Jak vytvořit kreativu pro e-maily. Faye rada. Část 1

Illustrator Designer, EMX

Dobrý den, jsem Fi, Designer a Illustrator v EMX!

Přináším nápady do kreativity – to je to, co dělám;)

Toto je můj příběh o kreativním procesu vytváření e-mailů EMX. Pokud vás zajímá vizuální a zajímá vás, jak s ním můžete pracovat v kontextu písmen, pak vás tento článek určitě zaujme.

Podělím se s vámi o důležité postřehy založené na mých zkušenostech, ukážu vám naruby kreativní procesy v EMX, uvedu tipy a také to vše ukážu s originálními příklady 🙂 Článek bude ve třech částech. A toto je první!

Abychom si navzájem lépe porozuměli, začnu malou „otázkou-odpovědí“!

Časté dotazy

Co je kreativita? A co je kreativita?

Kreativita je schopnost najít zjevné souvislosti mezi zjevnými věcmi. Spustí se proces hledání, aby se vyřešil každý konkrétní problém s designem.

Kreativa (neboli klíčový vizuál) je obrázek v kontextu dopisu. Vizuálně ztělesněný nápad.

A jak vypadá kreativa v návrhu e-mailu?

písmena?

nejprve ilustruje předmět kreativou, doplňuje ji. A druhé písmeno je samostatný digitální produkt: infografika je v estetice kresby zarámována natolik, že se z ní stává kresba.

První ilustruje působivě. Druhý je celý příběh.

Oba jsou podle mého chápání kreativní, ale v různých formátech.

Není třeba porovnávat, co je lepší a co horší. Je důležité, aby text a vizuál existovaly v jediném svazku vyprávění. Chcete-li expresivně ilustrovat nebo vytvořit příběh – jedná se o varianty přístupů k práci s kreativitou.

Takže text lze považovat za kreativní?

Proč e-maily vyžadují kreativu?

Pomáhat dosáhnout cíle tohoto e-mailu a zlepšit vnímání obsahu! Například v našem dopise o případové studii o technologii AMP ji porovnáváme s triky a magií. Toto je příklad kreativního zapojení:

Pokud kreativa nedává smysl, nepřiblíží ji k cíli, nedělá dopis pozoruhodným a zajímavým, pak byste se měli zastavit a přemýšlet o tom, zda děláte všechno správně. Možná tedy není vůbec potřeba kreativita a stojí za to se v e-mailu zaměřit na něco jiného. Přesuňte fokus z „dekorace“ například na text. Nebo je možná lepší zvýraznit některé prvky, aby předplatitel dokončil vaši cílenou akci.

A pokud nikde není kreativita, připomeňte ji, přidejte jí smysl, nechte ji doplnit poselství dopisu, jeho myšlenku a předmět.

V tomto jednoduchém písmenu METRO z níže uvedeného příkladu žije text a obrázek různými životy. Obrázek se šéfkuchařem se na webových stránkách společnosti dobře zakoření a bude obsahovat text v duchu „Šéfkuchař doporučuje!“ Ale ne v tomto dopise o mapě. Zde by stálo za to zaměřit se na samotnou kartu a podmínky jejího designu. Obrázek zde nevytváří žádné „počasí“. Co je to za muže? Proč je kuchař? Vydal kartu hosta a řekl: „Páni!“ Co se děje?! Mám otázky!

Kreativita ve formě fotografie nebo grafiky není všelékem! A to není vždy nutné a někdy to může dokonce odvrátit pozornost od podstaty dopisu. Například potvrzovací e-mail je funkční e-mail s jasným účelem. Přijít s něčím úžasně mimořádným zde není vůbec nutné! Zaměřte se na účel e-mailu!

Double-opt-in dodržující zákony Řekneme vám, proč potřebujete dvojité potvrzení vašeho předplatného a jak ho správně nastavit. emailmatrix.ru

Ale toto není konečná pravda a existují skvělé kreativní příklady i ve stejných potvrzovacích e-mailech. Například:

Jak poznám, zda zasáhne kreativa publika?

