Jak jsme zavedli vzory neuronových sítí do pletených úpletů

Dříve jsem psal o tom, jak jsme na MBFW vytvořili a ukázali kolekci 3D produktů se vzory, které byly generovány neurální sítí, a také o našich zkušenostech se skutečnou výrobou úpletu. Nyní bych vám chtěl povědět o projektu, který jsme vedli od začátku do konce ve všech fázích studiem nejmenších nuancí.

Digitální oblečení má obrovský potenciál. Nedávno jsme sledovali, jak se prakticky od nuly před očima vytváří obrovský nový podnik. Nyní se 3D oblečení používá k vizualizaci produktů pro reklamní účely, vytváření módních přehlídek, zvaní lidí, aby si vyzkoušeli virtuální luky na svých fotografiích. Snad brzy budeme mít příležitost představit digitální oblečení v AR tak, aby přirozeně sedělo a bylo možné jej v reálném čase změnit, protože nyní funguje s botami. To vše jsou udržitelné způsoby, jak konkurovat rychlé módě a spotřebitelské kultuře. Čím méně vyrobíme, tím méně planetě ublížíme, ale člověk zatím nemůže nosit pouze digitální oblečení. Obrovské továrny a značky nepřestanou vyrábět „živé oblečení“, alespoň ne v blízké budoucnosti. Pracují podle vroubkovaného vzoru a čím větší produkce, tím více to vypadá jako tlusté a nemotorné zvíře. Je pro něj obtížné přizpůsobit se novým trendům a zavést jakékoli inovace.

Žijeme v trojrozměrném světě a běžný 2D náčrt nedokáže plně vyjádřit autorovy myšlenky. Samotný designér někdy plně nechápe, jak bude jeho tvorba vypadat naživo. Navrhování produktů ve 3D prostoru pomáhá pochopit všechny proporce a vytvářet šablony (nebo upravovat již standardní) přímo na místě. Proces vytváření věci je tedy zkrácen. Už nemusíte vyrábět 3 vzorky produktů. Zákazník chápe, co se ukáže, a může okamžitě vidět všechny barevné varianty. Spolu s místní výrobou Rosee Knitwear Factory jsme vydali experimentální kapku pletených doplňků (čepice, šály, kukly).

Začali jsme vytvářením 3D vykreslování modelů a exportováním vzorů. Při srovnání skutečné velikosti v centimetrech v pixelech jsme dostali počet uzlů v každé položce. Naše neuronová síť generovala obrázky a poté jsme vybrali ty obrázky, které vyhovují konceptu, záměrně snižující jejich kvalitu tak, aby se jeden pixel rovnal jednomu uzlu.

Tento projekt plánujeme vydat ve 3D i v malé dávce. Pokud bude po tomto produktu poptávka, bude možné předobjednat živý produkt a do týdne jej uvolníme.

> p> Líbí se vám tento generativní design?
Co si myslíte o tomto přístupu k výrobě živých produktů?
Zkusili byste si předobjednat oblečení?

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.