Jak skvělé je pro agenturu dokončit a realizovat nápad

Klienti k nám často přicházejí s blíže neurčeným úkolem. Klient nemá vždy čas a příležitost důkladně promyslet koncept a požadavky na výrobu; v tomto případě musí část práce převzít agentura. Řekneme vám, jak náš tým řeší takové problémy na příkladu projektu „Jsme z Uralu“ pro vývojáře „Atomstroykompleks“.

Proč dobré nápady nemusí vždy fungovat

Dobrý nápad nejprve vyžaduje kvalitní produkci. To je chápáno v herním průmyslu, v kině, ve výrobě a reklamě slavných značek. Je zřejmé, že střední nebo nízká produkce zabije mnoho dobrých nápadů. Existuje však ještě jedna strana otázky.

Proces implementace nápadu je postaven na 3 „podlažích“: úroveň významu, úroveň funkcí, úroveň forem. Pokud jsou první 2 úrovně dobře propracované a jsou formulovány požadavky na úroveň 3, pak vše, co klient potřebuje, je najít dovednou produkci. Častěji se ale stává, že klient vypracoval pouze první úroveň. V takovém případě by agentura měla převzít práci na významech a funkcích. Pouze tímto způsobem bude proces práce pro klienta předvídatelný a výsledek práce bude vysoce kvalitní.

Zahájení projektu

náš klient (velký vývojář Atomstroykomplex) měl připravenou komunikační platformu. Byla také formulována zpráva, kterou chtěli sdělit.

Prezentace z prezentace platformy:

Zákazník měl představu o

Klient chtěl tento projekt představit obyvatelům a hostům regionu k jeho 25. narozeninám, aby získal dobrý obrazový efekt a nativní propagaci všech svých projektů prostřednictvím užitečného obsahu.

U digitálních kanálů existovala pouze obecná myšlenka: vytvořit mapu Uralu s památkami. Chyběl nám dobře promyšlený mechanik, který by upozornil na produkt. Scénář interakce s produktem, struktura samotného produktu, nebyl promyšlen. Pochopili jsme, že jednoduchá mapa s atrakcemi je kopií mnoha stránek turistických průvodců.

Potápění do problému

Před zahájením prací na každém projektu provedeme expresní audit. Začínáme pochopením obchodního problému klienta. Poté zjistíme, jaké marketingové cíle je třeba dosáhnout.

V procesu výzkumu chápeme, jaké potřeby lidí bude produkt klienta pokrývat, jak mu zlepší život.

V rámci projektu „Jsme z Uralu“ jsme viděli takové výhody pro lidé.

 • Hosté Uralu poznávají region (přečtěte si o zajímavých místech nebo se projděte kolem nich).
 • Obyvatelé regionu objevují Ural, Jekatěrinburg a okolí z různých neobvyklých perspektiv (historie, kultura, sport, příroda).
 • Obyvatelé se učí nové věci, neustále dostávají jedinečný autorský obsah.
 • Obyvatelé mohou aplikaci používat k procházkám a objevování zajímavých míst na cestách.

Výhody pro lidi se transformují do požadavků na produkt.

 • Jsou zapotřebí tři formáty pro různé scénáře použití: web, mobilní verze webu a aplikace.
 • Styl projektu by měl být zřetelně uralský.
 • Je nutný obsah autora (s formáty a trasami autora) . Pokud je obsah typický a nezajímavý, motivace k používání webu a aplikace se dramaticky sníží.
 • Kromě popisu míst by zde měly být autorské trasy pro pěší. Trasy by měly být zajímavé pro různé situace: poznejte Ural nebo Jekatěrinburg, vydejte se na víkendovou procházku s dětmi, objevte něco nového.
 • Projekt by měl být začleněn do informační agendy Uralu. Když se například koná Bienále současného umění nebo Music Night, do aplikace a na web se přidá nová vrstva. Nebo pořádáme soutěž související s akcí.
 • Aplikace a web by neměly být brány jako reference. Jinak začnou konkurovat plakátům a profesionálním průvodcům.

Tyto požadavky na produkt a komunikační platforma klienta ovlivňují 3 velké pracovní bloky:

 • obsah a redakční politika;
 • inženýrství a design;
 • technická implementace.

Tyto 3 velké bloky jsme dříve rozebrali a podrobně jsme je popsali, aby tým copywriterů, designérů a vývojářů měl dobře promyšlené a srozumitelné nastavení pro práci.

Obsah a redakční politika

Redakční politika, ve které jsou popsány poselství, tonalita, struktura nadpisů:

 • historická vrstva (můžete procházet po prvních hranicích města, sledovat jeho vývoj);
 • kulturní vrstva (umění, architektura, kulturní atrakce);
 • pěší vrstva (výběr nejoblíbenějších tras);
 • městské legendy;
 • sportovní vrstva (běžecké a sportovní trasy);
 • Jezte vrstvu (zajímavá místa pro labužníky).

Inženýrství a design

Sitemap a aplikace, struktura stránky, prototypy, požadavky na styl webu.

Technická implementace

Požadavky na rychlost stahování, prohlížeče, mobilní aplikaci pro různé platformy atd.

Co se stalo ve výrobě

Klient je součástí týmu v našich projektech. Je důležité, aby každý měl společné chápání toho, jak bude práce probíhat. Když má tým a klient podrobné vyjádření na všech 3 úrovních (úroveň významu, úroveň funkcí, úroveň forem), pak projekt postupuje předvídatelně, subjektivita v něm klesá, je jasné pochopení toho, co bude být výsledkem.

Další podrobnosti o tom, jak jsme na projektu pracovali, naleznete v našem případě.

Zajímavé vlastnosti projektu

Zvláštní oznámení

Abychom zahájili kampaň, vytvořili jsme stránku, kde by lidé mohli psát svá sdružení s Uralem. Skutečně uralské výrazy v rozhraní okamžitě ukázaly lidem jedinečnost místa, kde žili nebo žili. Shromáždili jsme 637 zajímavých, zábavných, smutných, dojemných sdružení. Výsledkem je mapa myšlenek o Uralu.

Speciální projekt nastavil správné digitální umístění společnosti a upozornil na hlavní projekt.

< h3> Uralský charakter projektu

Vizuální styl zdůrazňuje zvláštnost projektu, takže jej obyvatelé Uralu vnímají jako své vlastní příbuzné. Písma, barvy a tvary se tedy týkaly Uralu.

jpg “/>

Účast obyvatel města

Abychom naplnili projekt zajímavým obsahem, udělali jsme to na webu „Historie“. Lidé mohou přidat své vzpomínky na místa na Uralu, posílat fotografie. Takhle v projektu nevzniká formální nebo lokální historický příběh, ale legendy, vzpomínky, fragmenty ze života.

Práce na myšlence na třech úrovních

Pro dobrý a předvídatelný implementace nápadu, musíte pracovat na 3 úrovních: úroveň významu, úroveň funkcí a úroveň forem. Klienti mají obvykle dobře vyvinutou první úroveň. Pokud klient i agentura nemohou převzít práci s druhou úrovní, pak jsou významy zkresleny nebo úplně zmizí ve fázi výroby.

Abyste tomu zabránili, musíte si vybrat produkční tým nejen z hlediska dovedností v oblasti designu a vývoje, ale také se podívat na jejich schopnost převést obchodní úkol a obecnou myšlenku do formulování výhod pro lidi , popište požadavky, ze kterých vychází prohlášení na produkční úkoly, načasování a náklady, schopnost přeložit toto prohlášení do prototypů, obsahu, stylu a kódu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.