Jak jsme změnili firemní identitu v Konturu

31. května společnost Kontur aktualizovala svou firemní identitu. Nejprve byly aktualizovány vizuály na webu: nová loga, ilustrace a písma se objevila na portálu kontur.ru a na stránkách služeb. Nový styl se postupně projeví ve všech komunikačních formátech: dopisy, reklama a tisk. Vedoucí oddělení komunikačního designu Kontura Sergey Semin řekl, co se změnilo a proč jsme zvolili toto řešení.

Proč aktualizujeme firemní identitu

Kontur buduje ekosystém pro podnikání – nyní máme více než 70 služeb pro různé úkoly. Sdílené umístění posílí spojení mezi produkty a pomůže zákazníkům vytvořit jednotný image společnosti.

Obrys také miluje dobrý design a snaží se, aby služby byly nejen užitečné, ale také krásné a pohodlné. Sledujeme trendy a chceme vypadat dobře na nových trzích s tvrdou konkurencí.

Konečně je nejvyšší čas „uklidit“ design a reklamu. Návrháři různých produktů používali v komunikaci různé vizuální techniky. Rozhodli jsme se sladit veškerou rozmanitost s novou firemní identitou.

Nyní máme nové logo

Žili jsme s předchozím logem osm let. V roce 2013 byla metafora cloudové technologie populární, ale v dnešním světě jsou téměř všechny technologie založeny na cloudu. Slovo má navíc konotaci, která nemá nic společného s obrysem. Například pro mnohé je cloud datový sklad. Na tomto obrázku je obtížné vybudovat zajímavou identitu a rozhodli jsme se jít dál.

Naše nové logo je textové, bez samostatného znaku, nakreslen na základě nového korporátního písma Lab Grotesque. Logo se ukázalo jako kontrastní se zajímavými detaily.

Toto logo je modernější, „IT“, je vhodné jej používat ve službách a na webech, snadno se čte v malém formátu. V situacích, kdy plná verze loga není vhodná, například u avatarů, lze jako samostatné označení použít písmeno „K“ s patkou.

Na základě nového textového loga jsme vytvořili loga produktů.

Logo produktu je postaveno na kontrastu: mateřská značka Contour je černá a název produktu v podnikové barvě je světlejší a světlejší.

nový vizuální jazyk

Naše ilustrace mají více bílých znaků ve stylu doodle, jasné barvy zvýraznění a černé kontury, které zdůrazňují podrobnosti.

Díky těmto prvkům je obrys světlý, jasný, svěží. Tento formát jsme si ale vybrali nejen proto, že milujeme jasné barvy a čistotu.

Nejprve jsme se pokusili dosáhnout uznání při kontaktu s různými produkty Contour pomocí opakujících se vizuálních technik, které dobře fungují s jakoukoli z našich podpisových barev.

Zadruhé jsme provedli flexibilnější design. Před změnami vypadali designéři malované různými styly a designy různých produktů jako designy různých společností. Bylo nemožné bezbolestně přenést ilustraci z jednoho produktu na druhý. V dnešní době není nutné vytvářet všechny ilustrace od nuly – jakékoli lze rychle přebarvit a znovu použít.

Zatřetí, je pro nás důležité vyjádřit emoce. Řešíme obchodní problémy a prodáváme naše služby podnikům, ale lidé je využívají. A chceme, aby náš design v nich vyvolal pozitivní emoce. Hledali jsme takové techniky, aby si designér mohl zvolit požadovaný stupeň přísnosti v ilustracích: od zábavných postav po přísná schémata a abstrakce.

Ikony produktů

V novém designu jsou ikony čerstvější a zajímavější. Stejně jako na obrázcích mají značkovou barvu produktu, spoustu bílých a černých čar. Tyto tři prvky nechávají prostor pro kreativitu, ale umožňují vám rychle vytvořit novou ikonu, která vypadá jako součást rodiny Outline.

Celkově nová firemní identita je postavena na rovnováze přísnosti a hravosti. Jako velká IT společnost musíme vzbuzovat důvěru našich zákazníků, protože ukládáme jejich data a zprávy. Zároveň ale nechceme být nudní a korporátní.

Příklady fungování nového korporátního stylu

wc />/src637/uploadca555/wg/src/uploadca55>

Nový design je lehký, strohý a výstižný, ale s jasně zajímavým podrobnosti – stejné jako osnova a naše služby.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.