Empiricky: jak design služeb pomohl společnosti Rostelecom vylepšit nový produkt

Tým humex vysvětluje, jak prostřednictvím výzkumu uživatelských zkušeností pomohl společnosti učinit rozhraní aplikace Key uživatelsky přívětivějším, a navrhl plán dalšího rozvoje služby.

Ahoj! Jsme servisní designová společnost humex – součást IT společnosti red_mad_robot.

humex z lidské zkušenosti, pomáháme podnikům navrhovat uživatelské zkušenosti tak, aby služby byly skutečně potřebné. Řekněme vám, jak to funguje na příkladu jednoho projektu.

Ale nejprve stručně o tom, co je design služby.

Představte si, že máte hlad po návratu domů, například ze školy. A táta čeká doma, aby tě nakrmil. Jaké možnosti má táta (tvůrce produktu), aby pro vás (uživatele) vytvořil produkt?

Možnost jedna – připravuje speciální polévku se spoustou koření („Jak to udělal pro sebe!“), rozdává vidličku a vy, pocení, jí. Cítíte se horko a nepříjemně, ale obecně uspokojující. Toto je příklad nepříliš úspěšného produktu, jehož tvůrce se spoléhal na své vlastní chápání štěstí.

Možnost dvě – táta připravuje polévku a určuje, kolik pepře má dát a zda je pro vás pohodlnější jíst lžící. Stane se pro vás nejen uspokojivým, ale také pohodlným. Jedná se o pokročilý přístup – tvůrce zohledňuje přání uživatele a v důsledku toho obdrží kvalitní produkt.

Možnost tři – táta se ptá, jak se ti líbí jeho polévka. Říkáte, že je to vynikající, ale teď bych si chtěl dát rychlé sousto. Proč? Čím rychleji budete jíst, tím dříve budete hrát na konzoli společně. Táta říká „mám to“ a za minutu smaží vejce se šunkou a aromatickými rajčaty. A teď se jedná o návrh služby.

To je přehnané, ale hlavní je zde obecný význam.

Návrh služby pomáhá stavět na potřebách uživatele – existuje tedy větší šance vytvořit produkt, který lidé opravdu potřebují.

K výzkumu a hledání statistik se používají různé technologie a nástroje. Analytici a designéři provádějí hloubkové rozhovory, terénní výzkum, studium konkurentů, sestavování týmových workshopů za účelem vytváření hypotéz, vytváření prototypů a jejich testování „v reálném životě“.

Jak to funguje ve skutečných projektech?

Nedávno jsme spolupracovali se společností Rostelecom.

V roce 2019 společnost zahájila projekt Klyuch – komplex digitálních služeb pro správu vchodů, přilehlých oblastí, bytových domů a jejich řízení obecně. Platforma zahrnuje „inteligentní interkomy“ ( se schopností generovat jednorázové přístupové kódy ), video dohled u vchodu a na dvoře, „inteligentní bariéra“, digitální měřiče a další služby.

Jednoduše řečeno, pomocí „klíče“ se stává pohodlnější bydlet v domě. Během jízdy z práce můžete na dálku otevřít dveře pro hosty a pomocí kamerového systému sledovat, jak si dítě hraje na dvoře. Podívejte se také do videoarchivu a zjistěte, kdo se vozu dotkl, a zapomeňte na měřiče – oni sami předají všechny informace správcovské společnosti. Klyuch má aplikaci pro smartphony, tablety a hodinky, stejně jako webový účet pro obyvatele a správcovské společnosti.

Aplikace pro obyvatele byla vyvinuta týmem red_mad_robot, první verze byla úspěšně spuštěna v několika desítkách domů po celém Rusku a projekt vstoupil do fáze vývoje. Zde jsme byli zapojeni do prací na „klíči“.

Rostelecom chtěl pochopit, jak posunout produkt dále, aby byl pro uživatele co nejužitečnější.

