Jak udělat módní ragby. Příklad časopisu Rugby

Fráze „firemní časopis“ pro většinu lidí způsobuje trvalé spojení s něčím nudným. Nemusí to však tak být. Zvažme, jak můžete udělat firemní publikaci módní a zajímavou na příkladu časopisu Rugby Ruské ragbyové federace, jehož vizuální design vytvořil úřad Narodny Architect.

V V roce 2018 oslavilo ruské ragby 95. výročí. Během této doby bylo v jeho historii mnoho slavných stránek. Ragby však navzdory své fascinaci a brutálním specifikům blízkým Rusům zůstalo převážně ve stínu jiných, populárnějších týmových sportů – fotbalu, hokeji, basketbalu.

Osudovou shodou okolností v témže roce ruský národní tým získal právo jít na mistrovství světa v ragby v Japonsku (předtím se Rusové zúčastnili světového šampionátu pouze jednou – v roce 2011). Tato okolnost vytvořila vynikající příležitost ke zvýšení sledovanosti hry s oválnou koulí. V roce 2018 založila Ruská ragbyová federace časopis Rugby. Dvouměsíční edice se měla nejen stát hlasem rugbyové komunity, ale také propagovat tento sport mezi širokou veřejností.

Nový časopis musel být stylový, vizuálně přitažlivý a zároveň odrážet ducha hry. Kancelář Narodny Architect se zavázala vyřešit tento problém, který vyvinul koncept publikace a designu. Předsednictvo již mělo zkušenosti s časopisy. Zejména vytvořil vizuální koncept měsíčníku Living History, který byl vydáván za účasti Muzea soudobých dějin Ruska v letech 2015 až 2018. Design a uspořádání „Narodny Architect“ pomohlo učinit z časopisu jednu z nejpopulárnějších populárně-vědeckých publikací o historických tématech.

„Stáli jsme před úkolem představit hráče ragby jako brutální postavy eposu, rytíře.“ Z tohoto důvodu bylo při návrhu obalu rozhodnuto zaměřit se na středověké gotické písmo. Také jsme začali vybírat fotografie, které by odrážely tento příběh. Ve středu obálky časopisu je vždy pohyb, emoce boje a ne studiové portréty hráčů. Pro další posílení dramatického efektu jsme vytvořili obaly černobílé s důrazem na jeden jasný barevný prvek, jako je tvar nebo koule. „

Alexey Kurkov Kreativní ředitel kanceláře Narodny Architect

Návrháři Narodny Architect představili několik možností designu obálky a spready. Jedna z možností zahrnovala zejména použití siluety oválné koule na krytu. Nakonec však bylo rozhodnuto ve prospěch stručnějšího designu.

„Zpočátku jsme také chtěli hrát v kresbě s tvarem rugbyového míče.“ Na jedné straně je snadno rozpoznatelný a na druhé straně, pokud jej umístíte symetricky, vypadá jako viněta. V průběhu práce na stylu časopisu však bylo rozhodnuto tuto myšlenku opustit. Zábavný fakt – jedna z našich koncepčních obálek se stala obálkou prvního čísla. To znamená, že aniž bychom to věděli, uhodli jsme hlavní postavu. “

Alexey Kurkov kreativní ředitel kanceláře Narodny Architekt

Výsledkem je, že se časopis stal atraktivním nejen pro fanoušky ragby, ale i pro lidi, kteří se dříve o tento sport nezajímali. Publikaci lze často najít na různých veřejných prostranstvích – díky svému velkolepému designu ji berou a čtou představitelé nejrůznějších sociálních a věkových skupin. Rugby je zároveň důležitou platformou pro komunikaci v ragbyové komunitě. Časopis vypráví nejen o mužském, ale také o ženském ragby. Obsahuje materiály o sportovních veteránech, trenérech, lékařech. Ragbyová komunita sleduje časopis a reaguje na jeho publikace.

„Nastavili jsme People's Architect, aby vytvořil časopis, který by na jedné straně byl firemní a na druhé straně určený pro širší publikum.“ Vizuálně se to muselo lišit od toho, co je již na trhu sportovních časopisů. Mimo jiné to mělo být zajímavé pro ty, kteří o ragby nikdy předtím neslyšeli. Rugbyho slogan: „Časopis o lidech, kteří mají ve svém životě ragby.“ Ze všech agentur, které jsme kontaktovali, dokázal „Narodny Architect“ nabídnout přístup, design a možnosti vizualizace, které nejpřesněji odrážejí koncept a ideologii publikace.

V tuto chvíli můžeme bez falešné skromnosti říci, že Rugby vyniká mezi všemi časopisy vydávanými sportovními federacemi v Rusku i v zahraničí. Přístupy a vizuální techniky v něm demonstrované jsou nyní používány v jiných publikacích. Časopis má také prezentační charakter, hovoří o lidech, o sportu, upozorňuje na to, co není vždy vidět v televizi nebo na internetu. A co je nejdůležitější, je hezké držet ji v rukou. „

Andrey Zorin vedoucí oddělení informační politiky Ruské ragbyové federace

Díky vynikajícím výkonům ruského národního týmu se v posledních letech publikum ruského ragby mnohokrát rozrostlo. Dnes je tento sport pokryt v novinách a na populárních webových stránkách a zápasy jsou diskutovány v televizi. Časopis Rugby bezpochyby také přispěl k popularizaci hry s oválnou koulí v Rusku.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.