chyba. Chyby kladou veškerou odpovědnost a práci na koncového uživatele, což pravděpodobně povede buď k frustraci, nebo k úplnému odmítnutí formuláře. Dejte uživatelům jasné pokyny, jak chyby opravit.

Závěr:

Celkově vlastně nikdo nechce vyplňovat formuláře, není na tom nic špatného. Existuje ale mnoho způsobů, jak uživatelům usnadnit čtení a pochopení formulářů. Snadno použitelný formulář je efektivní způsob, jak zvýšit počet konverzí, prodej a zapojení ze strany publika. Nezanedbávejte je.

Vyhledejte další zajímavé a relevantní články v našem blogu a telegramovém kanálu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.