Cíle humexu

  • Prozkoumejte uživatelskou zkušenost s mobilními aplikacemi konkurentů a Key;
  • Vytvořte plán rozvoje se specifickými funkcemi/scénáři;
  • Pomozte návrhovému týmu přepracovat rozhraní a aktualizovat aplikaci.

Jak na to

Provádějte hloubkové rozhovory s lidmi, najděte nejlepší konkurenční řešení a vytáhněte konkrétní „bolesti“ uživatelů aplikací a „klíče“. Dalším krokem je formulace znalostí do konkrétních řešení. Shromažďujte a upřednostňujte nevyřízené položky s nápady, jak vylepšit aplikaci. S pomocí návrhářského týmu vytvářejte prototypy a testujte nápady na uživatelích.

Mluvte, klikněte: rozhovory s uživateli aplikace

Nejprve jsme museli komunikovat s uživateli konkurenčních aplikací a s uživateli „klíče“. Cílem není nalákat zákazníky, ale využívat osvědčené postupy. Bylo také nutné pochopit, co se lidem líbí a co ne.

První věcí, kterou jsme začali, bylo najít konkurenty s nejpokročilejšími řešeními. Ukázalo se, že neměli sídlo v Moskvě. Na vrcholu jsou poskytovatelé z Petrohradu, Čeljabinsku a Novosibirsku. Nyní jsme potřebovali zjistit, jaké aplikace mají, jak jsou pohodlné a proč.

K nalezení uživatelů jsme použili různé metody: poskytli jsme cílenou reklamu na sociálních sítích, našli jsme domy a vchody, kde měli konkurenti společnosti Rostelecom nainstalované vybavení (zpravidla jde o otevřenou informaci), hledali jsme veřejné stránky a chaty domů. Ve skutečnosti tyto chaty existují, aby si stěžovaly, a proto, když jsme v chatu napsali, že hledáme lidi ke studiu, účastníci reagovali klidně a ochotně.

Oleg Khairetdinov COO humex

Dalším způsobem je hledat online negativní recenze společností, které zkoumáte. Lidé často píší rozzlobené příspěvky a označují své poskytovatele – díky tomu je velmi snadné je najít a je téměř zaručeno, že vám dají osobu, která vám ochotně řekne, co si myslí. Pokud však chcete provést objektivní posouzení, potřebujete uživatele z různých stran barikád: spokojení zákazníci řeknou stejně důležité informace.

Pak proběhly přímé rozhovory s uživateli. Přihlášky soutěžících se liší, proto bylo nutné pro každou skupinu připravit samostatné seznamy otázek.

Při sestavování rozhovoru je nutné definovat cíl a cíle. Důležitým bodem každé konverzace je propracovat se „zahřívací částí“: začněte jednoduchými otázkami typu „jak se máte“, „kde pracujete“ a až poté přejděte ke složitějším.

Zeptali jsme se na různé otázky týkající se zkušeností s používáním konkurenčních aplikací a cestou jsme se právě učili situace ze života. Lidé se ochotně podělili o své dojmy.

Řekli, že je nepohodlné zůstat doma celý den, když čekáte na kurýra. Nebo někdy musíte navštívit příbuzného doma, když je pryč, a fyzický klíč nemáte. Do nevyřízených návrhů jsme přidali ty odpovědi a vlastní skripty, které mohly být okamžitě „zabaleny“ do funkce.

Kromě otázek jsme požádali lidi, aby otevřeli aplikace a ukázali, jak se používají. Proč přesně takhle pracují s video dohledem nebo hledají konkrétní tlačítko. Akce byly natočeny a návrhářský tým současně provedl UX výzkum a funkční analýzu všech aplikací, včetně samotného „klíče“.

„Jak uživatel cestuje“ nebo důležité informace

Abychom transformovali zdlouhavé rozhovory na konkrétní body, sestavili jsme pro každý produkt konkurence Zákaznickou mapu cesty.

Customer Journey Map – kroky, kterými uživatel prochází k dosažení konkrétního cíle. V každé fázi může mít člověk problémy nebo naopak něco může snadno a pohodlně fungovat.

