Jak se vyhnout chybám OZON, Eldorado a Shutterstock při přizpůsobování e-mailů temnému tématu

copywriter EMX

Neexistují žádné dokonalé korespondence. Vždy se ale chci ujistit, že se alespoň nestydí, ale maximálně – přináší výsledky.

Hlavní součásti efektivních e-mailů:

  • gramotný text které lze číst až do konce, žádné odmítnutí nebo duševní bolest;
  • organický design, který nerozptyluje pozornost, ale zdůrazňuje klíčové body;
  • elegantní rozvržení, které předplatiteli umožňuje studovat informace v plném rozsahu, bez rozptýlení a nepříjemných faktorů.

Pokud není dodrženo jedno z výše uvedeného, ​​uživatel získá negativní zkušenost. Je to dobré pro podnikání? Pravděpodobně ne moc dobrý.

A pokud většina velkých značek odvede vynikající práci s první položkou ze seznamu kritérií, nastanou problémy ve fázi návrhu a rozvržení. Některé z nich souvisejí s nedostatečnou adaptací na temné téma.

Tmavé téma je režim rozhraní, které má 45% uživatelů iPhone neustále nebo pracuje v noci. Lze jej také nakonfigurovat na jiných zařízeních pro některé e-mailové klienty.

Na příkladech vám ukážu, co se může pokazit, a řeknu vám, jak tomu zabránit.

OZON: chyby rozložení

V dopisech od největšího online obchodu se text ztratí, pokud je otevřete v poštovním klientovi iOS nebo macOS.

Existuje prohlášení o podpoře temných motivů prostřednictvím: root, ale dotazy na média popisují neexistující prvky. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte psát dotazy na média, abyste upravili styl stávajících prvků e-mailu.

Shutterstock: neprůhledné pozadí

E-maily ze slavného obsahu musí být prostě krásné! Je, ale ne pro uživatele temného tématu. Poštovní doručovatelé v souladu s předpisy převrátili barvy: změnili pozadí ze světle růžové na vínovou a text na bílou.

Řešení: Změňte pozadí obrázku v těle dopisu na průhledné, tj. odstraňte růžové pozadí pod rostlinnými prvky. A nejen odstraníte pozadí z loga, ale také přidáte lehký tah, který nebude viditelný ve světlém motivu, ale zachrání situaci ve tmě. To vše musí být provedeno ve fázi návrhu.

Eldorado: průhledné pozadí

V poslední době technický obchod potěšil předplatitele kreativními dopisy s obsahem. Pouze u mailerů s povoleným tmavým motivem textová část opravdu stylového obsahu zmizí – spolu s významem.

Bod je, že chybějící text zde je součástí obrázků. Proto jeho barva nebyla obrácená a průhledné pozadí nehrálo do rukou značky.

Jako řešení lze navrhnout přidání dalšího obrázku pod obrázky s textem – plné šedé pozadí. Rozložení můžete také změnit tak, aby obsahová část dopisu nespočívala pouze na bannerech. Nebo na tyto bannery přidejte k písmenům pozadí, tahy (jako na obrázcích žen), stíny ve stylu stále populárnějšího neomorfismu.

K chybám dochází iu velkých značek – ale je celkem jednoduché opravit. Řešení těchto a dalších problémů s přizpůsobením e-mailů temnému tématu najdete v naší infografice . Vytvořili jsme to tak, že jsme na vlastní zkušenosti nacpali šišky a studovali výzkum zahraničních kolegů.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.