Dohoda mezi zákazníkem a designovým studiem: malý kontrolní seznam

Pracujeme ve středním segmentu a často nás oslovují podnikatelé nebo malé firmy, které nemají vlastního právníka. Chtěl bych jim trochu pomoci s vydáním smlouvy, aby se vyhnuli chybám.

Co by měl zákazník vidět ve smlouvě s designérem nebo studiem?

1. Podrobný seznam děl

2. Počet možností

3. Počet úprav

4. Časová osa první prezentace

5. Termíny revizí

6. Zásady dodání, přijetí práce a zpětná vazba k ní

7. Náklady a platební podmínky

8. Podmínky zadání pro každou fázi práce a platby.

9. Záruka autorských práv designéra k jeho dílu

10. Převod autorských práv k dohodnutému vzoru na zákazníka

Z čeho by se měla smlouva skládat?

V naší formě smlouvy samotná smlouva obsahuje pouze základní obecné informace, které se během práce se zákazníkem.

Všechno ostatní, co se mění (zadání, podmínky, částky, seznam prací), vložíme do aplikace. Díky tomu je možné provést pouze aplikaci pro každý nový objekt práce bez nového projednání smlouvy. To je obzvláště výhodné u velkých podniků, kde je podepsání dohody dlouhé a obtížné a příloha hotové smlouvy se podepisuje mnohem rychleji. Když jsme naposledy pracovali s takovým zákazníkem, podepsali jsme 27 aplikací, a to není limit.

Co dělat, když jako zákazník nepracujete se studiem, ale s nezávislým designérem, požadujete od něj smlouvu a některé z těchto bodů tam prostě nejsou? To je mimochodem velmi možné, protože designéři se nechtějí obtěžovat smlouvami, chtějí navrhovat. V takovém případě jednoduše požádejte o zapsání vaší verze těchto podmínek do smlouvy. Zda to bude pro designéra výhodné, je už jeho problém.

Pokud něco z toho není ve smlouvě s designovým studiem, je to podle mého názoru velmi podivné. Zde je již nutné pečlivě se podívat, může být problém ve znění nebo něco jiného. Samotné studio má zájem předepsat pracovní podmínky co nejpodrobněji, aby se jimi mohli později při své práci řídit. V každém případě je nutné, aby to klient před podpisem smlouvy prodiskutoval se studiem.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.