V rámci každého rozhovoru byly vybrány nejvíce odhalující citáty, například o otevření dveří nebo sledování hovorů. Poté jsme veškerou zpětnou vazbu od lidí seskupili do obecného CJM.

A pomocí naší vlastní variace modelu KANO ( metoda prioritizace backlogů pomocí matic ) jsme utřídili nápady z hlediska funkčnosti: co vezmeme do backlogu a co není potřeba/může čekat.

Vydávání klíčů z interkomu a získání přístupu je “bolestí” všech klientů bez ohledu na společnost. Zvláště to platí pro ty, kteří nežijí sami. Mnoho lidí náhodou dostalo klíče, ale chtěl bych, aby to bylo srozumitelnější a jednodušší. Výsledkem je negativní přístup ke službám od samého začátku. Proto jsme jako hlavní koncept revize navrhli registraci přes internet s výběrem určitého tarifu.

obchodní analytik projektu Veronica Felman

S pomocí CJM a matic jsme zjistili, které funkce by neměly být první prioritou. Například chat je poměrně komplikované a drahé řešení (je nutná technická podpora). A uživatelé to opravdu nepotřebovali. Je v pohodě, pokud existuje, ale ne – s největší pravděpodobností si o tom ani nebude pamatovat.

Všechny možné uživatelské scénáře a nápady, o kterých respondenti řekli, se dostaly do nevyřízeného stavu s nápady. Poté jsme uspořádali sérii společných workshopů s majiteli produktu Klyuch a týmem red_mad_robot, kde jsme vytvořili a upřednostnili nové nápady.

Celkově byly do nevyřízených případů zahrnuty všechny nápady, které byly shromážděny a upřednostněny na základě rozhovorů a řady workshopů.

Analýza rozhovorů a výběr nápadů

Celkem jich bylo 123.

Je jasné, že všechny návrhy nelze realizovat najednou. Bylo nutné vybrat to nejdůležitější pro uživatele a podnikání, i když to nebylo příliš obtížné implementovat. K tomu jsme použili bodovací systém přizpůsobený projektu.

Po průzkumu jsme dostali seznam konkrétních funkcí a nápadů pro velké služby, které lze do produktu implementovat. Prozkoumali jsme nápady založené na několika parametrech: jak moc funkce/služba ovlivní produkt, jaká byla reakce zákazníka ve studii a také jsme se podívali na složitost implementace, aby mohla být implementována v krátkodobém horizontu. Cílem bodování je pokrýt co nejvíce parametrů a vybrat nápady, které budou fungovat jak pro lidi, tak pro firmy.

obchodní analytik projektu Veronica Filman

Při analýze jsme získali různé statistiky. Například všechny funkce související s platbami byly prioritou: uživatelé pokročilých sibiřských poskytovatelů jsou již zvyklí platit za byt a internet ve své aplikaci. Pro ně byla funkce kritická. Takový bod měl také plán rozvoje společnosti Klyuch a výzkum potvrdil, že by měl být implementován co nejdříve.

Klíč k srdci uživatele

Na základě nápadů z nevyřízených položek bylo zformulováno několik plnohodnotných služeb, které by měly být do aplikace přidány. Souběžně s námi vývojový tým analyzoval výsledky výzkumu, porovnal je s výsledky metrické analýzy a použil je při redesignu „klíčového“ rozhraní.

Nové nápady a aktualizovaná rozvržení designu se při testování ukázaly skutečným obyvatelům.

Koncepty nových služeb, které mají být do produktu zavedeny

Zkontrolovali jsme, jak uživatelé chápou nápady a zda mají zájem o implementaci. Testovali jsme to ve formě storyboardů, protože bylo nutné lidem sdělit kontext, ve kterém může být funkce užitečná.

Každá služba je v podstatě celá sada funkcí.

Online registrace – uzavření dohody přes internet, bez návštěvy kanceláře. Soutěžící již tuto příležitost měli a také se dostala na první místo po bodování nápadů. Lidem se tento nápad líbil, nyní tým Rostelecom pracuje na implementaci této služby, aby byla nejen pohodlná, ale také bezpečná pro obyvatele (aby náhodní lidé nemohli získat přístup k interkomu).

