„Drobné vylepšení nejsou moje“: jak Lisa Smith předělala design Burger King, The Met Museum a Chobani Yoghurts Redakční články

Vládne tomuto stylu, ale ho reviduje a dokonce ho vytváří: pomáhá elitnímu muzeu přiblížit se lidem, povzbudit chuť milovníků rychlého občerstvení nebo vzdát hold kultuře. Rychlá společnost vypráví, jak Smith „podkopává obvyklou estetiku.“

„Mind-blowing flat design masterclass” And “design to match the king “- takto kritici komentovali masivní rebranding řetězce rychlého občerstvení Burger King: v roce 2021 společnost poprvé za 20 let změnila svůj vizuální styl. Pro restauraci byl rebranding zlomovým okamžikem, ale pro designéra za ním to byl jen další projekt.

Přestože ji málokdo zná, 43letá Lisa Smith „neustále transformuje vizuální krajinu, podkopává obvyklou estetiku a udává své vlastní trendy,“ píše Fast Company, ať už v oblasti potravin, médií nebo medicíny.

Pracovala jako návrhářka v různých studiích a vyvinula corporate identity pro Victoria and Albert Museum v Londýně, noviny Today USA, lékařskou platformu Zocdoc a doručovací službu Grubhub. V roce 2021 je kreativní ředitelkou designové agentury Jones Knowles Ritchie.

Smith je zvyklý přijímat velké objednávky, které vyžadují úplné přehodnocení vizuálního stylu značky: „Drobné vylepšení nejsou moje věc. V čem jsem opravdu dobrý, je řešení zásadních problémů. “

Smith přistupuje k vytváření nového obrazu společnosti svým vlastním způsobem: nejprve, ve zkratce definuje legendu o značce a poté jí prozradí design, který odráží „nejen budoucnost, ale i minulost.“

Podle publikace její rozhodnutí vždy vyvolávají reakci: někdy pozitivní, jako v případě rebrandingu Burger King a Chobani, a někdy negativní, jako v případě redesignu newyorského Metropolitního muzea. Všechny jsou však navrženy pro odolnost, píše Fast Company.

rebranding Metropolitního muzea: umění pro masy

Na konci roku 2013 začalo Metropolitan, jedno z hlavních muzeí na světě, přemýšlet o změnách. Přes vysokou návštěvnost veřejnost považovala projekt za elitu a jeho vedení se chtělo přiblížit lidem a přilákat mladé publikum.

Nejprve muzeum rozšířilo svou sbírku současného umění otevřením pobočky Met Breuer a poté požádalo Smitha, aby pro všechny pobočky přišel s jednotnou firemní identitou. Ve spolupráci se stratégem a projektovým manažerem prozkoumala tisíce tiskových publikací a digitálních aktiv Metropolity a navrhla další významná muzea.

< p>Smith strávil osm měsíců vývojem nové koncepce a nazval ji Život umění, umění životu. Podle Cynthie Round, viceprezidentky pro marketing, Smith dobře věděl, čeho chce muzeum dosáhnout:

 • Nový styl by měl odrážet „pevnost a stav“ Met.
 • A zároveň je pohostinnější v očích veřejnosti.

V rámci rebrandingu muzeum opustilo své předchozí logo – písmeno „M“, které ve stylu „Vitruvian Man“ vytvořil Leonardo da Vinci. Místo toho Smith použil běžně používanou zkratku The Met, kterou vytvořil designér Gareth Haig.

Písmena jsou spojena, aby symbolizovala jednotu, a zvolila červenou barvu, protože „prostupuje všemi kulturami“ a podle Rounda odráží vnitřní energie umění. “

Metropolitní muzeum umění „nikdy nemělo zřetelnou korporátní identitu,“ poznamenává Round, ale když se objevilo, vyvolalo polemiku. Společnost Fast Company ji považovala za jeden z nejkontroverznějších přepracování dekády.

Kritik supů to nazval „omylem v designu“ a „typografickou autonehodou“: „Logo mi připomíná červenou dvojku – palubní autobus, jehož cestující se kvůli náhlému zastavení navzájem srazili. “

Jak sama Smith říká, bylo to poprvé, co čelila takovému proudu nenávisti, ale podařilo se jí dosáhnout toho hlavního, píše noviny:

 • Zvyšte povědomí o značce.
 • Odráží ideologii metropolity v logu.
 • Vytvořte jednotný styl, který by byl použit v budovách muzea.

Smithův design byl inspirován spisovatelkou a producentkou Gabi Manga. Vydal řadu čepic na podporu baseballového klubu New York Mets s logem podobným The Met a výtěžek 15 000 $ věnoval na charitu.

Chobani Yogurt Rebranding: Returning Retro

V lednu 2017 se společnost Years Smith ujala nového projektu – rebrandingu výrobce jogurtů Chobani. Podle vedoucího kreativního ředitele společnosti Lelanda Maschmeyera byla Lisa jednou z mála se silným smyslem pro koncept značky, a to bylo přesně to, co Chobani hledala.