Určitě to nebude fungovat, samozřejmě. Všechno je třeba vyzkoušet a vzory si všimnout. Například na konci e-mailu můžete provést jednoduchou anketu „Líbí se/Nelíbí se mi“ a poté zjistit, na které tlačítko bylo v poštovní platformě kliknuto vícekrát.

Psí práce: jak sbírat zpětnou vazbu v … Yuri Zakharov z GeekBrains vysvětlil, jak sbírat zpětnou vazbu a využívat ji ve prospěch marketingu a … emailmatrix.ru

Takové průzkumy například provádíme v našich infografických e-mailech :

Provádějte takové ankety v každém e-mailu a snažte se pochopit, proč se odběratelům líbí některé e-maily více a jiné méně. Možná je to barva pozadí písmene, nebo možná formát prezentace obsahu.

Zaměřte se na to, co se líbí vašemu publiku. Nebojte se experimentovat a nedělejte ze svých čtenářů e-mailových konferencí blázny! Když to řeknete zajímavým a srozumitelným způsobem, každý to pochopí a miluje!

A aby to bylo zajímavé a srozumitelné, zbavte se všech zbytečných a irelevantních ve svých seznamech adresátů!

Tomuto tématu věnujeme na Instagramu sekci CRM detox. Tam ukážeme na příkladu našich mailů, jak můžete odstranit zbytečné věci a proč to stojí za to. Zde je jeden z těchto příspěvků. Na Instagramu máme spoustu dalších užitečných a zajímavých věcí. Takže se přihlaste! Když se někdo přihlásí k odběru našich sociálních sítí a zpravodajů, alespoň Fi je na světě šťastný 🙂

Takže jsme přišli na koncept kreativity: měl by fungovat ve smyslu a smyslu tohoto dopisu .

Nyní pojďme zjistit, co je potřeba k vytvoření kreativy. A začněme s TK!

Bez TK je vše xs

Vrhněte se do boje s e-mailovou kreativitou, prostě to nebude fungovat. TK a termín – váš minimální startovací balíček! Okamžitě provedu rezervaci, že TK myslím technický úkol. A pak tato zkratka není dešifrována co nejdříve: pro HR manažery je to „testovací úkol“, ale například v jazyce právníků je to „ochranná známka“. Souhlasme s tím, že v jazyce designérů je TK naším úkolem, jeho úplným popisem! 🙂

V počáteční fázi je obzvláště důležité naučit se z TK dvě věci:

  1. Pro koho to děláte.
  2. Jaký je účel.

Kreativu neděláme pro sebe, ale pro někoho jiného. Kdo je to další a co od něj chceme – to je to, co musíte mít na paměti při vytváření kreativy pro e-mail.

Kromě toho vám TOR pomůže pochopit, jaká vizuální omezení má projekt a kolik z nich můžete nechat. Nejde jen o estetiku, ale také o soulad s firemní identitou značky, jejím hlasem a hodnotami.

Ale! Neberte informace z TOR jako něco vyčerpávajícího: pokud máte pocit, že vám chybí data, zeptejte se! V ideálním případě to udělejte před zahájením práce – abyste se rychle dostali k zamýšlenému účelu dopisu.

To se může zdát jako záležitost manažerských odpovědností, ale při práci v tandemu musíte úzce spolupracovat. Manažer není psychik (nikdo není psychik!) A ne vždy ví, co požádat, aby byla vaše práce pohodlnější. Vytvořte seznam objasňujících otázek, na které se budete klienta ptát. Porozumění je společnou oblastí odpovědnosti!

Takže jsme zjistili cíle a záměry – nezapomeňte na to a pamatujte na to. Pak musíte začít na problému pracovat. Jak být tady, odkud získávat nápady, od čeho začít?

Chcete-li vymýšlet a tvořit, musíte neustále pozorovat! V druhé části článku se proto pojďme dotknout tématu sledování … a nejen 🌝

Pokračování …

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.