“Ceny” … Na základě výsledků rozhovorů se nám podařilo identifikovat několik archetypů (nebo osobností) uživatelů. Rodiče dětí do 12 let často k zajištění své bezpečnosti používají kamerový dohled. Majitelé automobilů hledají volné parkovací místo a také kontrolují, zda je vše v pořádku s jejich vozidlem, pokud se v noci náhle spustil alarm. Starší u vchodu nebo domu pravidelně potřebují najít souseda, který na zeď napsal špatné slovo.

To nás vedlo k myšlence nabízet uživatelům tarify na základě jejich potřeb. Aby neplatili za funkce, které nepoužívají. Přišli jsme se speciálními nabídkami pro rodiče a řidiče ( toto je převládající publikum uživatelů ), včetně dětského internetu nebo kamerového dohledu na parkovišti s videoanalýzou, která při přiblížení k domu autem vyzve, kde je volné parkovací místo.

Někteří uživatelé při testování nabídku okamžitě odmítli a přáli si nezávisle vybrat sadu služeb. Obecně však byla příležitost přijata pozitivně. Řekli, že je to pohodlné: „Provedl jsem automatickou platbu a zapomněl jsem“, navrhli „okamžitě spočítat internet a pronajmout si jej“. Zavedení služby je plánováno.

Sociální CRM – myšlenka, která v Rostelecomu dozrává již dlouhou dobu. Cílem je proměnit „klíč“ v prostředek komunikace mezi sousedy, správcovskou společností a veřejnými organizacemi.

Přímo online můžete naplánovat úklid, najít souseda, který by mohl chodit se psem, hlasovat o tom, kde utratit rozpočet: opravu střechy nebo nového asfaltu, a také bonus – klepání hlučného souseda na virtuální baterii “.

Ale „Social CRM“ nepřišel k publiku: během testování lidé řekli, že v Whatsappu již existují chaty, a někdo řekl, že se vůbec nechtějí protínat se sousedy a „zaklepal by si na hlavu vlastní, když dělají hluk. “

Myšlenka je stále v nevyřízeném stavu. Možná se v budoucnu změní na něco nového a bližšího uživateli.

„Automatické otevírání dveří díky rozpoznávání tváře“ – služba pocházela z nevyřízeného stavu produktového týmu Klyuch. Závěrem je: uživatel se vyfotografuje, nahraje jej do aplikace a interkom začne „rozpoznávat hrdinu pohledem.“

Je to pohodlné, například když je venku zima a je nepohodlné hledat fyzický klíč/získat telefon. Někteří uživatelé, kterým se nabídka líbila, uvedli, že jde o užitečnou funkci. Obecně si lidé dávají na takové věci pozor (i když tato technologie existuje už mnoho let a všechna data jsou šifrována). Služba zůstává v nevyřízeném stavu, plánují ji implementovat a otestovat, jak ji lidé budou používat ve skutečné aplikaci. Je možné, že obavy časem pominou.

Jak pomohlo uživatelské testování při spuštění nové verze aplikace

Po testování nových nápadů jsme obyvatelům ukázali prototypy druhé verze aplikace.

Když jsme prováděli výzkum, designér projektu Artur Abrarov se podíval na všechny poznatky, které jsme dostali, zpětnou vazbu od lidí a také záznamy o funkčním testování aplikací. Po vstřebání všech informací provedl úpravy prototypů rozhraní. To znamená, že například po pěti rozhovorech jsme si uvědomili, že posuvník na videu je nepohodlný – doslova o tom mluvil každý. O dva týdny později, zatímco výzkum ještě probíhal, návrhář toto vše napravil a podařilo se nám ukázat aktualizovaný videopřehrávač přímo během testování.

obchodní analytik projektu Veronica Felman

“Historie událostí” – v prvním vydání aplikace to bylo, ale docela jednoduché: bylo oznámeno, že v tu a tu chvíli byly dveře otevřeny, a to bylo vše. V nové verzi byli uživatelé vyzváni, aby přidali fotografii a videozáznam hovoru, stejně jako filtrování podle data a typu události. Reakce byla pozitivní.

