Jak jsem „vyřezával“ web pro společnost ASUS

Letos v létě jsme se svými kolegy spustili projekt ASUS.STUDIO. Pomocí toho jsme chtěli sjednotit tvůrce obsahu a poskytnout ruskému publiku užitečné videonávody v různých směrech: fotografie, video, design, 3D modelování, pohybový design, animace a zvuk.

Takto vypadala první verze našeho webu.

Vytvoření a optimalizace trvalo jen dva dny. Udělal všechno na Tildě. Nepoužíval jsem žádné rozvržení – jen jsem shromáždil prvky a je to. Nebyly zde žádné analýzy, uživatelské zkušenosti ani fokusní skupiny.

Don ' nedělejte to.

Každému se výsledek líbil. Pěkné a funkční – třída. Nemluvě o tom, že jsme přímí odborníci na vytváření webů, takže všichni byli v pořádku. Já taky 🙂

Zde si můžete prohlédnout první verzi webu.

Prosinec 2020

V mém osobním portfoliu je 7 webů. Všechna + – jsou podobná, něco se zjevně pokazilo. Rozhodl jsem se vážně naučit, jak vytvářet „správné“ a krásné stránky, a proto jsem se přihlásil na kurz „Profese UX/UI-designer from scratch to PRO“ z skillboxu. Podíval jsem se na prvních 12 lekcí a uvědomil jsem si, jaké jsou moje hlavní chyby (ke sledování zbývá ještě 443 lekcí). Všechny mé stránky byly bez užitečných funkcí a měly spoustu nepotřebných věcí.

Okamžitě jsem se rozhodl aktualizovat stránky našeho projektu.

Analýza.

Podíval jsem se na statistiky každého zobrazení stránky a na to, jakou cestou se člověk vydá. Cesta byla ve většině případů taková:

Domů – & gt; Sekce lekce – & gt; Požadovaná kategorie.

To znamená, že většinu lidí nezajímá samotný web – potřebují lekce na tomto webu. Hlavní proto potřeboval blok, kde si člověk mohl hned vybrat kategorii, kterou potřeboval. Celkově máme 7 směrů, ale rozhodl jsem se přivést pouze 6 nejoblíbenějších na hlavní. Každopádně jich bude více a všechno se do nich nevejde.

Na nové hlavní stránce jsem se rozhodl použít Z-vzor (nebo něco podobného). Nyní si návštěvník webu může okamžitě vybrat požadovanou kategorii lekcí a zobrazit všechny dostupné. Poté je tu blok, kde se můžete dozvědět o akceleraci aplikací a vybrat si notebook pro efektivní práci v „těžkých“ aplikacích.

V této nabídce jsem shromáždil 5 hlavních stránek, které máme: hlavní, sekci s lekcemi, sekci s tvůrci, sekci s aplikacemi a stránku s notebooky, kde se o nich můžete dozvědět více nebo si je koupit. Zde jsem se řídil tím, že se lidé zaměřují na první a poslední prvek. Nejdůležitější cíle pro nás jsou proto po stranách. (V mobilní verzi zůstala pouze tlačítka: Domů, Lekce a Nástroje).

Po hlavní obrazovce je blok s novými lekcemi (vše aktualizuji ručně, trvá to maximálně minutu) a výběrem notebooků. Většina lidí šla do sekce „Lekce“ jen proto, aby si prohlédla čerstvé lekce, které s námi vyšly (vydáváme to téměř každý den. Jen někdy jsou pauzy). Pro takové lidi nasbírali 5 nejnovějších lekcí přímo na hlavní, aby nemuseli jít dál. Sekce s notebooky u nás nebyla příliš oblíbená, takže ji přinesli také na hlavní stránku. V budoucnu uvidíme, zda bude na stránce produktu více konverzí. (Rád bych.)

Následují všichni profesionálové, kteří nahrávají lekce pro tento projekt. Logika je zde zhruba stejná jako u notebooků. Jen málo lidí přešlo na stránky tvůrců uvnitř webu, hlavní přechody byly z jiných platforem (YouTube a Instagram).

Do sekce „O aplikaci“ se dostalo velmi málo lidí, takže byla také přesunuta na hlavní stránku. Dříve v této sekci můžete zanechat zpětnou vazbu: navrhněte nápad na video (posloucháme každou zprávu a žádáme vás, abyste vytvořili lekce na témata, která sami uživatelé navrhnou) a nechte kontakty pro spolupráci.

Tyto tvary byly umístěny úplně dole. Budeme je propagovat prostřednictvím reklamy, aby lidé opustili své nápady a navíc našli nové kreativní lidi. V tomto čtvrtletí jsme spustili reklamy a obdrželi jsme 7 nových aplikací od kreativních lidí ze starého webu. Tuto sekci si můžete prohlédnout zde.

V předchozím formuláři pro spolupráci jsme požadovali pouze e-mail a komerční nabídku. Nestačili nám a museli jsme si vyžádat další informace, což zabralo dostatečné množství času. Nyní jsme umístili všechna pole, která nás zajímají najednou, doufáme, že to bude jednodušší.

Všechny výše uvedené snímky obrazovky odkazují na nový hlavní. Dále vám řeknou o sekci s lekcemi.

Nejdůležitější je, že jsme přidali filtr podle kategorie, programu a autora . Nedávno nám v komentářích bylo řečeno, že by bylo vhodné vytvořit filtr podle programů, protože pokud lidé, kteří potřebují určitou skupinu programů a to je vše. Vypadá to takto:

Dříve bylo možné vybrat pouze kategorii a to je vše. Proběhlo mnoho lekcí (nyní více než 70) a pro lidi bylo obtížnější najít videa, která potřebovali, takže bylo nemožné nechat tuto sekci beze změny.

Nyní je to mnohem pohodlnější a mnoho nám v komentářích napsalo „Děkuji“.

< p> Je to tak hezké😄

Už jsem nechtěl vidět staré sekce.

Stále jsme měli ještě jeden typ stránek, které také bylo potřeba aktualizovat, a to stránky autorů. Tato stránka obsahovala základní informace o autorovi, o tom, co dělá, odkazy na jeho sociální sítě a zaznamenané lekce.

Byla to tak dlouhá stránka, podívejte se:

Až 5 snímků obrazovky … Bylo rozhodnuto tuto stránku zjednodušit, abychom nemuseli hodně rolovat a vyšlo nám to, a ukázalo se to velmi cool (C – skromnost)

Podařilo se nám přizpůsobit všechny informace ze staré verze kompaktněji. Základní informace jsou okamžitě viditelné, když otevřete stránku.

Pokud se trochu posunete dolů, můžete se podívat pouze na poučení od tohoto autora. A to je vše. Tady skončila stránka autora. Podařilo se nám umístit dlouhý svitek na 5 obrazovkách do 1,5 obrazovek.

Shrnutí

Všichni měli rádi výsledek tentokrát a my jsme spěchali s přechodem na novou verzi webu. Sám jsem nečekal, že to bude možné.

Samozřejmě s největší pravděpodobností tento web změním více než jednou. Po sledování nových lekcí mám nápady, jak můžete web ještě vylepšit. Ale teď to nechci měnit. Chceme se podívat na cestu uživatele a kliknutí.

Je to poprvé, co jsem takový článek napsal, takže neposuzujte přísně. Omlouvám se, pokud jsem někde udělal chybu. V budoucnu budu sdílet svá nová díla, dokud se nestanu profesionálním návrhářem UX UI.

Děkuji všem za pozornost. Těším se na vaše komentáře, bude velmi zajímavé si je přečíst.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.