Jak správně informovat klienta

Dobrý den! Ruta se vrátila s čerstvými novými informacemi od svého vynikajícího učitele značky – dnes budu vysílat o tom, jaký by měl být dobrý brief. ” To je pochopitelné – ne každý má designové myšlení/čas na krátké/pochopení obecně, co to je. Proto jsou to obvykle designéři a designéři, kteří hrají špiony a zjistí vše, co potřebují k efektivní práci. Jaké přesně jsou otázky? Co potřebujete vědět, abyste věděli více o budoucím projektu?

1. Pozadí (historie) společnosti
Co je to za společnost? Jak dlouho jsou na trhu? Co dělají? Jaká je jejich funkce? Jak vývoj probíhal? To vše musíte vědět, abyste v zásadě pochopili, s kým spolupracujeme.

2. Samotný projekt
Co přesně děláme? Pokud se jedná o web, k čemu bude použit? Kolik stránek? Bez těchto informací můžete narazit na úplně první fázi

3. Účel projektu
Proč by řekněme web? Chtějí pro sebe zvýšit počet konverzí nebo přilákat pozornost nového segmentu? Tuto otázku rozhodně nelze přeskočit, protože nám pomůže v dalším odstavci.

4. Cílové publikum
V závislosti na tom, s kým spolupracujete, je nebo není pravděpodobnost, že bude třeba převzít analýzu cílového publika. Pracuji s odborníky/blogery a malými firmami, takže často nemají žádnou analýzu. V případě bloggerů je vše jednoduché – stačí si pořídit screenshoty statistik a začít od toho. V ostatních případech to provádí designér (nebo v mém případě speciálně vyškolená osoba).

5. Vize značky/tón značky
Když dám Coca-Colu, co mě jako první napadne? A s čím je spojeno slovo Ferrari? A Samsung? Musíme pochopit, jaké emoce předáváme budoucím uživatelům, v jakém jazyce značka komunikuje se spotřebiteli.

6. Rozpočet
Na začátku mé cesty byli lidé, kteří očekávali, že najdou práci za 3 ořechy). Obecně však rozpočet není tolik o rozpočtu na práci designéra (nebo jiného specialisty), ale o jeho udržení . Koneckonců, za stejnou reklamu Tilda nebo cílenou reklamu musíte platit, a schopnosti specialisty a vyhlídky na práci závisí na rozpočtu, který je zákazník ochoten za ni utratit.

7. Odkazy
Ne ve všech oblastech to lze použít, ale pokud je to možné, je lepší požádat o co nejvíce příkladů. To práci velmi pomůže.

8. Minulá zkušenost
Velmi důležitý bod pro všechny, ale především pro cílové publikum) Konverze, rozpočet, minulé weby/kreativy/návrhy – jakákoli předchozí zkušenost je lépe vyjádřena

9. Termíny
Zejména se týkají „ad hoc“ podniků. Například web pro květinářství po 14. únoru už nemá tak velký smysl – kromě 8. března)) Totéž platí pro dětské papírnictví (1. září), pečivo (velikonoční koláče) … Princip je jasné)

Líbí se mi to! Pokud vy, drahý příteli, máte své vlastní metody/možnosti pro krátký rozhovor, pak se můžete podělit o své zkušenosti v komentářích a nezapomeňte dát šipku nahoru na tak užitečný článek) A pokud se mnou chcete lépe mluvit a položit více otázek k tomuto tématu, můžete to udělat pomocí telegramu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.