Lidé si všimli, že nyní uvidí, kdy a s kým se dítě vrátilo domů, a také zjistit pravdu, zda kurýr dorazil ve stanovený čas.

Obzvláště se mi líbilo, že to může přispět k bezpečnosti. Můžete například najít osobu, která poškozuje veřejné prostranství, nebo spatřit podezřelou postavu, která sleduje vchod.

„Přístup pro hosty“ – nyní mají všichni obyvatelé jednoho bytu společný účet. Dospělí i děti mohou nastavení kdykoli změnit. Tým produktové kanceláře a mobilního vývoje společnosti Klyuch v red_mad_robot souhlasil, že v této situaci je jistě užitečné několik úrovní přístupu, ale rozhodli se to obětovat kvůli rychlosti spuštění první verze aplikace.

Ve druhé verzi jsme se rozhodli zkontrolovat, o kolik bude poptávka, pokud do aplikace přidáme různé úrovně a období přístupu. Takto může celá rodina používat Klíč různými způsoby.

A můžete také dát přístup na určité období – pronajímateli nebo kamarádovi, který přijde nakrmit kočku, zatímco je majitel bytu na dovolené. Lidem se líbila myšlenka, řekli například, že pošlou otci přístup, jinak jsou „jeho„ pilulky “vždy odmagnetizovány, nebo že je unavuje běhat„ dolů a nahoru po schodech a otevírat dveře “pro hosty .

„Platba za služby prostřednictvím aplikace“ – schopnost platit za vše prostřednictvím „klíče“: internet, interkom, bydlení a komunální služby a další služby. V prvním vydání to bohužel tak nebylo, museli jste platit prostřednictvím účtenek nebo faktury. Uživatelům se tato příležitost líbila, konkurenti navíc již takové řešení měli.

Kromě toho nabídli přidání oznámení: přijde push, co je třeba zaplatit, uživatel klikne na tlačítko a vše je připraveno. Část je již k dispozici v aktualizované verzi aplikace.

„Nastavení hovorů“ – zde se odehrál zajímavý příběh: nabídli jsme obyvatelům vyhodnotit možnost nastavení režimu „nerušit“ na jejich telefonech. To znamená zakázat hovory z interkomu v určité dny a časy. Mnoho lidí, zejména těch s malými dětmi, to považovalo za zajímavé.

Výsledkem bylo, že se lidem a podnikům tento nápad líbil. Ale když se vývojový tým přiblížil k jeho vytvoření, navrhli přidat pokyny, jak povolit podobný režim prostřednictvím systémových nastavení operačního systému telefonu, místo vlastní implementace této funkce. Ukázalo se, že je to levnější a spolehlivější.

„Sledování stavu aplikace online „ pro dodání zařízení nebo aktivaci služby. Obyvatelům se tento nápad líbil, ale stále zůstává v nevyřízeném stavu, protože vyžaduje integraci s různými službami Rostelecom, a to zase vyžaduje další rozpočet na implementaci.

Rovněž jsme testovali možnost integrace s „smart home“ – člověk si koupí kameru sám, nainstaluje ji uvnitř bytu a připojí ji k aplikaci, aby mohl například sledovat malé dítě. Tato funkce nebyla příliš uznána – ukázalo se, že pro většinu lidí je pohodlnější pracovat s „smart home“ a „smart intercom“ samostatně.

Existovala také hypotéza, že je možné vytvořit online záznam pro vydávání klíčů . Osoba si prostřednictvím aplikace objedná například tři fyzické klíče a kurýr je přinese ve stanovenou dobu. Návrh prošel průměrem, obecně funkce zůstala v nevyřízených případech, ale myšlenka byla prozatím odložena. Alespoň proto, že zde navíc musíte nastavit logistiku u kurýrů.

