Jak byla vytvořena identita GPB Mobile

V prosinci 2020 zahájila Gazprombank vlastního mobilního operátora GPB Mobile, který působí v síti Tele2. Je k dispozici v Moskvě a v Moskevské oblasti. V průběhu roku 2021 bude mobilní komunikace k dispozici zákazníkům Gazprombank v řadě klíčových regionů, včetně Petrohradu, Jekatěrinburgu, Novosibirsku, Kazaně a dalších.

Firemní identita byla vyvinuta agenturou značky LINII.

Pociťte atmosféru

Zpočátku měla agentura za úkol vytvořit pro operátora korporátní identitu, která by na jedné straně měla podobný charakter a hodnoty jako banky a na druhé straně by představoval obraz moderního a rychlého mobilního operátora zaměřeného na zákazníka.

Pokud jde o design, byl navržen koncept zvaný „atmosféra“. Ve skutečnosti bylo zobrazeno slovo „vibrace“, které vyjadřuje emoční stav, ke kterému dochází během komunikace. Agentura ilustrovala komunikaci, pozitivní komunikaci mezi lidmi pomocí symbolu vibrace, který se stal metaforou pro komunikaci mezi lidmi.

Gradient vznikl jako vizualizace zprávy, že mezi lidmi vždy existuje spojení, i když není to vidět. Zároveň nám prsten odkazuje na symboly mateřské značky, kde jsou kruhy.

Barvy

Vizuální koncept nového operátora zahrnoval verzi loga, firemní barvy, písmo, stylotvorný prvek v podobě kruhu s přechody a další grafiku.

Hlavními barvami značky byly azurová a purpurová, které příznivě odlišovaly značku od operátorů existujících na trhu, vyráběných v červené, zelené a žluté květy. Současně byly z nějakého důvodu vybrány azurová a purpurová. Barva Gazprombank je tmavě modrá, ale nemohla být úplně vypůjčena, takže vzali odstín modro-modré.

Pokud jde o purpurovou barvu, odstíny fialové byly u mateřské značky také volitelné.

Média

Agentura vytvořila design pro externí a digitální média: rozhraní webu, rozhraní ikon a mobilních aplikací, design pro sociální sítě.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.