Společnost byla založena v roce 2005 a do té doby přestala být start-upem a překročila rámec řeckého trhu s jogurty, který původně noviny zaměřené na:

 • Rozšířila svoji produktovou řadu – do klasických řeckých jogurtů přidala bobulové, nízkokalorické a veganské jogurty a také jogurty s čokoládovými kousky a zálivkami.
 • V roce 2012 otevřela kavárnu, kde kromě snídaně servírovala polévky a sendviče s jogurtem.
 • V roce 2016 spustila akcelerátor na pomoc začínajícím potravinářským firmám a plánovala se vzdát až 10% podílu společnosti ve společnosti zaměstnancům.

Společnost přišla s novým posláním značky: nyní Chobani aktivně prosazovala zdravé stravování a vyzvala k „návratu k jednoduchému přírodnímu jídlu . “ Mashmeyer proto chtěl, aby styl působil „romanticky a přirozeně“.

V jednom z podniků viděl tabuli s křídou s nápisem „Dlouho a šťastně“: byla v něm přečtena užitečnost produktu i jeho „folklórní původ“, uvedl kreativní ředitel.

Smith poté nazval rebranding „Fighting for a Happy Future“, aby zachytil osobní boje zakladatele společnosti Hamdiho Ulukayiho. Obhajoval dostupnost lahodného, ​​výživného jídla a etické způsoby výroby.

Chobaniho styl by před rebrandingem vyhovoval softwaru, poznamenává publikace: společnost použila tenký úhlový bezpatkový typ a obrázky se zvýšenou ostrostí na bílém pozadí.

Návrháři tento styl úplně přehodnotili – od obalového designu až po design webových stránek a kaváren. Tým představil odvážnou, zaoblenou patku, podobnou populární Cooper Black v 70. letech, která se také používá ve wellness.

< p>Vyměnili bílou barvu pozadí za světle krémovou a změnili příliš retušované obrázky na fotografie produktů v přírodních barvách.

wp-content/upload24> src = “/wp-content/uploads/5330e50b511b908c6f073dd63c77429a.png” />

Návrháři také přidali barevné ilustrace inspirované umělcem Henri Matisse, které tým považoval za odkaz na místní řemeslo.

Smith's práce v Chobani načrtla přechod od „plochého a praktického“ minimalismu, který převládal v návrzích první poloviny roku 2010, k „přátelskému“ retro. Noviny pomohly mnoha společnostem přiblížit se lidem, píše deník.

Rebranding rychlého občerstvení Burger King: dolů s umělostí

V lednu 2021 převzal Smith rebranding řetězce rychlého občerstvení Burger King – návrháři to trvalo rok a půl. Společnost se chtěla vzdálit od nepřirozeného stylu, který používá od roku 1999.

„Buns not shine“: proč Burger King přešel … Obecný obrázek hraje na nostalgii, jednoduché prvky vypadají lépe na smartphonech a světlé … vc.ru

Za prvé, protože modrá není spojena s jídlem , a housky není oslnění. Za druhé, Burger King plánoval opustit umělé příchutě a myslel si, že to bude odrážet i vizuálně.

Smith nazval koncept redesignu „Be your způsobem, protože si myslíte, že je to lepší “(” Vaše cesta, mnohem lepší “):

 • Tým vytvořil jednotný styl grafických ilustrací a přidal k nim lidi.
 • Mezi dvě buchty byla umístěna embosovaná roztažená písmena loga.
 • Přidány velké obrázky jídla, aby spotřebitel „Ochutnal to po jediném pohledu“.

” /wp-content/uploads/98aa06c90166675696d5fc2490644b29.jpg “/>

Na rozdíl od rebrandingu Foursquare na primitivní kobaltové bezpatkové písmo si Burger King dokázal zachovat svoji identitu, uvádí publikace: navzdory plochému designu a nyní všudypřítomným jednoduchým stylům.

Ad Age-Harris zjistil, jak zákazníci reagovali na redesign. 44% spotřebitelů stále upřednostňovalo McDonald's, ale 56% souhlasilo s tím, že jídlo Burger King nyní chutná lépe.

Podle společnosti Fast Company je Smith jedinečná v tom, že má nejen výjimečný smysl pro styl a racionalitu, ale také strategické myšlení. Každá z jejích rebrandingů je jiná než ta předchozí.

Lisa je návrhářka s velkým písmenem. Přepíná ze stylu na styl a řeší od sebe radikálně odlišné problémy. Design je promyšlené promyšlení do nejmenších detailů: je třeba mu porozumět, vyvinout a implementovat. A Lisa to všechno dělá s nadšením.

Leland Maschmeyer kreativní ředitel Chobani

# rebranding #burgerking # identity # corporate identity

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.