Během testování vyšly najevo další poznatky, které jsme předali příkazu red_mad_robot. A tyto znalosti již využili k práci na konkrétních funkcích aplikace.

Například během výzkumu jsme testovali hypotézu o výběru kamer : každý nájemce potřebuje určitou sadu kamer. Někdo sleduje auto a někdo sleduje své dítě, které kráčí po dvoře.

Designérský tým dal dohromady maketu funkce a během testování jsme zkontrolovali, zda je užitečná a jak pohodlné je ji používat. Výsledkem bylo, že se s návrhem všichni vyrovnali, nájemci na návrh zareagovali, vzali jej do vývoje.

Objevil se také nápad provést zjednodušenou registraci pro ty, kteří již mají interkom v Dům. Stačí se zaregistrovat podle telefonního čísla, zvolit tarif a hotovo – můžete jej použít.

Lidé tuto nabídku ocenili, ale tato funkce dosud nebyla implementována. Vývojový tým se potýká s otázkou: jak zjistit, že osoba skutečně pochází z tohoto domu, ne-li zkontrolovat své doklady k bytu, a také to, že by skutečně měl mít přístup k aplikaci. Ale hypotéza byla potvrzena, zjednodušená registrace stojí za to udělat.

Na základě zpětné vazby od uživatelů byl přehrávač videa také aktualizován . Obrazovka byla téměř úplně změněna, aby lidé mohli ve videu hledat ten správný okamžik, a bylo jasnější, jak to udělat.

< span class = "ui_preloader__dot">

A příběh byl takový. V prvním vydání fungovalo nejprve pouze živé vysílání. Poté se objevil archiv videa a vývojový tým přidal časovou osu, kde je celá šířka obrazovky 24 hodin jednoho dne. Aby bylo snazší převinout video na určitou sekundu, přidali vývojáři 10sekundové převíjení dvojitým klepnutím a jakýsi akcelerátor pro posuvník na časové ose: táhněte prstem dolů a převíjení videa se zpomalí.

Poté dostali uživatelé příležitost prohlédnout si archiv za posledních několik dní. Tlačítko pro přepnutí dne pozorování (ikona kalendáře) však muselo být umístěno uvnitř videopřehrávače kvůli zvláštnostem interakce s backendem. Podobně jako ovládací prvky pro správu videí YouTube jsou umístěny.

Během testování se ukázalo, že si lidé ne vždy všimnou kalendáře a nevědí o existenci akcelerátoru, takže se ve druhém vydání vývojový tým rozhodl zcela přepracovat ovládání přehrávače videa. Nyní jsou všechna ovládací tlačítka přesunuta mimo video, takže člověk vidí vše na obrazovce. Můžete se přetočit až o sekundu, proto jsme aktualizovali časovou osu. Obrázek lze zmenšit, zrychlit a zpomalit.

Rozhovory s obyvateli pomohly zjistit, proč podle statistik uživatelé neočekávaně zřídka používali tlačítko na domovské obrazovce ve srovnání s tlačítkem na obrazovce samostatný domovní telefon.

Měli jsme údaje o tom, jak uživatelé otevírají dveře pomocí aplikace. V první verzi to bylo možné udělat několika způsoby: pomocí jednoho tlačítka společného pro všechny interkomy na hlavní obrazovce (vytvořili jsme to pro pohodlí a rychlý přístup), tlačítek na obrazovce samostatného interkomu (bylo možné dosáhnete několika kliknutími), widget a iOS – také pomocí hlasového příkazu Siri nebo pomocí Apple Watch.

Měli jsme dvě hypotézy: buď lidé úplně nerozuměli tomu, co by se stalo, kdyby klikli na tlačítko „Otevřít“, a báli se nepředvídatelného efektu, nebo bylo pro ně důležité nejprve vidět vysílání z interkomové kamery. Rozhovory potvrdily obě hypotézy. A pokud druhá „oprava“ nebyla nutná, pak v boji proti prvnímu navrhl náš designér Arthur rychlé a stručné řešení, které by bylo možné implementovat ještě před dokončením vývoje druhé verze aplikace. Přišel s nápadem přejmenovat tlačítko „Otevřít“ na „Otevřít …“, aby bylo uživatelům jasnější, že po kliknutí na tlačítko budou muset vybrat něco jiného. Jedná se o vzor z designu desktopového rozhraní, ale v našem případě to fungovalo dobře. Statistiky ukazují, že lidé používají tlačítko na domovské obrazovce častěji.

