Google redesign v roce 2021: co, jak, proč

Posláním společnosti Google je organizovat všechny informace na světě a poskytovat je všem. Díky Vyhledávání Google by uživatelé měli snadno najít nejrůznější informace z různých zdrojů.

Také – ve všem by měl být smysl. To je to, co sdělujeme našim klientům, ať dělají to či ono dílo. Implementace různých řešení pro jejich podnikání.

Takže se vyhledávač rozhodl vytvořit nový design pro mobilní vyhledávání a GetBrand Studio zjistilo proč.

Eileen Cheng je zapojena do mobilního vyhledávání přepracovat projekt.

Inovace se objeví v příštích dnech. Podle autora projektu chtěl tým udělat krok k jednoduchosti, aby lidé mohli rychleji vyhledávat informace, které potřebují, aniž by byli rozptylováni zbytečnými podrobnostmi vzhledu. „Je to jako závan čerstvého vzduchu!“

„Bylo nutné přehodnotit vizuální design výsledků vyhledávání a zohlednit zohlednit všechny změny ve vyhledávacích algoritmech “- říká Eileen. „Zabýváme se nejen organizováním informací na internetu, ale po celém světě.“

5 důvodů, proč bylo nutné redesign, a o samotném procesu:

1. Koncentrace pozornosti uživatele na informace.

“Výsledky hledání jsou záměrně zvýrazněny, takže informace jsou zaměřeny spíše než prvky kolem nich,” říká Eileen. „V tomto případě je prostředí zjednodušené a rychlost prezentace hledaných informací se zvyšuje.“

2 Čitelnější text.

Tým toho dosáhl větším a odvážnějším písmem. Lidské oko tedy skenuje řádky na obrazovce rychleji a rozumí výsledkům vyhledávání. Nadpisy se navíc zvětšily a zvýšil se objem výsledků vyhledávání. Pomáhá efektivněji analyzovat informace a přítomnost jediného písma. Volba padla na písmo Google, které je k dispozici v systému Android a v Gmailu. Monotónnost je klíčovým prvkem.

Monotónnost je klíčovou vlastností nového design.

3. Odmítnutí používat stíny a objem.

V novém designu nebudou přítomni. „Tím se vytváří více vizuálního prostoru, ve kterém je obsah ústřední a nic neodvádí pozornost,“ říká Eileen.

4. Pomocí barvy zvýrazněte důležité body.

“Po mnoha experimentech s několika možnostmi redesignu a spoustou odvážných barev a tlumených tónů jsme se rozhodli soustředit text a obrázky na průhledné pozadí.” Barvu používáme pouze k nasměrování pohledu na důležité informace bez rozptýlení a přetížení pozornosti. To také dává smysl, “řekla Eileen.

5. Design zaměřený na emoce.

„Pokud si uživatel všimne, že nový design je plynulejší a zábavnější, pak je vývojový tým na správné cestě. Nejnovější verze loga Google má zaoblenější tvary a nyní se vypůjčuje a přesouvá jinam. “ “Vidíte to na vyhledávací liště nebo na ikoně lupy.” Toto je součástí DNA společnosti “- poznamenává Eileen.

Vývojový a konstrukční tým neslouží pouze k aktualizaci vzhled, ale také k udržení povědomí o značce … A odvedli skvělou práci.

Závěr k novému designu Google

Nový design se objeví na mobilních zařízeních v příštích dnech a trend směrem ke zjednodušení designu a důraz na informace se mohou stát trendem nejen v roce 2021 a dalším obdobím vývoje internetu a jeho technologií.

Zdroj – blog google

# design #google

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.