Olga Sartakova design director red_mad_robot, umělecký ředitel vývojového týmu

Několik slov o pandemii (jak by to mohlo být bez ní)

Uprostřed projektu, když už byly koncepty a rozvržení rozhraní připraveny, došlo k uzamčení. Nyní jsou všichni zvyklí pracovat na dálku, ale před rokem to nebylo snadné.

Bylo nutné rychle znovu vytvořit testovací proces pro online. Lidé byli Zoomovi podezřelí a běžní uživatelé museli nějak vysvětlovat, co je to Figma a jak pracovat s rozvržením. Nakonec ale vše dopadlo dobře a online formát se ukázal být ještě pohodlnější. Protože lidé nemuseli nikam chodit, a proto byli ochotnější souhlasit s účastí na testování. Zoom vám umožňuje nahrávat video, respondent navíc sdílí obrazovku a prochází skripty – a nejsou potřeba žádné další programy a vybavení atd.

Nejdůležitější

Když byla spuštěna první verze klíče, nastavili jsme kolekci metrik. Podívali jsme se na kvantitativní údaje o stahování, jedinečných oprávněných uživatelích, MAU, WAU, DAU, analyzovaném chování uživatelů uvnitř aplikace. Tyto údaje nám poskytly odpověď na otázku: „Kde jsou problémy?“ – ale mohli jsme jen hádat proč. Také jsme otestovali náš koridor řešení na kolegech, kteří nejsou zapojeni do projektu, ale stále docela propracovaní v rozhraních. A bylo pro nás velmi důležité ověřit design u skutečných uživatelů. Výzkum s lidmi z humexu pomohl otestovat naše hypotézy a vyhnout se chybám při redesignu.

Olga Sartakova design director red_mad_robot, umělecký ředitel vývojového týmu

Výzkum a testování vytvořily soubor kvalitních údajů o zkušenostech skutečných obyvatel. Lidé, kteří žijí v domech, používají domácí telefony, mají určité potíže a chtějí konkrétní věci. To pomohlo aplikaci „obohatit“ o užitečné funkce a služby, které se objevily na křižovatce přání lidí a podniků.

Všechna data (rozhovory, mapa cest zákazníka atd.) lze použít společně i samostatně. Například k testování hypotéz pro budoucí vydání. Kromě toho mají výsledky stále značný nevyřízený vývoj produktů.

Potřebovali jsme pochopit, jaké funkce, funkce a scénáře skutečně mohou uživatelé v aplikaci potřebovat. Naším hlavním úkolem je vytvořit pro naše klienty co nejsrozumitelnější uživatelský zážitek, aby byl Key vhodný pro každodenní použití v různých situacích a pro jakoukoli osobu. Proto jsme se rozhodli provést nejen konkurenční analýzu, ale také uživatelský výzkum spojený s testy UX. To pomohlo nejen zjistit, jak aplikace splňuje standardy kvality existující na trhu, ale také najít jednoduchá, ale důležitá řešení, která je třeba co nejdříve implementovat. Kromě toho jsme byli schopni zkontrolovat aktualizovanou verzi aplikace před jejím spuštěním a vyřešit případné problémy předem. V důsledku projektu jsme vytvořili plán vývoje aplikací založený na skutečných potřebách našich klientů.

Alexey Gorshkov

Projektový ředitel, Potravinová kancelář “Smart Home” Rostelecom

Další informace o funkcích aplikace najdete v Apple Obchod a Google Play.

# uživatelská zkušenost # služby # rozhraní # výzkum # Rostelecom #redmadrobot #humex

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.